Sztuka taniego i wydajnego drukowania w firmie. Zobacz, co radzi DrTusz

Grosz do gorsza, a będzie… Tylko od Ciebie zależy, na co przeznaczysz zaoszczędzone na eksploatacji drukarki pieniądze. Z pozoru niewielka w przypadku pojedynczego wydruku kwota, odkładana każdorazowo do przysłowiowej „świnki skarbonki”, po roku może zaprocentować wymierną sumą. Sztuka taniego i wydajnego drukowania wymaga jednak wiedzy. Wiedzy, którą DrTusz chętnie się z Tobą podzieli.

Niekończąca się opowieść producentów

Każdy zastanawia się, jak drukować tanio. Sposób na tanie drukowanie, który nie wpłynie negatywnie na jakość wydruków, jest banalnie prosty. Wystarczy, że zamienisz oryginalne wkłady do drukarki na tzw. alternatywne materiały eksploatacyjne.

To oczywiste, że producenci drukarek na każdym kroku starają się zdyskredytować tusze zamienniki i tonery zamienniki. Informatyczni giganci są w stanie wypuścić na rynek tanią drukarkę tylko po to, aby zrekompensować sobie niski zysk długofalowym zarobkiem na drogich wkładach do niej. Ich słowa odnośnie szkodliwego wpływu zamienników również nie znajdują żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.

DrTuszSztuka taniego i wydajnego drukowania w firmie od wielu lat dostarcza zamienniki, jak i oryginały do większości dostępnych na rynku drukarek.

W ubiegłym roku licznik zrealizowanych przez nas zamówień przekroczył liczbę 100 000.

Tusze zamienniki i tonery zamienniki są wybierane przez większość naszych klientów. #Rudy może pochwalić się też szerokim gronem partnerów, którzy regularnie zamawiają nasze zamienniki do drukarek. Jakość zamienników potwierdzają m.in. pozytywne opinie na ich temat.

Przestawienie się na tańsze, ale nie ustępujące jakością, tusze czy tonery to najprostsza i najszybsza metoda na uzyskanie oszczędności.

 

Sztuka taniego i wydajnego drukowania nie ogranicza się jednak tylko do zmiany wkładu na taki „bez markowej metki”. Doktorek zna jeszcze kilka innych sztuczek, które mogą uczynić drukowanie tańszym. 🙂

Zweryfikuj ustawienia

Zapewne Twoja drukarka pracuje na standardowych ustawieniach. Możesz je łatwo zmienić, co przełoży się na mniejsze zużycie tonera lub tuszu. Wystarczy, że w „Panelu sterowania” wybierzesz „Drukarki i faksy”, a później sprawdzisz „Właściwości/Preferencje drukowania”. Kiedy już otworzysz zakładkę z ustawieniami, zmień „Jakość druku” z „Normalnej” na „Najszybszą”. Różnica w jakości  wydruku czarno-białych treści będzie praktycznie niezauważalna. Wydłużysz za to żywotność wkładu.

Skaluj z głową

Często drukując w skali 1:1 marnujemy papier. Podobnie bywa z wielostronicowymi dokumentami.

Im większa ilość stron w drukowanymSztuka taniego i wydajnego drukowania w firmie pliku, tym większe pole do oszczędności.

Jak ją uzyskać? To również banalnie proste. Najpierw zmniejsz strony, a następnie obróć je o 90 stopni tak, aby dłuższe krawędzie kartek znajdowały się obok siebie.

Wydruki niewiele stracą ze swojej czytelności, a Ty dzięki tej proste sztuczce oszczędzisz papier i przestrzeń.

Mniej wydrukowanych kartek zajmuje mniej miejsca w segregatorach czy firmowych archiwach.

W Internecie znajdziesz sporo darmowych programów, dzięki którym wykonasz powyższą czynności kilkoma kliknięciami.

Ogranicz kolory

Niektóre korporacje zabraniają swoim pracownikom drukowania w kolorze. Wynika to z polityki oszczędności. Wielobarwne wydruki prezentują się znakomicie, jednak są stosunkowo droższe od czarno-białych dokumentów.

Owszem, prezentacje z PowerPointa podczas rozmowy biznesowej wyglądają bardzo ładnie, ale cała reszta faktur czy zarchiwizowanych tabelek z Excela nie musi już się tak ładnie prezentować.

Zresztą, monochromatyczne dokumenty też mają swój urok. 😉

Sztuka taniego i wydajnego drukowania w firmie

Drukuj dwustronnie

Wiele dostępnych na rynku drukarek posiada tzw. „duplex”, czyli funkcję druku dwustronnego. Nie obawiaj się korzystania z jej zalet. Drukując dwustronnie oszczędzisz sporo papieru i zmniejszysz objętość drukowanych dokumentów o blisko połowę!

Drukarka bez funkcji duplexu również może drukować dwustronnie. Trzeba jednak jej w tym trochę pomóc. Konieczne będzie wybranie odpowiednich ustawień. Po pierwszej serii jednostronnie zadrukowanych arkuszy podnieś dokumenty z tacki odbiorczej i umieść je ponownie (właściwą stroną) w podajniku. To właściwie wszystko, co musisz wiedzieć na temat „ręcznej” metody druku dwustronnego. 😉

Sztuka taniego i wydajnego drukowania w firmie – zarabiaj

Sztuka taniego i wydajnego drukowania w firmie

Pozbawiony zawartości tusz lub toner wbrew pozorom może mieć jakąś wartość. Przed przekazaniem go do utylizacji sprawdź, czy z pozoru bezużyteczny pojemnik nie przyniesie Ci dodatkowego zysku.

DrTusz jest jedną z firm skupujących wybrane tusze i tonery. Wszystkie informacje na temat skupu pustych tonerów znajdziesz TUTAJ.

Każda z powyższych rad spowoduje zmniejszenie kosztów eksploatacji drukarki. Pamiętaj, że sztuka taniego i wydajnego drukowania przekłada się nie tylko na zawartość Twojego portfela.

Najwięcej zyskuje na nim nasz wspólny dom – Ziemia. Rozważne korzystanie z drukarki pozytywnie wpływa na środowisko oraz dostępne zasoby naturalne. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze