Pot, tusz i błoto – Swampions Soccer League - Blog firmowy DrTusz

Pot, tusz i błoto – Swampions Soccer League

Swampions Soccer League

Football chociaż podbija serca kibiców, niejedno ma oblicze. Mojej drużynie, która piłką nożną stoi, zdarzało się grać na szkolnych boiskach, murawach, w halach sportowych a od kilku lat nawet w błocie. Mamy czerwiec, a to oznacza jedno – budzi się w nas Torfowy DrTusz i za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek w tegorocznym Swampions Soccer League, którego rozgrywki ponownie odbędą się w Korycinie.

Swampions Soccer League – Torfowi piłkarze nadchodzą

Czego można spodziewać się po piłce błotnej? Wszystkiego! A w szczególności: naprawdę brudnej gry, obrzucania błotem, zmieszania z piachem, ekstremalnych warunków i przede wszystkim doskonałej zabawy. Nie brzmi zachęcająco? Nic dziwnego – kto nigdy nie spróbował, ten nie ma pojęcia, że to bagno naprawdę wciąga.

Kilka lat temu piłka błotna wciągnęła też moich przyjaciół. Oficjalnie od 2014 od pierwszego Pucharu Podlasia w piłce błotnej w Surażu nasz team dumnie reprezentuje Torfowy DrTusz. W stałym składzie można zobaczyć Mateusza, Marcina i Krzyśka oraz przyjaciół. W tegorocznej edycji również zobaczycie ich na torfowym boisku. Oprócz męskiej drużyny, na boisku zawalczy ponownie Babski DrTusz Team. Obu drużynom bardzo kibicuje i je wspieram jak potrafię.

Swampions Soccer League – błoto i truskawki

Gospodarzem Swampions Soccer Leauge już drugi raz będzie Korycin, doskonale uatrakcyjniając obchody XXIV już Ogólnopolskich Dni Truskawki. Słyszeliście o słynnym rzucaniu w siebie truskawkami na Podlasiu? Tak, to właśnie w czerwcowy weekend powstaje ta osobliwa błotno-truskawkowa mieszanka.

Co oprócz tego? Dwa dni będą po brzegi wypełnione atrakcjami. Poza szaleństwem w błocie (mecze rozgrywać się będą w godzinach 8:30-17:30), sobota upłynie pod znakiem sportu – III Triathlon Koryciński, biegi rodzinne i Półmaraton Mleczny (kto chce wygrać krowę?).

W niedzielę natomiast w dalszym ciągu będzie można poczuć emocje z torfowego boiska, gdzie mam nadzieję zobaczyć moje drużyny walczące o zwycięstwo. Dodatkowo rozpoczną się obchody Dni Truskawki i szereg towarzyszących im atrakcji, a na koniec dnia koncert kultowego Oddziału Zamkniętego. To co? Nadal nie macie planów na 29 i 30 czerwca?

Swampions Soccer League – spotkajmy się na miejscu!

Pozwolę sobie dołożyć jeszcze jeden dobry powód, by zawitać do Korycina – ja też tam będę! Znajdziecie mnie w pobliżu centrum błotnych wydarzeń, gdzie ze swoją kolorową ekipą szykujemy strefę dla kibiców i oczywiście piłkarzy błotnych. Jako sponsor wydarzenia osobiście dopilnuje, żeby każdy, kto nas odwiedzi, wyszedł z uśmiechem na twarzy i małą pamiątka (o której celowo tu nie wspomnę).

Na koniec zostawiam Wam film, promujący Turniej. Czy rozpoznacie na nim Anetę, Martę i Mateusza?

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze