Postanowienia noworoczne DrTusza

O drukarkę warto dbać, by służyła nam długo i szczęśliwie. To, jak ją eksploatujemy w dużej mierze wpływa na jej żywotność i chęć współpracy. Biorąc pod uwagę mijający rok i to, ilu z nas przeprosiło się z domowymi urządzeniami drukującymi przynosząc je do mojego serwisu, mogę przypuszczać, że każdy z nas ma na sumieniu jakieś wykroczenie przeciwko drukarkom.

Postanowienia noworoczne 2021. Tym razem się uda!

Pożegnaliśmy 2020 rok, więc  najwyższy czas na noworoczne postanowienia i podejście do tematu z czystą kartą.

Wiem, ostatnie 12 miesięcy mocno potrafiło zweryfikować nasze plany, jednak moja lista czterech postanowień dotyczy wyłącznie spraw związanych z drukowaniem i na pewno ich realizacja nie przysporzy nikomu problemów.

W końcu chodzi o happy end z każdą zadrukowaną kartką!

Będę regularnie drukował na drukarce atramentowej

Drukarki atramentowe mają tę ogromną zaletę, że nic nie przebije jakości i nasycenia wydrukowanych przez nie kolorów. Mają jednak też to do siebie, że nieużywane po czasie odmawiają posłuszeństwa.

Dlaczego tak się dzieje ? To proste – tusz, jako ciecz zasycha w kasetach, przez co musi być regularnie używany – przynajmniej raz w tygodniu.

Takiego problemu nie ma przy urządzeniach laserowych, bo znajdujący się w nich toner nie traci swoich właściwości nawet gdy drukarka pracuje raz na pół roku. 

Szczęśliwi posiadacze urządzeń atramentowych! Dotrzymanie tego postanowienia zapobiegnie dużym wydatkom związanym z wymianą głowicy w drukarce lub – co gorsza – z zakupem nowego sprzętu. Warto się więc postarać!

PS.
Jeśli nie uda się dotrzymać tego postanowienia, sprawdź Drukarka nie drukuje przez zaschnięty tusz? Hmm…

Postawię drukarkę w bezpiecznym, stabilnym miejscu

To, co drukarki potrafią kryć w swoim wnętrzu, zaskakuje nawet moich serwisantów. Często zdarza się, że przyczyną awarii i odmowy współpracy drukarek jest ciało obce, które wpadło do środka drukarki.

Zaschnięte liście, dziecięce zabawki, monety – te niepozorne przedmioty mogą uszkodzić elementy mechaniczne drukarek. 

By do tego nie dopuścić, drukarka powinna stać na stabilnym podłożu, z dala od potencjalnych zagrożeń. I jeszcze jedno – drukarki lubią zacienione miejsca, więc parapet nie tylko ze względu na rośliny nie jest najlepszym miejscem dla sprzętu. W Nowym Roku znajdźmy mu lepsze!

Będę drukować na sprawdzonych zamiennikach

Aby cieszyć się drukowaniem w najwyższej jakości, wcale nie trzeba inwestować w oryginalne tusze czy tonery. Nieprawdą jest, że zamienniki tych produktów są mniej wydajne, nie najwyższej klasy, a w najgorszym przypadku psują drukarkę.

O ile, rzecz jasna, drukujemy na sprawdzonych produktach. Zakupy z niepewnego źródła, w znacznie niższej cenie, niż rynkowa powinny wzbudzić czujność i lepiej nie ryzykować. 

W moim sklepie znajdują się zamienniki do wszystkich drukarek, za których jakość bez wahania ręczę. Jeśli nie możesz znaleźć interesującego Cię wkładu-zamiennika w moim asortymencie, to znak, że Twoja drukarka ich nie toleruje.

Korzystając z kodów rabatowych z newslettera, czy mediów społecznościowych na zakupy w DrTusz.pl, zamienniki  można nabyć jeszcze taniej. Wszystkie zamówienia wysyłam za darmo i zawsze na czas.

Jeśli stawiasz w 2021 roku na ekonomiczne rozwiązania, przerzucenie się na zamienniki będzie krokiem we właściwą stronę.

Przestanę się wkurzać na swoją drukarkę

Drukarka i jej humory potrafią dać w kość. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie miał wobec swojego urządzenia złowieszczych myśli. W 2021 warto odpuścić. 

Drukarka włącza się bezceremonialnie w środku nocy i zaczyna hałasować? To tylko automatyczne  czyszczenie głowicy, proces obowiązkowy dla dalszej bezproblemowej pracy urządzenia (mają tak drukarki atramentowe Brother).

Wkład kończy się w najmniej spodziewanym momencie? Nie ignoruj wcześniejszych alarmów o kończącym się tuszu czy tonerze. Zacięta kartka? Nic na siłę – sprawdź, czy nie stoi jej na przeszkodzie jakiś obcy przedmiot (patrz postanowienie nr 2).  

Czasem wystarczy naprawdę odrobina cierpliwości, by współpraca z drukarką była o niebo przyjemniejsza i mniej stresująca. Zatem – keep calm i drukuj!


Postanowienia noworoczne. Dodaj swoje

Listę postanowień okołodrukarkowych pozostawiam otwartą. Na pewno znajdzie się coś, co można do niej dopisać. Jestem ciekawy Waszych propozycji. Dajcie koniecznie znać, w ilu z nich udało się Wam wytrwać. Trzymam kciuki! 

Ostatnie wpisy

Drukarka nie widzi tuszu? Sposób na urządzenia Canon

Twoja drukarka nie widzi tuszu, chociaż jest nowiutki? Spokojnie. To wcale nie oznacza, że zamienniki…

3 dni temu

Drukarka 3w1. Jak wybrać

Drukarka 3w1 ułatwia życie! Kto raz miał takie urządzenie wielofunkcyjne, nie wyobraża sobie życia bez…

3 dni temu

Drukowanie do pliku PDF. Instrukcja

Drukowanie do pliku PDF to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej możemy przechowywać wiele dokumentów w…

3 dni temu

Drukowanie fotografii w domu krok po kroku

Drukowanie fotografii to świetna sprawa. Zwłaszcza, kiedy lubicie wracać do zdjęć z dzieciństwa. Ja cenię…

2 tygodnie temu

Drukarka Wi-Fi nie drukuje? Dowiedz się, co zrobić.

Czy laserowa, czy atramentowa problem zawsze jest ten sam. Drukarka Wi-Fi nie drukuje, a Ty…

2 tygodnie temu

Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje na 2021 rok

Najlepsze drukarki atramentowe to takie, które zapewniają tanie drukowanie kolorowych plików. Przejrzałem aktualne oferty, porównałem…

2 tygodnie temu

This website uses cookies.