Nadruk na koszulce? To proste jak TikTok

grafika nadruk na koszulce

Jak zrobić nadruk na koszulce? Najlepiej tanio i szybko! Idzie lato, więc autorski T-shirt będzie świetnym rozwiązaniem. Zwłaszcza podczas plenerowych imprez czy festiwali. Możesz też zrobić własną koszulkę i wykorzystać ją w… nagrywaniu TikToka!

Nadruk na koszulce? Kiedyś to było

Pamiętam zamierzchłe lata 90.XX wieku, kiedy wszyscy słuchali muzyki na kasetach, a ubrania… no cóż. O takim wyborze fajnych ciuchów, jaki mamy dzisiaj, można było co najwyżej pomarzyć.

Wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z naprasowanką. Była dorzucona do jakiegoś kolorowego magazynu. To był czad! Wówczas komputery dopiero nieśmiało pojawiały się w domach. O ogólnodostępnym internecie nikt nie myślał, a drukarka była dobrem luksusowym.

Dziś praktycznie każdy może zamówić sobie własną koszulkę, a nawet wypuścić kolekcję ciuchów z autorskimi grafikami. Na rynku nie brakuje firm, które wyprodukują nam nawet jedną sztukę ubrania z nadrukiem. Pojedyncza koszulka czy bluza z własną grafiką to jednak dość kosztowne przedsięwzięcie. Zdecydowanie taniej zrobić ją samemu, przy wykorzystaniu drukarki atramentowej i papieru transferowego.

Doskonale znam temat, bo ostatnio wykonałem trzy koszulki moich kompanów z ich „podobiznami”. Trochę „pikseloza”, ale efekt vintage jest 😉
Ciuszki zostały wykorzystane podczas nagrania filmu na TikToka. Zapraszam do obejrzenia. 😁

Nadruk na koszulce. Materiały

Zanim zaczniesz bawić się w Armaniego, przygotuj materiały. Niezbędna będzie:

– koszulka (oczywiście nadruk możesz wykonać na dowolnym elemencie garderoby);
– papier transferowy (szukaj go w sklepach papierniczych);
– żelazko;
– papier do pieczenia (taki zwykły);
– stół (liczy się twarde podłoże);
– nożyczki (czasem trzeba coś przyciąć);
– drukarka atramentowa;
– tusze do drukarki (tradycyjne);

Jak widać większość materiałów znajdziesz w domowym schowku lub w kuchni. Niezbędna będzie drukarka z wkładami, których stan pozwoli na uzyskanie dobrej jakości nadruku.

Tusze znajdziesz na DrTusz.pl. Drukarki atramentowe również posiadam w swojej ofercie. Z papierem transferowym niestety nie pomogę. Na rynku są dwa rodzaje papieru transferowego – do koszulek białych i kolorowych. Papieru do białych koszulek nie użyjemy do ubrań innego koloru. Z kolei papier transferowy do kolorowych koszulek może być też wykorzystany na białych tkaninach.

Przynajmniej ja tak zrobiłem i działa 😀 Jeśli masz papier transferowy do białych koszulek, tutaj znajdziesz mój archiwalny wpis z instrukcją wykonania nadruku >TUTAJ<.

Masz już wszystko? No to zaczynamy

Wykonaj nadruk na koszulce – instrukcja

Przygotuj miejsce pracy. Sprawdź drukarkę, posprzątaj stół, znajdź żelazko i papier śniadaniowy.
Masz już grafikę, która znajdzie się na koszulce? Super! W przypadku nadruku na białych tkaninach należy użyć papieru preferowanego właśnie do ubrań tego koloru.
Wykonaj próbny wydruk na zwykłej kartce. Wszystko gra? No to lecimy dalej!

Wydrukuj grafikę na niezadrukowanej stronie papieru transferowego. Pamiętaj, aby umieścić kartkę w podajniku właściwą stroną!

Ułóż koszulkę na twardym podłożu. Przeprasuj koszulkę żelazkiem rozgrzanym do 180°C. Koniecznie wyłącz funkcję pary wodnej. Uzyskaj idealnie równy materiał.

Wytnij swoją grafikę nadrukowaną na papierze transferowym. Zostaw trochę marginesu. Przyda się. Nie zaszkodzi też przeczytanie instrukcji od producenta papieru. Znajdziesz tam informację o optymalnym czasie prasowania. Z doświadczenia wiem, że to od 90 do 180 sekund.

Oderwij „zakratkowaną” warstwę arkusza. Przyłóż papier do koszulki grafiką do góry. Ułóż go dokładnie tam, gdzie ma się znaleźć. Połóż na grafice papier śniadaniowy. Przeprasuj przełożoną papierem grafikę delikatnie, aczkolwiek stanowczo w miejscu styku z tkaniną. Kilkukrotnie przesuń żelazko od jednej krawędzi do drugiej.

prasowanie grafiki przełożonej papierem śniadaniowym

Prawie gotowe. Teraz poczekaj, aż nadruk odzyska normalną temperaturę. Mamy to?

Już po wszystkim. Ubieraj się w nowy ciuszek i ciesz się autorskim projektem!
Koszulka z podobizną mojego copywritera – Karola wyszła tak 🤣

podobizna Karola na koszulce

Koszulkowy TikTok

Tak się dobrze bawiliśmy przy robieniu własnych koszulek, że aż powstał z tego TikTok instruktażowy z udziałem Kasi! Sprawdźcie to!

5 2 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze