Gry Rudego – zapraszam w nostalgiczną podróż

Gry Rudego – zapraszam w nostalgiczną podróż

gry rudego

Mój najnowszy projekt, jakim jest Salagier.pl przynosi mi i mojej kolorowej załodze wiele radości i pozwala spełniać się twórczo. Kolorowanki, łamigłówki czy rebusy to nieskończona ilość wariacji, dlatego Kasia, która urzeczywistnia nasze pomysły w programie graficznym, jeszcze długo na nudę narzekać nie będzie. Zwłaszcza, że repertuar Sali Gier rozszerzyliśmy także o zabawy dla nieco starszych nastolatków, zabierając ich w sentymentalną podróż po grach, które mogą pamiętać ze szkolnych czasów.

Wtedy wystarczył przeciwnik, kawałek kartki w kratkę i długopis, by prowadzić niekończące się rozgrywki. Dziś, dzięki szablonom, które przygotowałem, granie offline jest jeszcze prostsze.

Zobaczcie, jakie “gotowce” Wam przygotowałem. Kto z Was, moi drodzy Czytelnicy, pamięta te gry?

Gry Rudego – Statki

Żadna gra z dzieciństwa nie wywoływała tylu emocji, co stare, dobre statki. Każdy, kto chociaż raz stanął z przyjacielem, bratem, siostrą czy rodzicem do tej potyczki, wie jak ważne jest planowanie i strategia.

Logiczne myślenie i taktyka decydowały o zwycięstwie, które związane było z zatopieniem całej floty przeciwnika. “Pudło”, “trafiony” czy “trafiony zatopiony”, to komendy, które przybliżały lub oddalały gracza od wygranej.
Pełną instrukcję oraz szablon do Gry w statki znajdziecie >TUTAJ<.

gra w statki

Państwa – Miasta

Gra w Państwa miasta wbrew pozorom do najłatwiejszych nie należała. I to nie za sprawą skomplikowanych reguł, a ze względu na konieczność posiadania dobrej pamięci, refleksu i wiedzy o świecie. W jak najkrótszym bowiem czasie należało wypełnić wszystkie rubryki wyrazami rozpoczynającymi się wylosowaną literą.

Oprócz nazwy państwa i miasta, kategoriami, w których należało wykazać się biegłością były m.in. nazwy roślin, zwierząt, rzeczy czy imiona.

Gra w państwa miasta była ekscytująca i dawała wiele satysfakcji graczom, którym udało się zabłysnąć nazwą, na którą nie wpadli pozostali uczestnicy. Państwa – Miasta to gra wieloosobowa.

Im więcej osób w rozgrywce, tym trudniej o unikalne odpowiedzi. Kto był fanem? Może warto wrócić do wspomnień i zaprosić do gry całą rodzinę? Pełną instrukcję oraz szablon do pobrania znajdziecie >TUTAJ<.

gry rudego

Gra w piłkarzyki – pobierz szablon

Ta gra kojarzy mi się przede wszystkim ze szkolnymi czasami. Do tej rozgrywki najczęściej przystępowało się z kolegą z ławki. Narysowane gdzieś na ostatniej stronie zeszytu w kratkę boisko wystarczyło, by na kilkanascie minut skupić uwagę tylko na nim.

Cel gry był jeden – strzelić gola przeciwnikowi dzięki przemyślanym niczym w szachach ruchom wzdłuż lub na ukos planszy. Na jednym golu się nie kończyło – gra mogła trwać w nieskończoność aż do utraty orientacji na boisku.

Mam nadzieję, że na stworzonej przeze mnie murawie “piłka” będzie rozgrzana do czerwoności. Pełną instrukcję oraz szablon do pobrania znajdziecie >TUTAJ<

gru rudego

Gry Rudego – Plaster miodu

To świetna rozrywka dla dwóch graczy niezależnie od ich wieku. Podobnie jak w piłkarzykach, bardzo ważna jest umiejętność przewidzenia ruchu przeciwnika oraz logiczne myślenie.

Wbrew pozorom połączenie kropek wcale nie jest takie banalne, zwłaszcza gdy powstałe linie nie mogą złożyć się na trójkąt.

W myśl zasady do trzech razy sztuka, przygotowałam szablon na trzy rundy tej zabawy. To kto podejmie wyzwanie? Pełną instrukcję oraz szablon do pobrania znajdziecie >TUTAJ<.

gra plaster miodu

Gra w łapki na kartce

Kto kiedykolwiek mierzył się z kimś w łapki, wie, że ta niewinna gra potrafi podnieść ciśnienie i dostarcza adrenaliny. Wszystko za sprawą dwóch czynników – po pierwsze, należy jak najszybciej odnaleźć zadaną przez przeciwnika liczbę, po drugie – w czasie naszych poszukiwań, przeciwnik obrysowuje swoją łapkę, zbliżając się nieubłaganie do ostatniej krawędzi.

Czasem liczbę udaje się znaleźć bardzo szybko, czasem zajmuje to zbyt wiele cennego czasu, w którym przeciwnik zarysuje niemal cały kształt. Wygrywa oczywiście ten, kto pierwszy wykona obrys. Tę szybką i emocjonującą rozgrywkę testowaliśmy wspólnie z moimi przyjaciółmi. Oj, wzajemne sympatie wisiały na włosku.

Na szczęście tylko przez krótką chwilę. Wam też życzę wrażeń i wiele śmiechu przy tej rozgrywce. Pełną instrukcję oraz szablon do pobrania znajdziecie >TUTAJ<.

gra w lapki

Gry Rudego – Wąż Wyrazowy

Prawdziwa gratka dla osób, które szczycą się bogatym słownictwem. W tej grze mają okazję, by to udowodnić.

Do pierwszego wyrazu należy bowiem dopisać kolejny, który rozpoczyna się literą, kończącą wyraz poprzedni. W rozgrywce mogą uczestniczyć 2 i więcej osób.

Tylko od graczy zależy poziom trudności zadania – czy zawężą wyrazy do jednej kategorii czy pozwolą na większą swobodę. Wygrywa ta osoba, której wyraz jako ostatni zmieści się w obrysie węża.

Zdecydowanie gry wymagające wysiłku intelektualnego to jest coś, co lubię najbardziej. Pełną instrukcję oraz szablon do pobrania znajdziecie >TUTAJ<.

gra waz wyrazowy

Darmowe gry – pobierz, wydrukuj, baw się!

Mam nadzieję, że moje propozycje zagoszczą w Waszych domach podczas spędzania czasu z najbliższymi. Każdemu, kto sięgnie po moje szablony życzę udanej zabawy.

Z natury jestem sentymentalny, więc ciężko mi uwierzyć, że konsole i Internet do reszty mogłyby wyprzeć tak bardzo offlinowe rozgrywki. Jak jest u Was?

Zdarza Wam się na kilka godzin wsiąknąć w tradycyjne planszówki czy gry podobne do tych powyżej? Koniecznie dajcie znać.

Przeczytaj też „Sposób DrTusza na nudę„.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze