Cuda z pudełek – zamurowało mnie!

Kiedy ogłaszałem konkurs na kreatywne wykorzystanie pudełka po tonerze, przeczuwałem, że będę miał kłopot z wyłonieniem zwycięzcy. Prewencyjnie więc od razu postanowiłem nagrodzić 3 osoby. Okazało się jednak, że kreatywność uczestników konkursu przerosła jakiekolwiek wcześniejsze wyobrażenia o tym, jakie cuda można wyczarować z pudelek i nad wybraniem najlepszych prac dyskutowaliśmy bardzo długo.

A było w czym wybierać i nad czym dyskutować – od propozycji praktycznych po artystyczne.

Od genialnych w swojej prostocie po wymagające nie lada zdolności technicznych. Każdy uczestnik konkursu na miarę swoich możliwości zrobił coś naprawdę wyjątkowego.

Jeśli umknęły Wam wszystkie zgłoszenia na moim Facebooku, macie okazję zobaczyć je poniżej. A jeśli nie widzieliście jeszcze, jak z zadaniem poradził sobie mój team, tu możecie nadrobić zaległości. Zajrzyjcie >TUTAJ<.

Jak wykorzystać karton – inspiracje od internatów

Nasz przegląd inspiracji zacznijmy od nagrodzonych prac.

Lampion od p. Joanny

Misternie wycięty witraż podklejony bibułą, to jedna z prac, które skradły nasze serca. Nie polecam jednak, by za podświetlenie wnętrza służyły świeczki. Niewielkie lampki choinkowe równie doskonale oddadzą klimat lampionu.

Karmnik dla ptaków od p. Katarzyny

Kolejną nagrodzoną pracą został karmnik dla ptaków w wydaniu DIY. Ogromne brawa za wrażliwość autora i pomysł! Mam nadzieję, że domek dobrze służy skrzydlatym gościom.

Pożeracz baterii od p. Edyty.

Ten łagodnie wyglądający robot, to prawdziwy pożeracz elektroodpadów. Oprócz tego, że praca jest pomysłowa, to dodatkowo przypomina o obowiązku odpowiedniej segregacji śmieci. Pani Edyto, niech ten pogromca baterii nigdy nie będzie głodny!

Poniżej cała trójca.

Organizacja, to podstawa

Z tego praktycznego założenia wyszli autorzy poniższych prac. Zawsze brakuje miejsca do przechowywania i zawsze znajdzie się coś, co przechowywać warto. W jaki sposób moje kartony przysłużyły się większemu porządkowi w domach? Oto kilka propozycji.

Zestaw krawcowej

Przechowywanie akcesoriów dla młodej damy

Pojemnik na przyprawy

Zestaw kawosza

Jak wykorzystać karton? Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy

Poniższe prace to propozycje naprawdę niebanalne i nieoczywiste. Czasem przeznaczenie kartonu odnajduje się wskutek potrzeby. Na te pomysły trzeba po prostu umieć wpaść!

Tunel dla świnek morskich

Automatyczny dozownik ptasiego mleczka

Wóz strażacki – prawda że piękny?

Wszystkie prace robią wrażenie, prawda? Dajcie znać, która z nich najbardziej Was zainspirowała.

Zachęcam też do własnych eksperymentów, których efektami koniecznie się ze mną podzielcie!

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze