Druk książek na życzenie z Amazon.pl - Blog firmowy DrTusz

Druk książek na życzenie z Amazon.pl

W erze dynamicznego rozwoju technologii, Amazon zyskuje coraz większe uznanie na polskim rynku. Oferuje wiele nowych funkcji, które nie były wcześniej dostępne. Niedawno firma ta wprowadziła innowacyjne rozwiązanie, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki użytkownicy podchodzą do literatury. Amazon, znany z czytników Kindle zdobywających uznanie wśród miłośników literatury elektronicznej, przedstawia teraz nową usługę dostępną również dla tych, którzy wciąż preferują tradycyjne, papierowe książki – druk na życzenie.

Rudy i napis o wydrukowaniu książki z amazon

Drukowanie książek na życzenie z Amazon

W listopadzie 2008 roku firma Amazon wprowadziła na amerykański rynek innowacyjne, przenośne urządzenie do czytania e-booków Kindle. Wykorzystując zaawansowany ekran oparty na technologii E-Ink, Kindle dostarcza czytelnikom wygody podczas przeglądania długich tekstów. Dzięki użytej technologii, urządzenie te sprawia, że oczy nie męczą się tak szybko. W krajach, gdzie ta firma zbudowała już solidny ekosystem książkowy, autorzy niezależni czerpią korzyści z Kindle Direct Publishing (KDP), platformy umożliwiającej im publikację książek w księgarni Amazon. Dla licznych self-publishingowych twórców z całego świata, KDP staje się najprostszą drogą do wprowadzenia swojej twórczości na rynek. Ta platforma nie tylko oferuje łatwą procedurę publikacji, ale także dostęp do największego sklepu na świecie oraz potężnych narzędzi marketingowych do promocji ich dzieł.

Szczególnie interesującą funkcją, wprowadzoną również na polskim rynku, jest usługa druku na żądanie, znana jako Make on Demand (lub Print on Demand). Ta innowacyjna metoda polega na drukowaniu książki dopiero w chwili zakupu, eliminując konieczność ponoszenia przez autora lub wydawcę kosztów związanych z drukowaniem i przechowywaniem dużej ilości egzemplarzy. Warto podkreślić, że taki druk na żądanie jest realizowany w Europie, a także m.in. we Wrocławiu. Ta funkcjonalność z pewnością odmieni sposób, w jaki autorzy i czytelnicy uczestniczą w literackim świecie.

Zdjęcie książek

Drukowanie na życzenie – krok po kroku

Proces drukowania takiej książki jest całkiem prosty i trwa mniej niż 24 godziny. Po złożeniu zamówienia, drukarnia otrzymuje informacje dotyczące tego jaka treść ma być wydrukowana. Proces przygotowania książki na życzenie obejmuje kilka etapów:

  1. Książkę drukuje się w otwartej formie w standardowym rozmiarze.
  2. Okładkę drukuje się osobono.
  3. Książka przechodzi proces sklejenia i przycięcia do docelowego rozmiaru.
  4. Pracownik dokonuje weryfikacji, sprawdzając zgodność tytułu z zamówieniem, zgodność okładki z zawartością oraz eliminując ewentualne skazy czy ubytki.
  5. Po weryfikacji, książka trafia do magazynu, skąd wysyłana jest do klienta.

Zobacz krótki film na YouTube, jak wygląda taki druk na życzenie.

Druk na żądanie w Amazon.pl

W ramach usługi druku na życzenie, autorzy mogą cieszyć się elastycznością, gdyż ich książki są drukowane dopiero po otrzymaniu zamówienia. Dzięki temu unikają konieczności przechowywania dużych nakładów, co jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale także ekonomiczne. Autorzy otrzymują 60% opłat licencyjnych od każdego sprzedanego egzemplarza. Sprawia to, że ta forma publikacji staje się atrakcyjnym źródłem przychodów dla twórców.

Proces wprowadzenia książki na platformę jest niezwykle szybki i prosty. Zgodnie z informacjami z serwisu Kindle Direct Publishing, autorzy potrzebują zaledwie kilku minut, by umieścić swoje dzieło w ofercie. Sama książka powinna być dostępna w sklepie Kindle w ciągu zaledwie 72 godzin od złożenia zamówienia. To nie tylko sprawia, że publikacja staje się bardziej dostępna, ale również pozwala autorom błyskawicznie dotrzeć do czytelników.

W ramach Kindle Direct Publishing – KDP – znajdują się książki polskich autorów, takich jak: Alicja Urbanowicz i Magdalena Stanhoff. Dzięki drukowaniu na życzenie, ich książki będą dostępne do kupienia również w formie drukowanej. Proces dodawania książek w języku polskim nie jest jednak jeszcze dostępny. Nie jest wspierany między innymi z powodu braku księgarni Amazon w Polsce.

Druk na żądanie z pewnością jest rewolucją. Jeśli lubisz takie ciekawostki, sprawdź nasz artykuł o drukowaniu na ścianie lub o mini drukarkach termicznych.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze