DrTusz na Allegro - to nie nasza oferta - Blog firmowy DrTusz

DrTusz na Allegro – to nie nasza oferta

Część naszych Klientów, a także nowych Użytkowników, którzy trafiają na nasze strony, zapewne zastanawia się, czy mogą kupić produkty DrTusz na Allegro. Odpowiadamy – nie. Na ten moment nie posiadamy oferty w tym marketplace. A czym w ogóle jest marketplace? Jakie oferuje możliwości? I dlaczego nie jesteśmy obecni na jednym z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Miłej lektury!

drtusz-na-allegro

Czym są marketplace?

Marketplace, jest platformą internetową, która łączy sprzedawców i kupujących w celu dokonywania transakcji handlowych. Jest to wirtualne miejsce, gdzie sprzedawcy prezentują swoje produkty lub usługi, a kupujący mogą je przeglądać, porównywać i nabywać w jednym miejscu. Marketplace zapewnia infrastrukturę, narzędzia i bezpieczne środowisko do przeprowadzania transakcji. 

Do najpopularniejszych platform marketplace w Polsce należą m.in.:

  1. Allegro
  2. OLX
  3. Empik (EmpikPlace)
  4. Ceneo
  5. eBay
  6. Amazon

Marketplace czy własny sklep internetowy?

W sklepie internetowym to sam sprzedawca kontroluje proces sprzedaży – odpowiedzialny jest za zarządzanie stroną internetową, katalogiem produktów, marketingiem, obsługą klienta i dostawą oraz całą logistyką z tym związaną. 

Natomiast w przypadku marketplace, platforma zapewnia miejsce, gdzie różni sprzedawcy mogą prezentować swoje produkty lub usługi. Sprzedawcy korzystają wyłącznie z dostępnych narzędzi, aby zarządzać swoim katalogiem, cenami i promocjami, a platforma odpowiada za płatności i często również za obsługę klienta.

Sprzedaż we własnym sklepie pozwala na lepsze dopasowanie do potrzeb użytkowników.
To my decydujemy jakie funkcjonalności wprowadzić, jakie się sprawdzają i sprawiają, że zakupy są szybsze i wygodne. W przypadku marketplace jest konieczność dostosowania się do ogólnodostępnych rozwiązań, które nie zawsze mogą cieszyć się popularnością wśród potencjalnych klientów. 

Niezależność

Decyzja o skupieniu się na własnym sklepie internetowym była kluczowa ze względu na to, że DrTusz od samego początku był zorientowany na klienta. Chodziło o niezależność dzięki której można dać więcej, bo wszystko jest w naszych rękach. 

Ważne jest dla nas, aby skupić się na zapewnianiu wysokiej jakości obsługi klienta, szybkim reagowaniu na uwagi i skutecznej obsłudze reklamacji.

Jako sprzedawca na marketplace, firma staje się zależna od decyzji i zasad platformy. Platforma może wprowadzać zmiany w polityce prowizji, warunkach sprzedaży, a nawet ograniczać widoczność lub preferować innych sprzedawców. Tutaj pojawia się również temat nieuczciwej konkurencji.

DrTusz na Allegro – nieuczciwa konkurencja

Na popularnych platformach może być duża liczba sprzedawców oferujących podobne produkty lub usługi. Konkurencja może prowadzić do obniżenia cen i marż, stosując na przykład dumping cenowy. Niska cena kusi do tego stopnia, że niektórzy użytkownicy muszą później czekać bardzo długo na swoje zamówienie lub w przypadku wadliwości produktu zmagać się z zawiłym procesem reklamacyjnym.

Jest jeszcze inny problem związany z nieuczciwą konkurencją. Pomimo wielu zabezpieczeń i zasad wprowadzanych m.in. przez Allegro czy OLX pojawia się wiele firm, które najprościej mówiąc podszywają się pod innych przedsiębiorców. Przykładem jest oznaczanie oferowanych przez siebie produktów marką DrTusz. Korzystając tym samym z rozpoznawalności marki i ignorując fakt, że jest to zarejestrowany znak handlowy.

podszywanie-pod-drtusz
Przykład podszywania się pod ofertę DrTusz

Procedura usunięcia takiego ogłoszenia nie jest szybka, a kontakt z nieuczciwymi przedsiębiorcami przyjemny.

Ochrona danych i bezpieczeństwo

Jednym z argumentów, które zdecydowały, że w naszej strategii nie uwzględniamy działań na marketplace, m.in. takich jak Allegro jest temat związany z ochroną danych i bezpieczeństwem ich przechowywania.

Wraz z dołączeniem do marketplace, firma może być zobowiązana do udostępniania danych swoich klientów platformie. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednie środki ochrony danych, aby uniknąć naruszenia prywatności klientów, np. poprzez emisję reklam innych podmiotów lub produktów. 

DrTusz na Allegro – nie na ten moment

Podsumowując, choć marketplace oferują wiele korzyści, istnieją także pewne zagrożenia i wyzwania związane z dołączeniem do nich jako firma.
Kluczem do sukcesu jest staranne planowanie, zrozumienie ryzyka i przygotowanie się do konkurencji, zapewnienie ochrony danych i bezpieczeństwa oraz skoncentrowanie się na zapewnianiu wysokiej jakości obsługi klienta.

Zorientowanie na potrzeby naszych klientów i zapewnienie najwyższego poziomu obsługi, a także kompletnej oferty to nasz nadrzędny cel. Nawet jeśli wiąże się z nieobecnością na popularnych platformach marketplace. 

Dlatego też DrTusz nie pojawi się na marketplace takich jak Allegro, Ebay, Amazon itd. Zapraszamy jednak na www.drtusz.pl gdzie znajdziesz wszystko co trzeba. 

Jeśli chcesz kupować taniej to sprawdź: Kupony rabatowe DrTusza.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze