Serwis drukarek DrTusza – zapraszam za kulisy - Blog firmowy DrTusz

Serwis drukarek DrTusza – zapraszam za kulisy

serwis drukarek

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego nazywają mnie Doktorem? Chociaż ta historia jest moim przyjaciołom dobrze znana, nie mogę o niej nie wspomnieć przy okazji dzisiejszego wpisu. Pewnego dnia do mojego sklepu przyszedł zmartwiony Klient. Trzymając w rękach drukarkę, powiedział pamiętne słowa: „Przyniosłem do was swoją drukarkę, uleczcie ją!”. Naprawiając drukarki zyskałem sławę jako Doktor Tusz, ale nie byłoby to możliwe bez pomocy moich Przyjaciół, którzy dbają o serwis drukarek.

Serwis drukarek jak stół operacyjny

Wojtek to człowiek o wielu kolorowych twarzach. Od kilkunastu lat z radością odkrywam każdą z nich. Przede wszystkim nie ma sobie równych w swoim fachu. Odwiedzając Wojtka w naszym serwisie drukarek, mam wrażenie, że znajduję się w jakiejś tajnej narzędziowni połączonej z blokiem operacyjnym.

Zleceń na naprawy drukarek regularnie nam przybywało, dlatego z czasem dołączył do niego Kacper, z którym razem ratują drukarki Klientów w swojej magicznej pracowni.

Na regałach od podłogi do sufitu ustawione są drukarki, czekające na naprawę lub wyleczone i gotowe do odbioru. Ponadto kilkanaście kartonów z częściami zamiennymi i materiałami eksploatacyjnymi.

„Stół operacyjny” Wojtka i Kacpra to długi na kilka metrów blat, nad którym wiszą skrzętnie posegregowane narzędzia, między innymi: 5 rodzajów kombinerek, 4 rodzaje wkrętów krzyżakowych, blisko 100 wkrętaków precyzyjnych i pęsety pozwalające na drobne naprawy i zaawansowane operacje. Dodatkowo oświetlenie – iście szpitalne, by żaden detal nie umknął uwadze podczas „zabiegu”.

Nasi pacjenci

Postanowiłem podpytać, jak wygląda ich praca w serwisie.

– Codziennie trafia do nas od 4 do 6 drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, wymagających drobnych lub bardziej złożonych napraw. Absolutnym rekordem było przyjęcie 10 zleceń jednego dnia. Ale to cieszy, bo świadczy o dużym zaufaniu do naszej pracy. Ludzie zgłaszają różne problemy ze swoimi urządzeniami – niektóre są tylko pozornie duże, inne rzeczywiście wymagają większych nakładów pracy – opowiada Wojtek.

W zależności więc od problemu, naprawa zajmuje mu od kwadransa do nawet kilkunastu godzin, gdy trzeba zamówić części zamienne.

serwis drukarek

Jako najpowszechniejsze usterki drukarek moi serwisanci wymieniają problemy z podajnikiem, układem grzewczym w drukarkach laserowych czy głowicą drukującą w atramentówkach.

Nie mogłem uwierzyć, gdy wspomniał też o znaleziskach tkwiących we wnętrzu drukarki i powodujących jej zepsucie.

– Naprawdę, ilość monet, które znalazłem przez te wszystkie lata pracy w serwisie pozwoliłaby na niezłą wyżerkę w pobliskim McDonaldzie – śmieje się Wojtek – ponadto znajdowałem takie skarby jak biżuterię, wysuszone listki kwiatów, a nawet wentyl rowerowy. Nie zakładam, by wszystkie te przedmioty znalazły się tam celowo, ale trzeba pamiętać, że tkwiące w drukarce mogą powodować jej poważne uszkodzenia.

W naszym kolorowym teamie Wojtek uchodzi za Alfę i Omegę w kwestiach technicznych. Okazało się, że pasja do naprawiania, jak to nazywa „wszystkiego, co rusza się, świeci i gra” wzięła się z jego zamiłowania do muzyki i ogólnie sztuki.

Serwis drukarek – artystyczne złote rączki

Sam siebie nazywa technikiem elektronikiem melomanem. O tym, że nasz serwisant ma artystyczną duszę przekonać się mogłem wielokrotnie, gdy zaskakiwał nas autorskimi fotografiami czy video.

Można go zobaczyć m.in. na naszym kanale na YouTube, gdzie krok po kroku pokazuje, jak przeprowadzić drobne naprawy.

Nieco młodszy stażem Kacper, poza dłubaniem wewnątrz drukarek, zajmuje się również kwestiami softu i ich oprogramowania. Z kolei w wolnych chwilach… wymiata w League of Legends! I to na wysokim poziomie.

Serwis drukarek i tajemniczy zegar

Na koniec – ciekawostka. Na ścianie w serwisie wisi nietypowy zegar. Przykuwa wzrok i intryguje, bo przy dłuższym przyjrzeniu się, zauważam, że jego wskazówki „chodzą” wstecz, a tarcza ma odwróconą numerację. Dlaczego? Wojtek zdradza, że jego praca odmładza drukarki, wypada więc, by i czas się cofał. Sprytnie!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze