Naklejki na paznokcie wydrukujesz w domu - Blog firmowy DrTusz

Naklejki na paznokcie wydrukujesz w domu

Producenci drukarek prześcigają się w pomysłach, które poszerzą grono osób korzystających z ich urządzeń. Wpadają na pomysł za pomysłem. Zazwyczaj drukarka jest kojarzona z nudnymi dokumentami, czasami zdjęciami. My wiemy, że da się na nich drukować wiele różnych rzeczy. Od jakiegoś czasu dzięki firmie Canon możemy nawet projektować oraz drukować naklejki na paznokcie. Jak to zrobić? Już odpowiadam.

grafika maskotka DrTusz, drukarka Canon i naklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie – na czym drukować?

Najpierw skupimy się właśnie na powyższym pytaniu. Canon wprowadził na rynek specjalny, wycięty w kształt paznokci papier, na którym należy wydrukować zaprojektowane naklejki. Tak przygotowane naklejki wystarczy już tylko dopasować, przykleić do paznokcia i cieszyć się personalizowanymi wzorami.

Jak zaprojektować naklejki na paznokcie?

Na tym polu również Canon popisał się pomysłowością – stworzył dedykowaną do tego aplikację! Można ją pobrać na telefony z systemem Android oraz iOS ze sklepu aplikacji. Szukaj Nail Sticker Creator.

Producent zadbał o to, aby na wstępie było tam dostępne około 200 gotowych wzorów. Możesz również przygotować swoje naklejki, na podstawie zdjęcia lub własnoręcznie przygotowanej ilustracji. Obsługa aplikacji jest dziecinnie prosta – o czym za chwilę.  

Jakie drukarki obsługują naklejki na paznokcie?

Niestety na tym polu pomysł nie jest jeszcze zbyt popularny. Specjalny papier do naklejek na paznokcie jest kompatybilny z dosłownie kilkoma drukarkami, a ich dokładne modele podaje poniżej: 

 • PIXMA TS705 
 • PIXMA TS8250 
 • PIXMA TS8251 
 • PIXMA TS8252 
 • PIXMA TS8350 
 • PIXMA TS8351 
 • PIXMA TS8352 
 • PIXMA TS9550 
 • PIXMA TS9551C
 • PIXMA PRO-200
 • imagePROGRAF PRO-300

Drukarka Canon PIXMA TS705 jest dostępna w naszej ofercie.

drukarka Canon Pixma TS705

Przejdźmy do projektowania! 

Nie jestem co prawda najlepszym doradcą, jeśli chodzi o wizualne efekty paznokci, ale starałem się jak mogłem! 

Instrukcję graficzną wyjaśnię dokładniej poniżej.

instrukcja drukowania naklejek na paznokcie przez aplikację

Po włączeniu aplikacji pojawi się ekran z wieloma gotowymi wzorami do wyboru. Możesz oczywiście wybrać któryś z nich, ale większą frajdę sprawi stworzenie własnych naklejek na paznokcie – tak też zrobiłem.

 • Naciśnij pomarańczowy przycisk “create new”. 
 • Wybierz naklejkę, którą chcesz zaprojektować i naciśnij “design”.
 • Możesz tu wybrać gotową ilustrację lub zrobić zdjęcie. 
 • Po wybraniu zdjęcia wybierz kształt, do którego chcesz uciąć gotową ilustrację. Ustaw do odpowiedniego rozmiaru przesuwając palcem i kliknij ptaszek po prawej, oznaczający “gotowe”.
 • Następnie na formie paznokcia możesz dowolnie ustawić naklejkę, zmieniać jej rozmiar lub ją obracać. 
 • Gdy osiągniesz zamierzony efekt kliknij “OK”.

Możesz zaprojektować każdą naklejkę oddzielnie lub skopiować pierwszą do całej reszty. Po zaznaczeniu stworzonej naklejki możesz nacisnąć “copy to another nail”, następnie zaznaczyć gdzie chcesz nanieść i zakończyć przyciskiem “copied”. 

Chwilę zajmie zanim wszystkie naklejki pojawią się w odpowiednich miejscach. Odrobina cierpliwości i skończone!

Niestety nie wypowiem się na temat samego nakładania naklejek na paznokieć, jednak instrukcja na stronie producenta sugeruje, że potrzebne będą do tego pilniczek do paznokci i bezbarwny lakier.

Co myślę o naklejkach na paznokcie od firmy Canon?

Jak już mówiłem – nie jestem specem w tej dziedzinie. Widziałem, jak zrobiła to koleżanka, nie wyglądało moim zdaniem najgorzej! Nie sądzę jednak, że z tego rozwiązania będą korzystać profesjonalne stylistki paznokci. Jest to raczej fajny bajer i dobra zabawa dla trochę młodszych. 

Co do dostępności samego, specjalnego papieru – również nie jest to najtańsze rozwiązanie. Papier wystarczający na 4 dłonie kosztuje nawet około 50zł. Większość osób, które chciałyby użyć takiego bajeru musiałaby się również zdobyć na kupno kompatybilnej z tym papierem drukarki, co może być już dużo większym kosztem. 

Jeśli jednak będziecie mieli pomysł na alternatywny sposób wykorzystania aplikacji do projektowania naklejek na paznokcie – dajcie znać.

PS.
Przeczytaj też: Drukarka do paznokci. Można? Można!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze