Ferie zimowe 2022 - nie daj odpocząć drukarce! - Blog firmowy DrTusz

Ferie zimowe 2022 – nie daj odpocząć drukarce!

Zbliżające się ferie zimowe to przy odrobinie pogodowego szczęścia, czas białego szaleństwa. Przerwę od zajęć w szkole można wykorzystać na wiele sposobów – od aktywnego wypoczynku po oglądanie ulubionych bajek czy nadrabianie zaległości w grach. Chociaż ferie zimowe przeważnie kojarzą się z błogim lenistwem, w czasie którego także rodzice organizują sobie przerwę w pracy, jest coś, co w tym czasie nudzić się nie powinno. Co to takiego? Oczywiście drukarka atramentowa, której brak pracy szkodzi i która przerwę od pracy może znieść bardzo, bardzo źle.

Ferie zimowe

Ferie zimowe – nie dawaj przerwy drukarce

Aby drukarki atramentowy służyły nam jak najdłużej, trzeba pamiętać, że używany przez nie tusz to ciecz, która jak każda inna może zaschnąć. Zaschnięty tusz w drukarce atramentowej to same kłopoty – urządzenie odmawia współpracy przez zapchaną dyszę. A zapchana dysza może być gwoździem do trumny dla atramentówek. 

Doprowadzenie drukarki do takie stanu wymaga w ostateczności wizyty w serwisie. Zanim jednak się na nią zdecydujemy, możemy spróbować samodzielnie udrożnić dyszę. Jak? Pisałem o tym w tym artykule: „Drukarka nie drukuje przez zaschnięty tusz? Hmm…”

Tymczasem jako doktor zdecydowanie zalecam prewencję, która pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji. Atramentówka musi być stale w użyciu. I nie ma znaczenia czy wydrukujemy jedną stronę czy dwadzieścia, ważne by robić to regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Ferie zimowe 2022 – połącz przyjemne z pożytecznym 

Tak się składa, że mam gotową receptę na pogodzenie ferii zimowych i wolnego czasu dzieciaków z potrzebami drukarek atramentowych. Myślę, że mój pomysł spodoba się zwłaszcza tym rodzicom, którzy muszą czymś zająć swoje pociechy w domach. 

Z pomocą przychodzi mój serwis – Salagier.pl .To strona internetowa, na której udostępniam gotowe gry, zabawy i łamigłówki do druku. Krzyżówki? Sudoku? Labirytny? Kolorowanki? Jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. A jest z czego wybierać – 103 propozycje na pewno szybko się nie znudzą.

Oto kilka z nich:

Różnice – szklana kula

Ferie zimowe

Matematyka długopisy

łamigłówki rozwiąż równanie

Liczby – połącz

łamigłówka połącz liczby

Co ważne, drukowanie materiałów dla dzieci z Sali Gier można rozłożyć sobie na kilka tur – jednego dnia wydrukować zimowe kolorowanki, innego szkolne krzyżówki. Zapewni to ciągłość pracy drukarki, a naszym pociechom różnorodność zadań. Przyjemne  z pożytecznym, prawda?

Aha, chociaż  użytkownicy drukarek laserowych, nie muszą się martwić problemem zasychającego tuszu, są również mile widziani na Sali Gier!Koniecznie dajcie znać, jeśli któraś zagadka szczególnie przypadła Waszym pociechom do gustu. 

Zakupy w DrTusz.pl – zawsze darmowa dostawa 

A jeśli drukarka da z siebie 200% w czasie ferii i tusz zamiast wyschnąć, skończy się w ekspresowym tempie, pamiętajcie o moim sklepie DrTusz.pl. Gwarantuję błyskawiczną i darmową dostawę nowych wkładów, niezależnie od tego, czy są ferie czy nie 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze