Żywotność tonera i tuszu do drukarki - Blog firmowy DrTusz

Żywotność tonera i tuszu do drukarki

W dzisiejszych czasach drukarka to stały element wyposażenia w wielu domach i biurach. Przenosi na papier cyfrowe dokumenty, zdjęcia, a nawet małe dzieła sztuki. Działa poprawnie, kiedy ma uzupełnione wkłady i nie uległa żadnej awarii. Ale od czego tak naprawdę zależy żywotność tonerów i tuszów, dzięki którym powstają te wydruki? W tym artykule postaram się rozwikłać tę zagadkę. Zapraszam do lektury!

Żywotność tonerów i tuszów

Jakość ma znaczenie – nie daj się nabrać!

Na wstępie chciałbym poruszyć temat samych materiałów eksploatacyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele zamienników tuszu i tonera w kusząco niskich cenach. Sięganie po tego typu produkty może mieć negatywne konsekwencje dla żywotności drukarki, a także jakości samych wydruków.

Czy używanie zamienników z góry definiuje ich żywotność? NIE!
Bardzo często ludzie uważają, że zamienniki są gorsze i szybciej się zużywają, ale to mit (jeden z wielu zresztą, ale o tym czytaj więcej >TUTAJ<). Wszystko oczywiście zależy od tego od jakiego dostawcy pochodzi produkt. 

Tanie zamienniki często wykonane są z gorszych jakościowo materiałów, co może prowadzić do szybszego zużycia się komponentów drukarki, a nawet jej awarii. Dodatkowo, wydruki z użyciem tanich zamienników mogą być mniej wyraźne, mieć przebarwienia, a nawet rozmazywać się. Słabo wykonane pojemniki mogą być nieszczelne, a tusz czy proszek z tonera dostać się do wnętrza drukarki.

Równie ważny jest temat przechowywania i transportu. Na wielu popularnych portalach aukcyjnych zdarzają się bardzo atrakcyjne cenowo oferty, ale produkty są bez pudełek lub gwarancji. Kiepsko zabezpieczony tusz lub toner może ulec uszkodzeniu i przestać działać.

Polecamy sprawdzone źródła. W naszej komunikacji podkreślamy, że sprzedajemy pełnowartościowe, sprawdzone zamienniki, które dokładnie pakujemy i zabezpieczamy na wypadek jakichkolwiek problemów z transportem. Podobnie jest z gwarancją, którą dajemy na cały okres użytkowania.

Jeśli nie chcesz się zastanawiać czy nie uszkodzisz swojej drukarki płacąc parę złotych mniej za jedną z internetowych aukcji zapraszam do nas. 

Sprawdź na www.DrTusz.pl pasujący zamiennik i ciesz się oszczędnym drukowaniem bez kłopotów. Zainwestuj w jakość, a Twoja drukarka odwdzięczy Ci się bezawaryjną pracą i pięknymi wydrukami przez długi czas! 

screenshot ze strony drtusz.pl

Od czego zależy żywotność tonerów i tuszów do drukarek?

Wiesz już, że jakość tuszu i tonera ma ogromne znaczenie dla ich żywotności. Ale to nie jedyny czynnik, który wpływa na wydajność wkładów drukujących. Istnieje wiele innych aspektów, o których warto pamiętać, aby móc cieszyć się bezproblemową eksploatacją drukarki i oszczędzać pieniądze na materiałach eksploatacyjnych.

Dlaczego model drukarki ma znaczenie?

Drukarki atramentowe i laserowe różnią się technologią druku, co wpływa na zużycie tuszu i tonera. Nawet wewnątrz konkretnej kategorii są sprzęty, które bardziej eksploatują wkłady, niż inne. Warto poczytać opinie na ten temat przed wyborem konkretnego modelu. Część z nich ma specjalne funkcje, które temu zapobiegają, np. druk eco. 

Przykład 1: Drukarka atramentowa do użytku domowego

Jeśli posiadasz drukarkę atramentową do użytku domowego, prawdopodobnie drukujesz głównie dokumenty tekstowe i okazjonalnie zdjęcia. W takim przypadku możesz wybierać tusze o niższej pojemności, ponieważ nie będziesz ich zużywać w tak szybkim tempie.

Wiele drukarek posiada funkcje oszczędzania tuszu, które pozwalają zmniejszenie zużycia bez utraty jakości wydruków. Warto z tego skorzystać. 

Przykład 2: Drukarka laserowa do biura

W przypadku pracy biurowej, gdzie drukuje się głównie duże ilości dokumentów i liczy się wydajność, warto postawić na urządzenie monochromatyczne. Pamiętaj, że drukowanie nawet czarno-białe zużywa również kolor! 

Drukując dokumenty do wewnętrznego obiegu warto w ustawieniach drukarki wybrać najniższą jakość.

Przykład 3: Tania drukarka = droga eksploatacja

Wybierając drukarkę, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej cenę, ale również wydajność oraz ceny materiałów eksploatacyjnych. Inwestując więcej w sam sprzęt, możesz zaoszczędzić pieniądze na wkładach w dłuższej perspektywie.

Na blogu w ostatnim czasie odświeżyliśmy wpis na ten temat pułapki, jaką są drukarki nawet za 200 zł, które są bardzo kuszące, ale również nieopłacalne. Zapraszam do artykułu: ,,Drukarka za 200 zł? Jak nie dać się nabrać?“

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu!

Sposób przechowywania tuszy i tonerów również ma wpływ na ich żywotność. Wysoka temperatura, wilgoć i bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą negatywnie wpływać na jakość wkładów drukujących.

Dlatego tak ważne jest, aby przechowywać je w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu. Więcej informacji na temat prawidłowego przechowywania tuszy i tonerów znajdziesz w naszym innym wpisie >TUTAJ<

Jak przedłużyć żywotność tonerów i tuszów do drukarek?

W artykule omówiłem najważniejsze czynniki, które wpływają na żywotność tonerów i tuszów do drukarek. Jak widać, żywotność tuszy i tonerów w dużej mierze zależy od naszych codziennych nawyków i świadomych wyborów. 

Pamiętaj, że istnieje wiele innych sposobów na tanie drukowanie! W naszym kolejnym artykule ,,8 sposobów na tanie drukowanie” znajdziesz praktyczne wskazówki, jak ograniczyć zużycie tuszu i tonera bez rezygnowania z wysokiej jakości wydruków.

Masz pytania dotyczące konkretnego modelu drukarki? Nie wahaj się zapytać w komentarzach! Chętnie pomogę Ci dobrać odpowiednie tusze i tonery do Twojego urządzenia.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze