2021 był super! Podsumowanie roku u DrTusza! - Blog firmowy DrTusz

2021 był super! Podsumowanie roku u DrTusza!

Za nami kolejny pracowity rok. Żegnamy go pełni nadziei, że kolejny będzie równie dobry, radosny i pełen atrakcji, co mijający. Zapraszam Was na coroczne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Czym żyła moja ekipa przez 365 dni? Przypomnijmy sobie!

2021 podsumowanie

Styczeń 2021

Pierwszy miesiąc w roku zawsze jest miesiącem planowania i rozgrzewki przed kolejnymi. To także dobry czas na łapanie inspiracji i przyjmowanie dużych porcji wiedzy. 

A tych nie zabrakło podczas styczniowego spotkania z Jakubem Bielem, który razem z moją ekipą rozmawiał o marketingu. To było naprawdę dobrze spędzone piątkowe popołudnie!

2021 Jakub Biel w DrTusz.pl

Luty 2021

W lutym ukazały się dwa branżowe artykuły spod pióra Moniki i Marcina. Moja załoga lubi dzielić się swoją wiedzą i często zaprasza za kulisy drukarkowego ecommerce.

Tym razem opowiedzieliśmy o skutecznym targetowaniu reklam na Facebooku (treść artykułu Moniki wciąż jest dostępna >TUTAJ<) oraz o newsletterach (szukajcie artykułu Marcina w styczniowym Ecommerce w Praktyce!) 

Licznik polubień na moim Facebooku w lutym przekroczył 15000, gdzie w międzyczasie odgrywała się prawdziwa filmowa batalia. Kto wygrał Złoty Toner? Nominowane do nagrody zostały cztery tytuły: Przemek – król tonerów jest tylko jeden, Harley Ink, Lord of the Inks oraz Games of toners. Ostatecznie dzięki facebookowemu głosowaniu wygrała brawurowo zagrana przez Martę Harley Ink!

2021 i złote tonery do drukarek

Marzec 2021

Marzec zdecydowanie jest miesiącem płci pięknej. W tym roku na 8 marca żeńska część załogi zamiast ciętych kwiatów, dostała żywe w doniczce, które do tej pory pięknie rosną w domowych pieleszach. Każdy kwiatek był dokładnie opisany i dostosowany do temperamentu moich koleżanek.

2021 dzień kobiet w DrTusz

Swój pierwszy występ w roli prelegentki na konferencji zaliczyła Ula, opowiadając o automatyzacji, a na Facebooku pierwszego dnia wiosny zadebiutowała nasza telewizja. DrTusz TV od tamtego momentu regularnie zdaje relację naszej społeczności z ważnych wydarzeń, które nie powinny nikogo ominąć.

Na Facebooku ruszyła także grupa Drukarkowe Sprawy, w której udzielamy drukarkowych porad. 

Do naszej drużyny w marcu dołączył Łukasz i tym samym wsparł dział produkcji.

Kwiecień plecień

O tegorocznym Prima Aprilis w DrTuszu było wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą portalu plotkarskiego Rudelek.pl, na którym zamieściliśmy szokujące historie i plotki z życia firmy. Oczywiście wszystko z odpowiednim dystansem i dozą humoru. Do dziś bawią nas niektóre nagłówki. Rudelek wciąż czasem jeszcze nas czymś zaskakuje, więc warto go odwiedzić. 

plotki, gwiazdy, skandale

W kwietniu przeprowadziliśmy także akcje “Drzewo na zamówienie”. Nasi klienci robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym, otrzymywali wirtualne sadzonki.

W rzeczywistości wirtualne sadzonki zamieniliśmy na prawdziwe drzewka i własnoręcznie zasadziliśmy je pod koniec miesiąca w Nadleśnictwie Waliły (ich liczba sięgnęła 5000!).

Jestem przekonany,  że moje sosny pięknie rosną pod opieką zaprzyjaźnionych leśników.

2021 sadzenie drzew

Do mojego zespołu w kwietniu dołączył Darek. Od tego momentu praca magazynu jest jeszcze sprawniejsza – nasz nowy kolega odciąża magazyn i pomaga mu przy przygotowaniu paczek.

darek z DrTusz.pl

I wtedy przyszedł maj…

W majowym  Ecommerce w Praktyce ukazał się artykuł Anety na temat relacji, jaka łączy nas z Klientami i jak o nią dbamy. Żeby nie pozostać gołosłownym, w maju po analizie opinii Klientów, wprowadziliśmy nowe opakowania na tusze. Pożegnaliśmy się z kopertami na rzecz estetycznych kartoników.

Dzięki temu wzrosło zadowolenie ze sposobu pakowania zamówień, który stał się bezpieczniejszy dla zawartości i możliwy do powtórnego wykorzystania. 

Wraz ze zbliżającymi się premierami, tradycyjnie stworzyliśmy własne interpretacje hitów srebrnego ekranu. Na Facebooku mogliście zobaczyć DrTuszową wersję Cruelli i głośnego come back’u Friendsów.

2021 Friends plakat

Czerwiec 2021

Jak nigdy wcześniej, tegoroczny Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka odbył się w czerwcu. Kolejny rok z rzędu mieliśmy przyjemność wręczyć nagrodę publiczności i razem z żubroffkową społecznością chodziliśmy na pokazy. Tradycyjnie też wręczyłem drobne upominki najmłodszym widzom.

2021 zubroffka z DrTuszem

Czerwiec to czas świętowania moich urodzin, chociaż w tym roku nieco to świętowanie wydłużyłem. Razem ze swoją kolorową załogą odwiedziłem Schronisko w Sokółce i przeprowadziliśmy akcję promującą adopcje. 

2021 wycieczka do schroniska

Lipiec – run Rudy, run!

Ciąg dalszy świętowania urodzin przypadł na lipiec. W połowie miesiąca przygotowałem niespodziankę dla wszystkich białostockich biegaczy i zorganizowałem urodzinową grę biegową.

W zabawie wzięło udział blisko 20 par zawodników, którzy przemierzając wyznaczoną trasę, wykonywali różne zadania i zdobywali punkty.

Na każdego zawodnika na mecie czekały urodzinowe babeczki, na najszybsze duety – nagrody. Koniecznie muszę przygotować kolejną edycję, bo wszyscy bawiliśmy się przednio!

2021 gra biegowa drtusza

Korzystając z popularności live sprzedażowych, przeprowadziliśmy pierwszy tego typu transmisję. Zorganizowaliśmy wyprzedaż ubrań i gadżetów firmowych, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na Schronisko w Sokółce. W roli prowadzącej live wystąpiła Kasia i powiem Wam, że wróżę jej świetlaną przyszłość w tej branży.

drtusz live

Sierpień 2021

Pandemiczne obostrzenia zmusiły organizatorów Swampions Soccer League do przesunięcia swojej imprezy w Korycinie o dwa miesiące. Chociaż turniej piłki błotnej zawsze zwiastował rychły początek wakacji, tym razem odbył się w ich połowie. 

Nie zaszkodziło to frekwencji i zaciętej rywalizacji. Tradycyjnie Torfowy DrTusz do upadłego walczył o trofea, a my przyglądaliśmy się rozgrywkom z naszej strefy kibica.

piłka błotna drtusza

Wrzesień kolorowa jesień

Po dwuletniej (pandemicznej) przerwie, 5 września wróciliśmy na białostockie boiska z Turniejem Charytatywnym o Puchar Rudego. Tym razem rozgrywki odbywały się na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku i wzięło w nim udział 10 drużyn z lokalnego świata biznesu.

2021 turniej drtusza

Ponownie całkowita wartość wpisowego zasiliła konto Stowarzyszenia Hattrick Białystok, które właśnie w tym momencie spełnia swoje marzenia i tworzy bazę treningową z prawdziwego zdarzenia. 

2021 turniej drtusza

We wrześniu dziewczyny nie zapominają o swoich kolegach z pracy i z okazji dnia chłopaka przygotowują im niespodziankę. Nie inaczej było w tym roku. Wszyscy panowie dostali własne stylizowane portrety. Grzegorz Dobrotliwy? Karol II Piśmienny? Krzysztof I Maratończyk? Bez problemu udało się dopasować przydomek do właściciela. 

2021 Karol Rutkowski z DrTusz.pl
Karol II Piśmienny
2021 krzysztof dzieduszow z DrTusz.pl
Krzysztof I Maratończyk

To był też miesiąc spod znaku dzielenia się wiedzą. Aneta na łamach PRManager opowiedziała o tym, jak skutecznie realizować działania CSRowe w lokalnej społeczności, natomiast Monika w ramach cyklu Centroom Przedsiębiorczości zdradziła uczestnikom małe know-how na temat marketingu treści. 

Październik 2021

W październiku grupa szalonych naukowców postanowiła sprawdzić, czy przyszłość kurierska należy do dronów i czy rzeczywiście są one w stanie przenieść drukarkę z punktu A do punktu B. Eksperyment oczywiście został zarejestrowany przez DrTusz TV a o jego wyniku poinformowaliśmy naszą społeczność.

2021 dron drtusz

Swoją premierę miała polska wersja popularnego serialu The Office. Nie umknął naszej uwadze ten fakt i oczywiście pokusiliśmy się o odtworzenie plakatu promującego sitcomu. Jak nam wyszło? Nieskromnie przyznam, że z taką ekipą udało się zrobić jego wierną kopię. I to za pierwszym razem. 

2021 the office plakat

Listopad 2021

Do mojej ekipy dołączyła Ania. Od listopada spotkać ją można w moim sklepie stacjonarnym przy Wyszyńskiego 2 lok. 75, , gdzie razem z Kingą, Justyną i Kamilą doradza, pomaga i rozwiązuje drukarkowe problemy Klientów. 

Przedostatni miesiąc roku oznacza ręce pełne roboty dla ecommerce. Wszystko z powodu Black Friday i związanych z nim akcji marketingowych. My także dołączyliśmy do grona sklepów oferujących specjalne zniżki z tej okazji.

Warto jednak pamiętać, że rabaty na zamienniki do drukarek pojawiają się u mnie często i warto śledzić moje media społecznościowe, by żadnego nie przegapić.

Grudzień 2021

Grudzień, a więc odliczanie do Świąt czas start! W tym roku oczekiwanie umilił nam Kalendarz Adwentowy DrTusza, który umieściliśmy na stronie SalaGier.pl. Znalazły się w nim dokładnie 24 interaktywne okienka, pod którymi kryły się świąteczne niespodzianki dla każdego. Kto odliczał czas z moim kalendarzem? Jak wrażenia?

Pozostając w choinkowo-świątecznych nastrojach zorganizowaliśmy też konkurs na Facebooku. Poprosiliśmy internautów o pokazanie nam, jakie bożonarodzeniowe atrakcje czekają na DrTusza w ich domach.

Byliśmy oczarowani pomysłowością i dekoracjami świątecznymi, ale mogliśmy wybrać tylko 3 miejsca, do których trafiły maskotki z moją podobizną. Jestem przekonany, że mają się świetnie u nowych właścicieli. 

Nowych właścicieli znalazły także ubrania – wszystko za sprawą akcji Ubrania do oddania, w którą się włączyliśmy w tym roku. Było ekologicznie, ekonomicznie i z potrzeby serca – czyli dokładnie tak, jak lubię. 

Wraz z pierwszymi mrozami rozpoczęliśmy wysyłkę naszych zimowych herbatek. Do każdego zamówienia złożonego na DrTusz.pl dorzucaliśmy aromatyczną mieszankę, która miała rozgrzać nawet największych zmarźluchów. Mam nadzieję, że z naszą herbatką zimowe wieczory stały się znośniejsze.

2021 drtusz rabaty i herbaty

Przy okazji – o to, by pachnąca niespodzianka trafiła do każdego zamówienia dbał m.in. Adrian –  nasz nowy kolega, który dołączył do załogi magazyny DrTusza. To już ostatnia nowa twarz w 2021 roku, ale od stycznia okienko transferowe ponownie się otworzy, warto śledzić stronę: https://www.doktortusz.pl/praca

***

I w ten oto sposób przebrnęliśmy przez 12 miesięcy. Minęły tak błyskawicznie, że nawet nie zdążyłem się w zupełności w nim rozgościć, a już czas na powitanie 2022 roku. Nowy rok, nowe plany i cele. Jakie?

Nie zatrzymywać się, stale się rozwijać i robić po prostu fajne rzeczy. Życzę sobie i Wam, by Nowy Rok nastał wraz z nową dawką motywacji i zapału, żeby je wszystkie zrealizować!

Ale przede wszystkim – zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze