Najlepsze drukarki dla firm wg DrTusza

drukarki dla firm

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje niezawodnych narzędzi, które ułatwią mu rozwój. Dobra drukarka w firmie to podstawa. W końcu żaden manager nie chce, aby jego zespół tracił czas czekając w nieskończoność na ważne wydruki. Poza solidnością liczy się również dostępność zamienników i dodatkowe funkcje ułatwiające pracę. Biorąc pod uwagę te kryteria, wytypowałem 3 najlepsze drukarki dla firm. Postawiłem na wielofunkcyjne urządzenia o szerokich możliwościach.

Najlepsze drukarki dla firm – zobacz, co polecam

Zawsze powtarzam, że wybór drukarki to nie taka prosta sprawa. Rynek urządzeń jest ogromny. Jedne modele znikają po wielu latach. Inne pojawiają się, aby na krótko zaciekawić technologicznych geeków.

Potem odchodzą w niepamięć z racji braku zainteresowania konsumentów. Drukarki do firm to jednak inna kasta. Tutaj panuje sztywny kodeks. W biznesie nie ma miejsca na zawodne technologie i fikuśne zabawki.

Wielu z Was prosi mnie o pomoc w wyborze urządzenia, które sprawdzi się w ciężkiej pracy biurowej. W związku z wieloma zapytaniami przedstawiam Wam najlepsze drukarki dla firm. Tym razem pomijam budżetowe rozwiązania. Stawiam na wydajne drukarki wielofunkcyjne, co żadnego drukowania się nie boją.

Brother DCP-L5500DN – semper fidelis

Drukuje czarno-białe strony A4 z szybkością 40 na minutę, skanuje i kopiuje. Ma też funkcję druku dwustronnego i nie boi się różnych rodzajów papieru. Tak z grubsza prezentuje się wielofunkcyjna drukarka Brother DCP-L5500DN.

Co istotne z biznesowego punktu widzenia, dzięki portowi Ethernet ten model łatwo podłączysz do firmowej sieci. Z kolei duży wyświetlacz o przekątnej 9,3 cm ułatwia sterowanie wybranymi funkcjami urządzenia. Drukowanie ze smartphone’a również przebiega wygodnie, gdyż urządzenie obsługuje Google Cloud Print 2.0 i AirPrint.

drukarki dla firm

Dzięki świetnej wydajności Brother DCP-L5500DN sprawdzi się w kilkuosobowych grupach roboczych. Do zalet warto zaliczyć wyposażenie w postaci automatycznego dupleksu (druk dwustronny) i automatycznego podajnika dokumentów o pojemności 40 arkuszy. Niby proste dodatki, a znacząco zwiększają wygodę kopiowania i drukowania dokumentów.

O bezpieczeństwo Twoich danych zadba szereg rozwiązań zastosowanych przez producenta. Brother udostępnia również narzędzia z rodziny PrintSmart, w tym oprogramowanie B-guard. Dzięki nim możesz monitorować wydatki związane z wydrukami w Twojej firmie.

Skoro już o wydatkach mówimy, to Brother DCP-L5500DN jest kompatybilny z dwoma tonerami – TN-3430 (wydajność 3000 str.) oraz TN-3480 (wydajność 8000 str.). Oczywiście posiadam zamienniki wkładów laserowych do tego modelu. Koszt wydruku na poziomie ok. 0,015 zł prezentuje się niesamowicie atrakcyjnie.

Brother DCP-L8410 CDW – szybko, kolorowo, tanio

Kolejny Brother w moim zestawieniu to kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-L8410CDW, które drukuje z szybkością 31 stron na minutę zarówno w czerni, jak i w kolorze. Do tego może zeskanować do 28 obrazów w ciągu minuty. Urządzenie Brother DCP-L8410CDW drukuje na większości popularnych rodzajach papieru. Posiada również funkcjonalny wyświetlacz o przekątnej 9,3 cm.

drukarki dla firm

Ten model sprawdzi się dobrze w roli wielofunkcyjnej drukarki sieciowej oraz drukarki WiFi. Wszystko za sprawą portu Ethernet oraz wbudowanemu modułowi łączności bezprzewodowej. Podobnie jak poprzedni Brother, desygnowane symbolem DCP-L8410CDW urządzenie otrzymało duplex i automatyczny podajnik papieru.

Japońscy inżynierowie nie zapomnieli również o systemach gwarantujących bezpieczeństwo danych i komfort obsługi z urządzeń mobilnych.

Kompatybilność z rozwiązaniami mobilnymi Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Mopria, wtyczki Android print service oraz aplikacji Brother iPrint&Scan, zapewnia bezpośrednie skanowanie do i drukowanie z urządzeń mobilnych na systemach iOS oraz Android.

Poza bogatym wyposażeniem, Brother DCP-L8410CDW jest też stosunkowo tani eksploatacji.

Dzięki tonerom zamiennikom TN-423 CMYK koszty drukowania oraz kopiowania w kolorze nie obciążą firmowego budżetu.

HP LaserJet Pro M570dw – drukarka heavyweight

Na koniec zostawiamy perełkę – wielofunkcyjną drukarkę HP LaserJet Pro M570dw, którą bez zająknięcia można nazwać takim iPhonem tego zestawienia. W tym porównaniu nie ma cienia przesady, gdyż dla wielu użytkowników Hewlett-Packard to synonim najwyższej jakości i wyznacznik trendów. Nie mogło zatem zabraknąć reprezentanta kalifornijskiego giganta.

HP LaserJet Pro M570dw to wielofunkcyjny kombajn, który drukuje skanuje i kopiuje dokumenty. Możesz też wyrzucić archaiczny telefon z faksem, bo wielofunkcyjna drukarka HP ma na swoim pokładzie również faks.

drukarki dla firm

Wbudowanego dupelxu, czyli funkcji druku dwustronnego, w tym modelu również nie mogło zabraknąć. HP LaserJet Pro M570dw drukuje z szybkością 30 stron A4 na minutę. Dzięki funkcji HP Auto Wireless Connect konfiguracja podłączenia do firmowej sieci jest szybka i wygodna. Trzeba przyznać, że do kwestii łączności bezprzewodowej HP podeszło z niebywałą uwagą . Wygodną komunikację bezprzewodową zapewnia standard i 10/100/1000T Gigabit Ethernet.

Z racji swoich gabarytów HP LaserJet Pro M570dw przenośną drukarką raczej nie jest, ale bardzo chętnie współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Drukowanie z telefonu czy tabletu przebiega wygodnie dzięki aplikacji HP ePrint. Obsługę usprawnia również ekran dotykowy o przekątnej 8,89 cm.

HP LaserJet Pro M570dw wykorzystuje do druku cztery kolorowe wkłady 507A (wydajność ok. 6000 stron). Czarny toner występuje również w wersji 507X. Toner 507X cechuje zwiększona wydajność, szacowana na 11000 wydruków. Czy mam zamienniki wkładów laserowych do HP LaserJet Pro M570dw? Oczywiście! Z moimi sprawdzonymi zamiennikami jakość wydruków będzie świetna, a koszty eksploatacji o wiele niższe.

Drukarki dla firm – postaw na eksperta

Drukarkowy rynek nieustannie się zmienia. Monitoruję sytuację na bieżąco, dlatego zawsze możesz liczyć na wsparcie moje i moich kolegów. Szukasz drukującego kombajnu do swojej firmy? Pisz śmiało. Często przesiaduję na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze