Canon PIXMA iP110 – drukarka cyfrowego nomada

Popularyzacja Internetu i wszystkich procesów związanych z jego szybkim rozwojem doprowadziła do rewolucyjnych zmian na rynku pracy. Hasło „Rzućmy wszystko” nie jest jest już tylko romantyczną ideą. Coraz więcej osób pakuje do walizki laptop i rusza w daleki świat, aby pracować zdalnie gdzieś w Azji czy Ameryce Południowej. Producenci drukarek nie zapomnieli o ich potrzebach. Canon PIXMA iP110 to drukarka cyfrowego nomada, którą możesz zabrać ze sobą nawet w najdalsze zakątki globu.

 

Trudno nadążyć za zmianami zachodzącymi w naszym społeczeństwie. Egzotyczne wyprawy Tonego Halika, które #Rudy śledził jako młody chłopak, dziś nie dziwią już tak jak przed laty.  Podróżowanie stało się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze m.in. za sprawą powszechnego dostępu do sieci. Efektem internetowych rewolucji jest zrodzenie się grupy „cyfrowych nomadów”.

Cyfrowi nomadzi to ludzie, którzy wybrali pracę zdalną, a konkretnie pracę z bardzo odległych miejsc, odwiedzanych przez statystycznych obywateli jedynie podczas wakacji. Do grupy zaliczają się: programiści, copywriterzy, doradcy ds. marketingu, projektanci stron internetowych, graficy, specjaliści SEO, nauczyciele języków obcych, tłumacze, prawnicy, blogerzy itd.

Lista zawodów wykonywanych przez cyfrowych nomadów jest długa; w dodatku ciągle ewoluuje. 

Drukarka na podróż

Wykonywanie swoich obowiązków z drugiego końca świata (i nie jest to metafora) stało się możliwe dzięki całej gamie urządzeń mobilnych. Jednym z nich może być również mobilna drukarka.

Canon z myślą o podróżnikach i osobach, które nie potrafią zagrzać miejsca przy biurku stworzył drukarkę Canon PIXMA iP110.

Ta atramentowa drukarka fotograficzna może zmieścić się w plecaku razem z laptopem. Waży zaledwie 2,2 kg. Posiada też wbudowany akumulator litowo-jonowy, za sprawą którego możesz z niej korzystać w dowolnym miejscu – nawet pod wodą, o ile oczywiście znajdziesz się na pokładzie łodzi podwodnej. 😉

Mała drukarka – duże możliwości

W niewielkiej obudowie japońscy inżynierowie umieścili sporo zaawansowanych technologi. Rodzina urządzeń PIXMA słynie z druku kolorowych dokumentów i zdjęć w najwyższej jakości.

Tak też jest i w tym przypadku. IP110 może drukować w maksymalnej rozdzielczości 9600 × 2400 dpi. W ciągu minuty jest w stanie wydrukował 9 stron w mono lub 6 w kolorze. „Wywołanie” fotografii o wymiarach 10 ×15 cm (bez marginesów) zajmuje jej 53 sekundy.

Canon PIXMA iP110

Drukarka posiada tryb oszczędzania tuszu. Co istotne, nawet gdy zabraknie jej czarnego atramentu, nie przerwie pracy, gdyż pozyska kompozytową czerń z kolorowych atramentów.

Za wydruki odpowiadają dwa tusze – PGI-35 (czarny) oraz CLI-36 (kolorowy). Oryginalne tusze Canon do modelu iP110 posiadają również swoje odpowiedniki w postaci zamienników. Dzięki zamiennikom tuszów Canon eksploatacja drukarki może być o wiele tańsza.

Jak na drukarkę mobilną przystało, kompaktowy Canon posiada moduł Wi-Fi. Za drukowanie z telefonu lub tabletu odpowiada aplikacja Canon PRINT. Użytkownik może za jej pomocą sprawdzać stan drukarki, instrukcję obsługi czy poziom tuszu.

Dodatkowym atutem jest obsługa usługi PIXMA Cloud Link, umożliwiającej druk dokumentów bezpośrednio z usług w chmurze, takich jak np.: Dropbox, Google Drive, OneDrive lub Evernote. Funkcje Apple AirPrint i Google Cloud Print również są kompatybilne z przenośną drukarką Canon.

Japoński producent udostępnił również aplikację Easy Photo Print+. Za pomocą oprogramowania szybko i wygodnie zaprojektujesz m.in. pocztówkę. Narzędzi do zabawy z modelem iP110 jest pod dostatkiem.

Wady życia na walizkach

Drukarka Canon PIXMA iP110 nie jest niestety pozbawiona słabych punktów. Mobilna drukarka, jak większość jej podobnych, korzysta z atramentowej technologi drukowania. Wymaga zatem regularnej eksploatacji. W przeciwnym wypadku zaschnięty tusz może zapchać głowicę. Takie sytuacje często kończą się koniecznością nieopłacalnej naprawy.

Przenośna drukarka Canon nie sprawdzi się też we wszystkich warunkach. Z racji wysokiej ceny nie opłaci się jej kupować do domu czy biura. Dla cyfrowego nomada pracującego w najdalszych zakątkach świata, skazanego z reguły na własny sprzęt, ten model będzie jak znalazł!

Jeśli zatem na liście Twoich noworocznych postanowień znalazła się zmiana stylu życia na bardziej mobilny i właśnie kompletujesz niezbędny ku temu ekwipunek, to pamiętaj o drukarce!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze