Zamienniki tuszów i tonerów – obalamy mity!

Zamienniki tuszów i tonerów obrosły w wiele mitów i legend. Większość z nich mija się z prawdą. DrTusz postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami i zdementować lub potwierdzić najczęściej powtarzane plotki. Czy alternatywne tusze i tonery szkodzą? Jaką mają wydajność? Na te i inne pytania odpowiada sam Doktorek!

Zamienniki tuszów i tonerów!

Zamienniki tuszów i tonerów. Komu przeszkadzają?

Źródła mitów są różne. Niekiedy wynikają z niewiedzy użytkowników. Czasem powielają je producenci drukarek, którzy chcą zarabiać nie tylko na drukarkach, ale też na materiałach eksploatacyjnych. Bez paliwa nie ruszysz autem z miejsca. Podobnie jest z tuszami czy tonerami – bez nich nie wydrukujesz nawet fragmentu potrzebnego tekstu, obrazu lub innego dokumentu.

Rynek jest jak pyszny tort. Każdy chce zawłaszczyć dla siebie możliwie największy kawałek. Dlatego nie daj się nabrać na nieuczciwe praktyki korporacyjnych gigantów. Ich działania marketingowe kładą ogromny nacisk na promocję i sprzedaż oryginalnych tuszów oraz tonerów. Zapraszamy do lektury artykułu Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy.

Zamienniki tuszów i tonerów – mówimy jak jest

Lata w branży drukarkowej, steki tysięcy zrealizowanych zamówień, prowadzenie serwisu i zbieranie opinii Klientów pozwoliło nam zyskać ogromną wiedzę. Na podstawie tej wiedzy, demaskujemy fałsz i potwierdzamy prawdziwe informacje.

FAŁSZ: Zamienniki drukują gorzej

Powtarzanie plotek o gorszej jakości wydruków, spowodowanej zamiennikami, to znany chwyt koncernów z Tokio czy Doliny Krzemowej. Plotki na ten temat nie są prawdą.

Przez kilkanaście lat dystrybucji tuszów oraz tonerów zyskałem wielu stałych partnerów, nieustannie drukujących na moich wkładach.

Zamienniki tonerów do drukarek

Praktycznie każdy, z kim miałem przyjemność rozmawiać, chwalił sobie brak widocznych różnic pomiędzy materiałami wydrukowanymi na zamiennikach a tymi powstałymi przy użyciu oryginalnych wkładów. Wszyscy chwalili sobie za to oszczędności generowane przez zamienniki.

FAŁSZ: Zamienniki to pozorna oszczędność 

To kolejny z ulubionych sloganów przeciwników taniego drukowania, w dodatku niepoparty żadnymi dowodami. Zajrzyj na DrTusz.pl i porównaj koszt wydruku na oryginalnym tonerze i jego zamienniku. Teraz zastanów się, jak dużo drukujesz w ciągu roku. Już wiesz, ile możesz oszczędzić stawiając na zamienniki?

PRAWDA: Nie zawsze otrzymasz zamiennik

Do niektórych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych zamienniki tuszów lub tonerów nie są dostępne. Najczęściej sytuacja ta dotyczy nowych modeli, które dopiero co pojawiły się na rynku. Producenci nie stronią wówczas od rozwiązań utrudniających wyprodukowanie alternatywnych wkładów. Każdego poszukiwacza drukarki nieustannie uczulam – dobrze przemyśl swój zakup i sprawdź dostępność zamienników. Sam również oferuję w swoim sklepie drukarki. Zawsze stawiam na sprawdzone modele, których eksploatacja nie przysparza kosztownych niespodzianek. 

FAŁSZ: Zamienniki niszczą drukarkę

Z tezą o złym wpływie zamienników na żywotność drukarki jest jak z legendą o szkodliwym wpływie picia herbaty z łyżeczką na narządu wzroku. 😉 Chociaż od dzieciństwa mówi się nam, że to niby niezdrowe, świat jeszcze nie słyszał, aby komukolwiek z tego powodu stała się krzywda.

Podobnie jest w przypadku stosowania zamienników tuszów i tonerów w drukarkach. Producenci głoszą wszem i wobec, że tylko oryginalne wkłady zapewniają bezproblemową eksploatację. To jednak kolejny mit mający na celu zwiększenie zysków. Dobrej jakości zamienniki swoją jakością odpowiadają oryginalnym wkładom, więc absolutnie nie mają wpływu na eksploatację drukarki.

PRAWDA: Warto sięgać po sprawdzone zamienniki DrTusza

Gdy drukarka odmówi dalszego drukowania postaw na – w zależności od technologii, w jakiej drukujesz – tusz zamiennik lub zamiennik tonera. Po pierwsze, ten wybór pozwoli Ci sporo zaoszczędzić.
Po drugie, moje produkty odpowiadają swoją jakością oryginalnym materiałom eksploatacyjnym.
Zamawiając kartridże i wkłady laserowe desygnowane moim logo masz pewność, że kolorowe oraz czarno-białe wydruki będą wyraziste, czytelne, a także trwałe.

Ponadto, u mnie bez względu na wielkość zamówienia darmową dostawę otrzymasz w zestawie. Pamiętaj też, że gdy zamawiasz więcej niż jeden produkt, otrzymujesz rabat ilościowy. Możesz go bardzo łatwo obliczyć na stronie konkretnego tuszu czy tonera oraz w swoim koszyku.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze