Jak dbać o drukarkę latem? Porady Rudego - Blog firmowy DrTusz

Jak dbać o drukarkę latem? Porady Rudego

Jak dbać o drukarkęPogoda dopisuje, urlopy trwają, wszyscy cieszą się ładną pogodą, a gdzieś w zakamarkach biura lub domowego gabinetu stoi sobie samotna drukarka. Zapewne przypomnisz o niej sobie bliżej września, kiedy nagle okaże się, że musisz coś pilnie wydrukować. Jeśli nie chcesz dowiedzieć się, czym jest złośliwość rzeczy martwych, zadbaj o swoją drukarkę. W przeciwnym wypadku może czekać Cię przykra niespodzianka.

Jak dbać o drukarkę latem?

Sierpień to dość specyficzny okres roku. Studenci powoli oswajają się z widmem nadchodzących poprawek, uczniowie niespiesznie przeglądają w sklepach przybory szkolne, a ich rodzice rozważają, gdzie udać się, aby naładować akumulatory letnim słońcem.

Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne zapewne czeka sobie na lepsze czasy. Ten sam scenariusz powtarza się w wielu domach każdego roku. Osamotniona drukarka zostanie wyrwana z otchłani zapomnienia zapewne wówczas, gdy ktoś z domowników będzie musiał coś wydrukować „na wczoraj”.

#Rudy w trakcie swojej wieloletniej praktyki często spotykał się z urządzeniami, które nie chciały, nazwijmy to delikatnie, po dobroci wrócić z urlopu. Przynajmniej tak mówili właściciele. Prawda jest taka, że z powodu ich zaniedbań drukarki postanowiły odpłacić pięknym za nadobne.
Co zrobić, aby przegonić widmo awarii drukarki? DrTusz ma na to kilka metod, którymi chętnie się podzieli.

Jak dbać o drukarkę latem? Drukarki atramentowe

Każdy właściciel lub użytkownik drukarki atramentowej spotkał się kiedyś z problemem zaschniętego tuszu. Niewyraźne wydruki oraz plamy tuszu na arkuszach stanowią najczęstsze symptomy problemu.

Niekiedy kłopoty rozwiązuje automatyczne udrożnienie dysz. Czynność można wykonać z poziomu oprogramowania drukarki. Wystarczy kilka kliknięć myszką. Niestety, jeśli to nie pomoże, wyjście jest zazwyczaj jedno – regeneracja głowicy. Niektóre z tanich atramentówek są zasilane w tusz kartridżami z wbudowaną głowicą. Chociaż samo stosowanie drukarek opartych o taki system nie należy do ekonomicznych, to w przypadku zaschnięcia tuszu w dyszach naprawa wygląda dość prosto. Wystarczy nabyć nowe zasobniki z tuszem.

Jak dbać o drukarkę

Wiele atramentowych drukarek kolorowych posiada jednak głowice zintegrowane. Takie głowice drukujące stanowią integralną część urządzenia. W wypadku awarii podzespołu koszt serwisu może okazać się nieopłacany. Kłopotów da się jednak łatwo uniknąć. Wystarczy pamiętać o drukarce i wydrukować za jej pomocą przynajmniej jedną stronę w tygodniu.

Jak dbać o drukarkę latem? Drukarki laserowe

Jazda na rezerwie nie jest najlepszym pomysłem. Chyba nie ma kierowcy, którego nie irytuje czerwona kontrolka w okolicy zegarów. Jej lekceważenie i zbyt długie „latanie na oparach” może skończyć się obowiązkowym postojem. Niekiedy w najmniej odpowiednim momencie. Jak jeżdżenie z minimalnym stanem paliwa ma się do eksploatacji drukarki? Otóż akcesoria biurowe nie lubią drukować na resztkach tonera.

Niedopilnowanie wymiany kończącego się wkładu laserowego może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem pasa transferowego. Na awarię szczególnie narażone są kolorowe drukarki laserowe i kolorowe urządzenia wielofunkcyjne. Warto więc dmuchać na zimne. Profilaktyka jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, zwłaszcza w gorącym okresie, kiedy portfele odczuwają wydatki związane z wyprawką.

Jak dbać o drukarkę latem? Czyszczenie urządzenia

Niezależnie od tego czy użytkujesz drukarkę atramentową, czy wielofunkcyjne urządzenie laserowe, pamiętaj o dokładnym czyszczeniu sprzętu. Drobiny kurzu i inne zanieczyszczenia niewiadomego pochodzenia nie są najlepszymi przyjaciółmi elektroniki.

Mimo wysokich temperatur, #Rudy odradza orzeźwianie drukarki w wannie! Istnieją inne, mniej inwazyjne sposoby czyszczenia drukarki. Regularne przecieranie obudowy załatwi sprawę. W ofercie większości dyskontów i supermarketów znajdziesz chusteczki antystatyczne. Coraz częściej na półkach można spotkać specjalistyczne środki do czyszczenia plastikowych powierzchni. W urządzeniach ze zintegrowanym skanerem zaleca się czyszczenie szklanej powierzchni czytnika.

Zadbana drukarka zawsze rewanżuje się dobrą pracą. Zatem warto o nią zadbać, aby końcówka wakacji nie była jednocześnie początkiem drukarkowych problemów.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze