Czy warto kupować oryginalne tusze do drukarek?

Czy warto kupować oryginalne tusze do drukarekNad zasadnością kupowania oryginalnych wkładów do drukarek zastanawia się każdy ich użytkownik. Przynajmniej do chwili przekalkulowania kosztów i zestawienia ich z cenami zamienników. Tusze zamienniki mogą generować oszczędności rzędu 58% w stosunku do oryginalnych kartridżów. Zatem, czy warto kupować oryginalne tusze do drukarek? Razem z #Rudym postaramy się rzeczowo odpowiedzieć na to pytanie.

Na wszelkiej maści technologicznych portalach znajdziecie masę sponsorowanych treści, w których przedstawiciele największych producentów rozpływają się nad tym, jakie to ich oryginalne tusze i tonery nie są genialne. Na stronach ze specyfikacją drukarek znajdziecie niemalże identyczne frazesy nawołujące do stosowania markowych materiałów eksploatacyjnych.

Trudno się dziwić, że niedoświadczony użytkownik drukarki sam nie wie co kupić, kiedy startowy tusz powie dość. Na szczęście zawsze pod ręką jest #Rudy.

W ofercie DrTusz.pl posiadamy zarówno tusze zamienniki, jak i oryginalne kartridże. Przez ponad dekadę w drukarkowej branży wspólnie z Doktorkiem zebraliśmy sporo doświadczeń. Chętnie się nimi podzielimy. 🙂 Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na kilka spośród najczęściej trafiających do nas pytań.

Czy zamiennik tuszu drukuje jak oryginał?

Jeśli stawiasz na sprawdzone tusze zamienniki, nie musisz mieć obaw co do jakości wydruków. Skąd ta pewność? Najlepszym dowodem uznania jakości zamienników są opinie klientów. Oferujemy tusze zarówno do najprostszych atramentówek, drukarek żelowych (tusze żelowe Ricoh), jak i drukarek fotograficznych czy drukarek CISS.

W gronie użytkowników naszych produktów znajduje się wielu fotografów, różnego rodzaju twórców oraz artystów, którzy nie mogą sobie pozwolić na niską jakość. Nasze tusze zamienniki gwarantują im najwyższy poziom, dlatego korzystają z naszych wkładów regularnie. Satysfakcja naszych klientów to nasz powód do dumy! 🙂

Jaką wydajność mają tusze zamienniki?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, jednak eksploatacja pokazuje, że tusze zamienniki potrafią wydrukować więcej niż ich pierwowzory. Dzieje się tak, gdyż każdy pojemnik na tusz ma określoną pojemność.

Producenci oryginalnych wkładów często nie wykorzystują jej maksymalnie. W przypadku zamienników maksymalnie wykorzystujemy konstrukcyjne możliwości pojemnika, aby umieścić w nim jeszcze więcej tuszu – a co za tym idzie – jest on jeszcze wydajniejszy niż oryginał. Nie tyczy się to wszystkich wkładów atramentowych, jednak wiele z nich w zamienniku faktycznie wypada lepiej niż w oryginale. Gdy porównany przy tym ceny obu produktów, tusze zamienniki wypadają naprawdę kolorowo! 🙂

Czy zamiennik może uszkodzić drukarkę?

Nie. Dobry zamiennik tuszu działa tak samo jak oryginalny wkład do drukarki. Jesteśmy pewni naszych zamienników, dlatego ręczymy za ich jakość. Gdyby nawet doszło do uszkodzenia drukarki wskutek stosowania zamienników, naprawimy ją na nasz koszt.

Stosowanie zamienników, a utrata gwarancji?

Autoryzowane serwisy często odmawiają napraw gwarancyjnych, zasłaniając się stosowaniem przez użytkowników alternatywnych tuszów. Powołują się przy tym na zapis w karcie gwarancyjnej. W świetle unijnego prawa nie mają żadnych podstaw ku anulowaniu gwarancji i odmowy naprawy – a co za tym idzie – stosowanie zamienników nie może być powodem odmowy usługi gwarancyjnej.

Podstawą prawną chroniąca użytkownika jest Dyrektywa Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich.

Oczywiście serwisanci będą zasłaniali się zapisami w karcie gwarancyjnej, jednak nie jest ona wiążącym aktem prawnym. Chociaż walka z serwisami o swoje prawa przypomina walkę z wiatrakami, nie warto ustępować. W ostateczności możesz szukać pomocy w instytucji Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów.

Czy warto kupować oryginalne tusze do drukarek?

W zasadzie odpowiedź brzmi: „Nie”. Są jednak pewne wyjątki, a mianowicie modele drukarek, do których próżno szukać dobrej jakości zamienników. Nawet #Rudy ze swoim wieloletnim doświadczeniem nie jest w stanie stworzyć niektórych tuszów zamienników lub tonerów zamienników. To jednak sporadyczne przypadki.

Skoro stosując tusze zamienniki możesz zaoszczędzić, to po co przepłacać?
Pamiętaj też, że zamawiając tusze na DrTusz.pl nic nie płacisz za przesyłkę. Darmowa dostawa obowiązuje zarówno na zamienniki, jak i oryginalne wkłady do drukarek.

Ostateczna decyzja oczywiście należy do Ciebie. W razie wątpliwości, #Rudy zawsze służy pomocą. Znajdziesz go na Instagramie, Twitterze oraz Facebooku.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze