Drukarka nie ma wakacji!

Drukarka nie ma wakacji

Drukarka nie ma wakacji. Dlatego, jeśli planujesz całe lato urlopować poza domem lub nie mieć styczności z dokumentami, to zadbaj o swój sprzęt. Chyba nie chcesz we wrześniu biegać po serwisach lub stanąć przed koniecznością kosztownego zakupu? Niech ten tekst będzie przestrogą!

Drukarka nie ma wakacji


Co roku historia się powtarza. Czerwiec to miesiąc, w którym obserwujemy mniejsze zainteresowanie zakupem nowych drukarek czy serwisowaniem tych już posiadanych. Dopiero we wrześniu zaczyna się drukarkowy wyż. Pośród odwiedzających mnie Klientów spotykam wielu, którzy przez kilka miesięcy nie dotykali nawet drukarki i nie wiedzą, dlaczego teraz nie chce drukować.

Zazwyczaj trafiają do mnie użytkownicy drukarek atramentowych. Ta kategoria urządzeń szczególnie nie lubi bezczynności.

Przy zakupie drukarki raczej nikt nie interesuje się „bolączkami” eksploatacyjnymi. Drukarki atramentowe są delikatne i wymagają uwagi. Przynajmniej raz w tygodniu drukarka atramentowa musi coś wydrukować. Co się dzieje z drukarką, kiedy nie drukuje? To samo, co z każdym atramentem czy farbą – prędzej czy później zasycha. W tanich urządzeniach na drogie tusze (seria HP DeskJet) sprawę załatwi wymiana pojemników na nowe.

Niestety oryginały do najtańszych nie należą. W urządzeniach ze zintegrowaną głowicą sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Zaschnięcie tuszu w głowicy w najgorszej sytuacji może skończyć się koniecznością wymiany głowicy na nową. Takie naprawy często balansują na granicy opłacalności. Z reguły Klienci wybierają zakup nowej drukarki.

Drukarka nie ma wakacji. Instrukcja

Uniknięcie przykrej niespodzianki we wrześniu jest bardzo proste. Wystarczy zadbać o drukarkę wcześniej. Sposoby są proste.

Używaj drukarki chociaż raz w tygodniu. Jeśli wyjeżdżasz, poproś znajomego, aby wpadł podlać kwiatki i wydrukować coś na Twojej drukarce.

Urządzenia bez pojemników ze zintegrowaną głowicą nie będą współpracowały w sytuacji, gdy w komorze będzie brakowało nawet jednego z pojemników. Zamów zatem brakujące tusze na DrTusz.pl (zawsze z darmową dostawą), aby móc drukować.

Pamiętaj, że drukarki bez pojemników ze zintegrowaną głowicą nie będą drukowały w przypadku, gdy w komorze zabraknie jednego z pojemników. Nie zwlekaj zatem z zakupami i przygotuj swoją drukarkę do wakacji. Większość zamówień wysyłam jeszcze tego samego dnia!

Niekiedy firmy produkujące drukarki (głównie Brother) wyposażają swoje urządzenia w system automatycznego czyszczenia głowicy. To świetne, chociaż niekiedy irytujące rozwiązanie. Dzięki systemowi resztki atramentu nie zapchają mikroskopijnych dysz głowicy w Twojej drukarce.

Aby system działał, sprzęt musi być podłączony do zasilania. Z doświadczenia wiem, że niektórzy, szukając oszczędności, wyciągają wtyczkę z gniazdka. Takie skąpstwo może przynieść więcej strat niż zysków.

Wiem też, że drukarki Brother potrafią uruchomić czyszczenie w godzinach nocnych, ale to naprawdę mały ból w porównaniu do bólu, który poczujesz na koncie podczas zakupu nowej drukarki.

Dla osób drukujących nieregularnie, które nie muszą mieć zawsze koloru na wydrukach, polecam drukarki laserowe. Im długotrwałe przestoje nie szkodzą.

Co robić, kiedy zaschnie tusz.

Jeśli przeczytasz ten artykuł, kiedy jest już zbyt późno i tusz zapchał głowicę, to nie zamartwiaj się.
Problem zaschniętego tuszu często da się rozwiązać domowymi sposobami lub przy wykorzystaniu oprogramowania dołączonego do urządzenia.

Wszystkie sposoby już kilkukrotnie opisywałem na moim blogu. Zapraszam do lektury tekstu „Jak usnąć zaschnięty tusz?„.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze