Tanie wydruki? DrTusz ma receptę

tanie wydruki

Główkujesz, jak drukować taniej? Sposób na tanie wydruki jest prosty. Wystarczy zastosować się do kilku moich wskazówek. Od lat badam sposoby na tanie drukowanie. Doświadczenie pozwoliło mi opracować kilka sprawdzonych metod. Poznaj je i przekonaj się, jak prosto obniżyć koszty wydruków w firmie i w domu.

Tanie wydruki. Zacznij od…

Pierwsze i najprostsze rozwiązanie to stosowanie zamienników tuszów i tonerów do drukarek. Aby ułatwić zakupy, umieściłem na mojej DrTusz.pl wyszukiwarkę.

Wpisując model drukarki lub nazwę tuszu w pole z lupką, znajdziesz wszystkie pasujące wkłady – w tym zamienniki.

tanie wydruki

Oczywiście, jeśli tylko to możliwe. Tanie drukarki mają to do siebie, że raczej próżno szukać do nich alternatywnych materiałów eksploatacyjnych.

Niestety, wiele osób interesuje się kosztami zakupu nowych tuszów lub tonerów dopiero po zakupie drukarki. To dość powszechnie popełniany błąd.

Nawet jeśli masz drukarkę, do której zamienników ze świecą szukać, to i tak możesz skorzystać z kilku prostych tricków. Dzięki nim tusz lub toner wystarczą na dłużej. Chcesz je poznać? Czytaj dalej!

Tanie wydruki. Sprawdź ustawienia drukarki.

Każda drukarka drukuje zazwyczaj na standardowych ustawieniach. Niestety nie należą one do najbardziej ekonomicznych. Wręcz przeciwnie – dość mocno drenują tusz lub toner z zawartości.

Zmień je. W „Panelu sterowania” wybierz „Drukarki i faksy”, a następnie sprawdzisz „Właściwości/Preferencje drukowania”. Kiedy otworzy się zakładka z ustawieniami, zmień „Jakość druku” z „Normalnej” na „Najszybszą”.

Różnica w jakości wydruku czarno-białych wydruków będzie ledwo dostrzegalna. Poprawi się za to żywotność tuszu lub tonera. To dobry kompromis.

Skalowanie to rozwiązanie


Drukowanie w skali 1:1 to marnotrawstwo papieru i przestrzeni. Szczególnie w sytuacji, w której archiwizujemy wydrukowane dokumenty. Jest na to prosty sposób!

W pierwszej kolejności zmniejsz strony. Następnie obróć je o 90 stopni tak, aby dłuższe krawędzie kartek znajdowały się obok siebie. W sieci dostępne są darmowe programy, dzięki którym wykonasz ten drukarkowy trick kilkoma kliknięciami.

Przetestuj tę metodę i zobacz, ile wynika z niej korzyści.

Tanie wydruki w czerni

Kolorowe wydruki są ładne. Niestety, drukowanie w kolorze nawet na zamiennikach tuszów i tonerów jest mało ekonomiczne.

W niektórych korporacjach wręcz nakazuje się drukowanie czarno-białych dokumentów, jeśli tylko pozwalają na to okoliczności.

Rozumiem, że oferty biznesowe na ważne spotkania czy zdjęcia muszą być drukowane przy wykorzystaniu całej palety barw. Faktury czy tabelki z Excela już jednak niekoniecznie 😉
Poza tym minimalistyczna czerń też ma swój urok 🙂

tanie wydruki

Tanie wydruki. Sprawdź duplex

W coraz większej gamie drukarek pojawia się funkcja drukowania dwustronnego, określana jako duplex.

Obsługa tej funkcji nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Korzyści płynące z wykorzystania funkcji duplex są podwójne – oszczędzasz zarówno papier, jak i przestrzeń.

Co zrobić w sytuacji, gdy drukarka nie posiada funkcji automatycznego druku dwustronnego?

Tutaj wystarczy zastosowanie prostego tricku. Dokładnie opisuję go w moich archiwalnym wpisie „Jak drukować dwustronnie? Szybki poradnik”.

Tanie wydruki. A Ty jak drukujesz?

Ciągle się uczę. Chociaż nieustannie badam drukarkowy świat, wiem, że nie odkryłem jeszcze wszystkich sposób na tanie drukowanie. Może Ty mój drogi Czytelniku masz swój sprawdzony sposób na tanie wydruki?

Mam nadzieję, że zechcesz się nim ze mną podzielić.

PS.
Sposób na drukowanie w pracy już znam 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze