Jak wydrukować magnes? To proste!

Jak wydrukować magnes? To proste!

jak wydrukować magnes

Przed nami wakacje. Czas relaksu i dobrej zabawy. W dobie smartfonów zapewne każdy z nas wróci do domu z kolekcją pamiątkowych fotek i widokówek. A gdyby tak te najlepsze kadry wydrukować i umieścić np. na lodówce? Zobacz, jak wydrukować magnes na domowej drukarce. To proste!

Jak wydrukować magnes. Ukryta prawda

Czy nad Bałtykiem, czy na Krupówkach obowiązuje jeden zwyczaj. Większość z nas wraca do domu z pamiątkowym magnesem. A gdyby tak zrobić sobie magnes we własnym zakresie? Będę dosadny w tym, co powiem.

Większość pamiątek z kurortów i tak została wyprodukowana w Państwie Środka. Zazwyczaj zmieniają się na nich tylko grawery i nadruki. Jeden z moich kolegów, postanowił uzupełnić swoją kolekcję brakujących magnesów.

Nie, nie wrócił wcale do miejsc, w których zapomniał nabyć pamiątek. Po prostu zamówił je w „ekspresowym” serwisie międzynarodowym.

Magnesowa technologia

Istnieją różne technologie wyrobu magnesów. Bazarowe magnesy są często wykonywane przy użyciu drukarki sublimacyjnej. Taki gadżet zostaje precyzyjnie wycięty z folii magnetycznej, którą dodatkowo pokrywa warstwa poliestru.

Magnes może przybierać różne kształty, jak np.: kształty geometryczne, serduszka, gwiazdki itd.

W tym przypadku bazarowych foto-magnesów technika zdobienia zazwyczaj wygląda tak samo. Motyw należy wydrukować w odbiciu lustrzanym na specjalnym papierze przy pomocy drukarki sublimacyjnej. Następnie wspomniany motyw wygrzewa się prasą w biały, pusty magnes.

Słowo klucz to „drukarka sublimacyjna” (O rodzajach drukarek przeczytasz >TUTAJ<. Raczej nie jest gadżet RTV/AGD dostępny w każdym dyskoncie. To jednak żaden problem.

Wbrew pozorom wcale nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Poza odrobiną dobrych chęci wystarczy drukarka atramentowa i dedykowany papier magnetyczny, które bez problemu znajdziesz m.in. w serwisie Allegro.

Jak wydrukować magnes.

Jeśli masz drukarkę atramentową, to do wydrukowania magnesu potrzebujesz jeszcze wspomnianego papieru magnetycznego. Arkusze papieru magnetycznego o grubości 0,3 mm są dostępne w formacie A4 (21 x 29,7 cm).

Nośnik składa się z powierzchni do zadruku oraz podkładu magnetycznego. Do druku magnesów warto wybrać papier wykończony z połyskiem.

Dzięki temu wydrukowane na nim fotografie cechują się żywymi kolorami i wyraźnym tekstem na wydrukach. Taki papier magnetyczny łatwo docina się nożyczkami.

jak wydrukować magnes

Jeśli dysponujesz ploterem tnącym z ostrzem o kącie 60 stopni oraz funkcją odczytu znaczników, nie potrzebujesz nożyczek. Ploter załatwi sprawę.

Sam proces drukowania magnesu jest bardzo prosty i właściwe nie różni się niczym od wykonywania normalnego wydruku. Pamiętaj, aby włożyć arkusz właściwą stroną (aby grafika lub zdjęcie znalazło się na powierzchni przeznaczonej do zadruku).

Zaznacz też w opcjach drukowania „Papier błyszczący” i… wciśnij „Drukuj”! To właściwie wszystko, co musisz zrobić.

Papier magnetyczny to również świetny materiał do produkcji zabawek dla dzieci, elementów dekoracyjnych, a nawet etykiet samoprzylepnych do oznaczenia półek z towarem w magazynach.

Jak zawsze ogranicza nas tylko wyobraźnia!

4.8 4 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze