Jak wydrukować etykietę Vinted? Zobacz! - Blog firmowy DrTusz

Jak wydrukować etykietę Vinted? Zobacz!

grafika drukowanie etykiet z Vinted

Jak wydrukować etykietę Vinted? Pośród wielu pytań, które otrzymuję, te pojawia się coraz częściej. Sprzedaż tuszów i tonerów do drukarek przez internet to dla mnie chleb powszedni, a jako drukarkowy ekspert chętnie pomagam w każdej drukarkowej sprawie. Uważnie śledzę zapytania dotyczące drukowania różnych dokumentów i widzę, że szał na Vinted trwa! Zobacz, jak wydrukować etykietę na Vinted. To tylko chwila!

Sprzedajesz na Vinted? Dowiedz się, jak drukować etykiety

Niewtajemniczonym wytłumaczę, że Vinted jest aplikacją, za pośrednictwem której można sprzedawać swoje ubrania, dając im drugie życie. Sprzedający wystawia ubranie, ktoś je kupuje i opłaca przesyłkę. Wtedy wystarczy ubranie włożyć do kartonu (oczywiście takiego z recyklingu), wydrukować etykietę wysyłkową, umieścić ją na przesyłce i nadać w punkcie.

Skąd to wiem? Z moich obserwacji wynika, że w piękniejszej części mojej załogi korzystanie z apki jest szalenie popularne. Co rusz widzę wydrukowaną etykietę na biurku którejś z koleżanek (spokojnie, na firmowym sprzęcie wkład do drukarki nigdy się nie kończy!), a one same chętnie opowiadają o swoich zakupowych podbojach.

kobieta trzyma torebkę z pudełkiem DrTusz, obok stoi drukarka i kwiatek

DrTusz na Vinted

Niedawno z działem marketingu poszliśmy o krok dalej i założyliśmy własny profil na Vinted. Chcąc dać drugie życie swoim ubraniom, wystawiamy je na sprzedaż >TUTAJ< . Stąd też poniekąd nasza wprawa w drukowaniu etykiet :wink:

profil DrTusz na Vinted
Jesteśmy nawet na Vinted!

Jak wydrukować etykietę Vinted? O to pytacie

O tym, że wydrukowanie etykiety przysparza problemów świadczy popularność tego tematu w mediach społecznościowych i na samym forum aplikacji. Jak wydrukować? W jakim formacie? Na jakim papierze? Padają również pytania o to, czy można nadać paczkę bez konieczności druku etykiety (można, jednak to zależy od przewoźnika, o czym można przeczytać bezpośrednio na jego stronie). 

Jeśli jesteśmy jednak szczęśliwymi posiadaczami urządzenia drukującego, największe zmartwienie mamy z głowy. Do druku etykiety nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu – prosta drukarka laserowa lub atramentowa w zupełności wystarczy. 

Jak wydrukować etykietę Vinted – krok po kroku

Etykieta wygenerowana przez Vinted ma stały rozmiar i po wydrukowaniu zajmuje nieco ponad ⅓  powierzchni kartki A4. Rozmiar wygenerowanej etykiety jest optymalny i typowy dla etykiet wysyłkowych. Jeśli jednak z jakichś względów jej rozmiar Wam nie odpowiada, możecie go zmienić (co szczerze mówiąc odradzam).

W tym celu przed drukowaniem w oknie dialogowym trzeba znaleźć opcję skali wydruku i ją odpowiednio określić.

Pamiętajcie jednak o bardzo ważnej rzeczy – wydrukowana etykieta musi zostać przyklejona do paczki “na płasko”, bez żadnych zagięć i nierówności. Za duża etykieta może nie zostać przyklejona równomiernie, za mała zaś może być nieczytelna dla skanera. 

Etykieta pobrana? Super, czas na drukowanie. Jeśli chodzi o dobór papieru, możecie skorzystać ze zwykłej kartki A4 lub papieru z warstwą samoprzylepną. W przypadku drugiej opcji, przyklejenie etykiety na paczkę trwa dosłownie sekundę. Jeśli wydrukowaliście etykietę na zwykłym papierze, proponuję umieścić ją w przezroczystej foliowej koszulce, a następnie przykleić taśmą do paczki. W ten sposób etykieta zostanie zabezpieczona przed ewentualnym zniszczeniem. 

I to wszystko. Jak widać, wydrukowanie etykiety wygenerowanej przez Vinted jest banalnie proste. Od siebie dodam tylko, że doceniam możliwość darowania drugiego życia różnym przedmiotom.

Sam zachęcam do takich praktyk w przypadku mojego kartonu, który okazał się być doskonały do wysyłki ubrań. 

Nie masz jeszcze drukarki do etykiet z Vinted?

Namiętnie korzystasz z Vinted – a co za tym idzie – potrzebujesz własnej drukarki? W takim razie zapraszam Cię na DrTusz.pl. Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać mnie o sprzętową poradę.
Mam spore doświadczenie w drukarkowej branży.
Zapewne rola Twojej nowej drukarki nie ograniczy się tylko do drukowania etykiet. Dlatego zanim wyślesz zapytanie na blog@drtusz.pl, zapoznaj się z moim poradnikiem: „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta


1 7 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze