Drukarka dla handlowca – drukuj tam, gdzie zaparkujesz

Drukarka dla handlowca

Handlowiec nie ma lekko. Delegacje, ciągłe telefony i milion spraw „na wczoraj” to codzienność, każdego przedstawiciela firmy. Lubię ułatwiać ludziom wykonywanie obowiązków, dlatego tym razem mam coś specjalnego dla wszystkich tych, których biurem jest służbowy samochód. Drukarka dla handlowca to kompaktowe urządzenie, podnoszące komfort pracy w terenie. Zobacz moje propozycje mobilnych drukarek.

Drukarka dla handlowca – zawsze gotowy do pracy

Papierowe dokumenty jeszcze przez długie lata będą funkcjonowały w powszechnym obiegu. Odręcznie złożony podpis i pieczątka wciąż mają moc sprawczą.

Elektroniczne certyfikaty, chociaż coraz bardziej popularne, muszą jeszcze poczekać na upowszechnienie. W końcu nie każdy lubi technologiczne trendy. Inni z kolei wolą tradycyjne (analogowe) rozwiązania.

Nic nie wskazuje na to, aby drukarkowy świat miała dopaść apokalipsa. Wręcz przeciwnie – nieustannie obserwuję rozwój technologi drukowania i jej miniaturyzację. Drukarki mobilne nie są już dziś niczym nadzwyczajnym (poza szalonymi pomysłami z Kickstartera).

Aby ułatwić życie wiecznie zabieganym przedstawicielom handlowym, przygotowałem propozycje 3 drukarek przenośnych. Każda z nich w połączeniu z laptopem czy smartfonem może z powodzeniem tworzyć wyposażenie mobilnego biura.

Drukarka HP Officejet 202

HP Officejet 202 to drukarka jednofunkcyjna, która drukuje w czerni z prędkością 10 stron A4/min oraz 7 stron A4/min w kolorze. Posiada własny podajnik na dokumenty i potrafi drukować na różnych nośnikach – od zwykłych arkuszy, przez papier fotograficzny, po papier makulaturowy.

Dzięki modułowi łączności bezprzewodowej może pełnić rolę drukarki Wi-Fi. 2,1 kg wagi i kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu wszędzie ją ze sobą zabierzesz. Posiada też wbudowany wyświetlacz. Producent wyposażył ten model w baterię, co znacznie ułatwia drukowanie w terenie.

Drukarka dla handlowca

Drukarkę HP zasilają dwa tusze HP 651. Kartridże posiadają głowicę zintegrowaną ze zbiornikiem, co niweluje problemy z ewentualnym zaschnięciem tuszu. Niestety wiąże się to też z koniecznością stosowania oryginalnych pojemników, co zwiększa koszty eksploatacji.

HP Officejet 202 znajdziesz >TUTAJ<.

Drukarka Epson WorkForce WF-100W

Marka wchodząca w skład Seiko Group dba o wyjątkowość swoich produktów. Epson WorkForce WF-100W jest jedną z najmniejszych, jeśli nie najmniejszą mobilną drukarką na świecie. Waży zaledwie 1,6 kg.

Wbudowany akumulator można ładować poprzez zasilanie z portu USB. Epson WorkForce WF-100W drukuje z prędkością 7 stron A4/min w czerni oraz 4 stron A4/min w kolorze.

Drukarka dla handlowca

Wbudowane Wi-Fi sprawia, że można na niej pracować bez konieczności podłączania dodatkowych przewodów. Za jakość wydruków odpowiadają dwa tusze – T2661 (czarny) oraz T2670 (kolorowy). 

Dzięki dostępności zamienników oryginalnych tuszów, eksploatacja Epson WorkForce WF-100W jest naprawdę tania.

Epson WorkForce WF-100W znajdziesz >TUTAJ<.

Drukarka Canon PIXMA iP110

Czy da się zapakować drukarkę w torbę na laptop? Canon PIXMA iP110 bez problemu się w niej zmieści. Urządzenie waży 2 kilogramy i drukuje zarówno w kolorze, jak i w czerni.

Prędkość wydruków w czerni wynosi do 9 stron A4/min. Jeśli potrzebujesz kolorowych treści, wydrukujesz je z szybkością do 5,8 stron A4/min.

Mobilna drukarka Canona może drukować na rożnych nośnikach, jak np.: papier zwykły, papier fotograficzny, papier fotograficzny błyszczący i papier fotograficzny matowy. Pracę w terenie z pewnością ułatwia dołączona bateria.

Drukarka dla handlowca

PIXMA iP110 posiada również funkcję łączności bezprzewodowej, co czyni ją kompaktową drukarką WiFi. W tusz zasilają ją dwa pojemniki: tusz Canon CLI-36 (kolorowy) oraz tusz Canon PGI-35 (czarny).

W moim sklepie dostępne są sprawdzone zamienniki tuszów CLI-36 oraz PGI-35. Dzięki nim mobilne drukowanie może być jeszcze tańsze.

Drukarkę Canon PIXMA iP110 znajdziesz >TUTAJ<

Drukarka dla handlowca – zapamiętaj

Wszystkie z proponowanych drukarek mobilnych wykorzystują do pracy tusz. Wynika to z technologicznych ograniczeń. Drukarki laserowe mają duży apetyt na energię, więc na razie nikt nie opracował mobilnej drukarki laserowej, którą da się zasilić przez USB.

Konstrukcja drukarek mobilnych sprawia, że należy o nie dbać. Nieużywane przez dłuższy czas, mogą odmówić posłuszeństwa z racji zaschniętego w dyszach tuszu. Odpowiednio zadbane, potrafią jednak znacznie ułatwić pracę poza biurem.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze