Postanowienia noworoczne DrTusza

postanowienia-noworoczne

O drukarkę warto dbać, by służyła nam długo i szczęśliwie. To, jak ją eksploatujemy w dużej mierze wpływa na jej żywotność i chęć współpracy. Biorąc pod uwagę mijający rok i to, ilu z nas przeprosiło się z domowymi urządzeniami drukującymi przynosząc je do mojego serwisu, mogę przypuszczać, że każdy z nas ma na sumieniu jakieś wykroczenie przeciwko drukarkom.

Postanowienia noworoczne 2021. Tym razem się uda!

Pożegnaliśmy 2020 rok, więc  najwyższy czas na noworoczne postanowienia i podejście do tematu z czystą kartą.

Wiem, ostatnie 12 miesięcy mocno potrafiło zweryfikować nasze plany, jednak moja lista czterech postanowień dotyczy wyłącznie spraw związanych z drukowaniem i na pewno ich realizacja nie przysporzy nikomu problemów.

W końcu chodzi o happy end z każdą zadrukowaną kartką!

Będę regularnie drukował na drukarce atramentowej

Drukarki atramentowe mają tę ogromną zaletę, że nic nie przebije jakości i nasycenia wydrukowanych przez nie kolorów. Mają jednak też to do siebie, że nieużywane po czasie odmawiają posłuszeństwa.

Dlaczego tak się dzieje ? To proste – tusz, jako ciecz zasycha w kasetach, przez co musi być regularnie używany – przynajmniej raz w tygodniu.

Takiego problemu nie ma przy urządzeniach laserowych, bo znajdujący się w nich toner nie traci swoich właściwości nawet gdy drukarka pracuje raz na pół roku. 

Szczęśliwi posiadacze urządzeń atramentowych! Dotrzymanie tego postanowienia zapobiegnie dużym wydatkom związanym z wymianą głowicy w drukarce lub – co gorsza – z zakupem nowego sprzętu. Warto się więc postarać!

PS.
Jeśli nie uda się dotrzymać tego postanowienia, sprawdź Drukarka nie drukuje przez zaschnięty tusz? Hmm…

postanowienia-noworoczne

Postawię drukarkę w bezpiecznym, stabilnym miejscu

To, co drukarki potrafią kryć w swoim wnętrzu, zaskakuje nawet moich serwisantów. Często zdarza się, że przyczyną awarii i odmowy współpracy drukarek jest ciało obce, które wpadło do środka drukarki.

Zaschnięte liście, dziecięce zabawki, monety – te niepozorne przedmioty mogą uszkodzić elementy mechaniczne drukarek. 

By do tego nie dopuścić, drukarka powinna stać na stabilnym podłożu, z dala od potencjalnych zagrożeń. I jeszcze jedno – drukarki lubią zacienione miejsca, więc parapet nie tylko ze względu na rośliny nie jest najlepszym miejscem dla sprzętu. W Nowym Roku znajdźmy mu lepsze!

tusze tonery drukarki

Będę drukować na sprawdzonych zamiennikach

Aby cieszyć się drukowaniem w najwyższej jakości, wcale nie trzeba inwestować w oryginalne tusze czy tonery. Nieprawdą jest, że zamienniki tych produktów są mniej wydajne, nie najwyższej klasy, a w najgorszym przypadku psują drukarkę.

O ile, rzecz jasna, drukujemy na sprawdzonych produktach. Zakupy z niepewnego źródła, w znacznie niższej cenie, niż rynkowa powinny wzbudzić czujność i lepiej nie ryzykować. 

W moim sklepie znajdują się zamienniki do wszystkich drukarek, za których jakość bez wahania ręczę. Jeśli nie możesz znaleźć interesującego Cię wkładu-zamiennika w moim asortymencie, to znak, że Twoja drukarka ich nie toleruje.

Korzystając z kodów rabatowych z newslettera, czy mediów społecznościowych na zakupy w DrTusz.pl, zamienniki  można nabyć jeszcze taniej. Wszystkie zamówienia wysyłam za darmo i zawsze na czas.

Jeśli stawiasz w 2021 roku na ekonomiczne rozwiązania, przerzucenie się na zamienniki będzie krokiem we właściwą stronę.

Przestanę się wkurzać na swoją drukarkę

Drukarka i jej humory potrafią dać w kość. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie miał wobec swojego urządzenia złowieszczych myśli. W 2021 warto odpuścić. 

Drukarka włącza się bezceremonialnie w środku nocy i zaczyna hałasować? To tylko automatyczne  czyszczenie głowicy, proces obowiązkowy dla dalszej bezproblemowej pracy urządzenia (mają tak drukarki atramentowe Brother).

Wkład kończy się w najmniej spodziewanym momencie? Nie ignoruj wcześniejszych alarmów o kończącym się tuszu czy tonerze. Zacięta kartka? Nic na siłę – sprawdź, czy nie stoi jej na przeszkodzie jakiś obcy przedmiot (patrz postanowienie nr 2).  

drukarka do

Czasem wystarczy naprawdę odrobina cierpliwości, by współpraca z drukarką była o niebo przyjemniejsza i mniej stresująca. Zatem – keep calm i drukuj!


Postanowienia noworoczne. Dodaj swoje

Listę postanowień okołodrukarkowych pozostawiam otwartą. Na pewno znajdzie się coś, co można do niej dopisać. Jestem ciekawy Waszych propozycji. Dajcie koniecznie znać, w ilu z nich udało się Wam wytrwać. Trzymam kciuki! 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze