Naklejki na zeszyty – wydrukuj je w domu!

Przygotowania do nowego roku szkolnego nie polegają jedynie na zrobieniu potrzebnych zakupów. Mi nowy rok szkolny kojarzy się z opisywaniem i organizowaniem swoich rzeczy. Jak to robiłem? Przede wszystkim po założeniu okładki, zawsze sięgałem po naklejki na zeszyty i książki. Na ten rok szkolny przygotowałem naklejki na zeszyty od DrTusza! Możesz je wydrukować w domu samodzielnie!

Naklejki na zeszyty - grafika tytułowa do artykułu, w którym znajdziesz darmowe szablony naklejek na zeszysty

Naklejki na zeszyty i inne triki DrTusza

Pierwszym krokiem w przygotowaniach do nowego roku szkolnego była oczywiście wyprawka szkolna. Zakup nowego plecaka, przyborów szkolnych, podręczników i zeszytów – to było moje ulubione zadanie przed samym rozpoczęciem roku. Zawsze pamiętałem oczywiście o kilku najważniejszych rzeczach – okładki na podręczniki oraz naklejki na zeszyty i książki. To był must have!

Naklejeki na zeszyty od DrTusza do pobrania i wdrukowania na domowej drukarce

Kliknij, pobierz i wydrukuj w domu! Szablon znajdziesz >TUTAJ<. Poniżej więcej wzorów!

Pobierz darmowe naklejki na zeszyty i wydrukuj je w domu!

Zestaw nr 1

Kliknij >TUTAJ< i pobierz.

Zestaw nr 2

Plik do pobrania znajdziesz >TUTAJ<.

Zestaw nr 3

Pobierz za darmo i wydrukuj. Szablon jest dostępny >TUTAJ<.

Posprzątaj pokój i… plecak

Drugim krokiem zawsze przed początkiem roku był porządek w pokoju. Rodzice zawsze zaganiali mnie do sprzątania i organizacji swojej przestrzeni na nowo. Na początku tego nie lubiłem, dopiero po czasie dotarło do mnie z jakim spokojem ducha i poczuciem pewności siebie wkraczałem w nowy rok szkolny. 

Wydaje się, że pozbycie się niepotrzebnych gratów, starych, zalegających przez wakacje zeszytów, czy wyrzucenie niezjedzonych kanapek z plecaka to nic. Zapewniam Was jednak – spróbujcie! Ten proces daje poczucie świeżości i gotowości na to, co przed nami!

Przygotowania do nowego roku szkolnego – przydatne rzeczy

Przez okres wakacji byłem zawsze bardzo wdzięczny temu, że poza sobotnimi porankami, kiedy rodzice budzili mnie z samego rana bez żadnej przyczyny – nie musiałem codziennie wstawać wraz z kurami. 

To zmieniało się oczywiście wraz z przyjściem września – budzik stawał się wtedy najlepszym przyjacielem i najgorszym wrogiem. Z jednej strony chciałem spać dalej, z drugiej jednak codziennie odczuwałem podekscytowanie na myśl o spotkaniu przyjaciół z ławki oraz nowych wyzwaniach. A że jestem ogromnym śpiochem – budzik musiałem mieć naprawdę głośny i solidny! 

Drugą rzeczą, którą zawsze miałem przy sobie był mały notesik. Taki kieszonkowy – to w nim zapisywałem ważne informacje dla rodziców lub samego siebie. Nadchodzące sprawdziany czy klasówki oraz przyszłe zebrania rodziców.

Naklejki na zeszyty – moje must have!

Ostatnimi – najbardziej potrzebnymi mi rzeczami były naklejki na zeszyty oraz plan lekcji. Naklejkami oznaczałem co się dało! Naklejki na książki i zeszyty to było coś, czego nie mogło mi zabraknąć!

Plan lekcji jest raczej podstawową rzeczą dla każdego ucznia, zapisany dokładnie i wyraźnie wieszało się na lodówce.

Naklejki na zeszyty – oszczędność czasu

Dlaczego kładę taki nacisk na te naklejki? Już mówię! Na jednokolorowych lub przeźroczystych okładkach na zeszyt samego podpisu prawie nie było widać. Dlatego właśnie używałem naklejek na zeszyty – chyba jak każdy z nas. Na nich pisałem swoje imię oraz klasę, by w razie zagubienia rzeczy w szkole – można było mnie łatwiej odnaleźć.

Darmowe naklejki na zeszyty możesz pobrać >TUTAJ<. Plik w formacie PDF jest gotowy do druku. Najlepiej wydrukować go na zwykłym papierze naklejkowym, dostępnym w każdym sklepie papierniczym.

Pieczątki do szkoły

A co robiłem, aby żmudne podpisywanie swoich rzeczy było jeszcze szybsze? Prosiłem rodziców o pomoc – zawsze przed początkiem roku wyrabiali dla mnie pieczątkę, taką najprostszą, aby tylko miała odpowiednie informacje.

Pieczątka do zeszytów przydawała się bardzo – pamiętasz ile przedmiotów ma się w późniejszych klasach? Ręczne podpisywanie wszystkich zeszytów i książek? Nie sądzę. 

Robota szła szybko – okładka, naklejka, pieczątka, okładka, naklejka, pieczątka! Więcej o pieczątkach do ubrań pisałem w tekście Pieczątki do ubrań. Zobacz!.

Nowy rok szkolny – przygotowania z DrTuszem

Razem z moją ekipą staramy się pomóc Wam wejść w nowy rok szkolny ze spokojem. Jakie przygotowaliśmy dla Was pomoce? 

Dla nauczycieli klas młodszych na stronie Salagier.pl zamieszczamy sporo łamigłówek oraz kolorowanek dla dzieci. Możecie ich używać dla urozmaicenia zajęć! 

Rodzice i dzieci znajdą tam gotowy plan lekcji do wydrukowania oraz oczywiście wspomniane wcześniej i niezawodne naklejki na zeszyty. 

Naklejki na zeszyty do pobrania za darmo

Dodatkowo podpowiem Wam jeszcze jeden ekstra trik. Możesz podpisać swój strój sportowy na stałe! Możesz użyć tej samej pieczątki od DrTusza, którą podpisujesz książki. 

Szkoła wcale nie taka straszna!

Czytając ten artykuł pewnie dziwiło Cię – jak można być tak optymistycznym w kontekście powrotu do szkoły! A no można. 

Po latach od ukończenia szkoły mogę powiedzieć, że często tęsknie za tymi beztroskimi czasami oraz spędzaniem czasu z przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Oznaczanie zeszytów naklejkami i budzący wcześnie budzik były naszymi największymi zmartwieniami! 

Dlatego nie martw, przygotuj się dobrze do szkoły, a wszystko będzie w porządku. Powodzenia!

PS.
Jeśli jeszcze nie masz drukarki do szkoły, sprawdź co polecam i przeczytaj Drukarka dla ucznia. Sprawdź, co jest na topie.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze