Drukowanie z telefonu przez USB? To proste

Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie, jak drukować z telefonu przez USB. Wbrew pozorom taka opcja może być przydatna. Poszperałem, poczytałem i… wracam z gotowym rozwiązaniem. Drukowanie z telefonu przez USB jest możliwe i całkiem proste.

Drukowanie z telefonu przez USB? USB OTG

Drukowanie z telefonu przez USB jest możliwe dzięki technologii USB OTG (USB On-The-Go). To ona sprawia, że podłączenie zewnętrznych urządzeń USB do smartfona lub tabletu poprzez kabel USB jest możliwe.

Na liście sprzętu, który można w ten sposób podłączyć znajdują się: czytnik kart pamięci, myszki, klawiatury, sprzęt audio czy… drukarki.

Zanim zaczniesz korzystać z USB OTG i inwestować w kabel, sprawdź swój smartfon lub tablet. To czy obsługuje on ten standard, nie zależy od wersji Androida, ale od modelu urządzenia mobilnego.

Niektórzy producenci oferują smartfony bez tej technologii. Zazwyczaj nikt nie sprawdza przed zakupem, czy jego nowy sprzęt da się podłączyć poprzez kabel do innych urządzeń.

W dobie Wi-Fi i chmur danych taka opcja może wydawać się archaiczna. Czasem się jednak przydaje. To czy USB OTG działa w Twoim telefonie sprawdzisz odpowiednią aplikacją. Możesz posłużyć się np. USB OTG Checker.

Nie mogą z niej jednak korzystać użytkownicy iPhone’ów, gdyż Apple nie wspiera tej technologii.
Więcej o drukowaniu z iPhone’a dowiesz się w tym tekście. >KLIKNIJ<.

Zobacz, co jest potrzebne

Twój telefon lub tablet posiada USB OTG? No to potrzebujesz kabla-przejściówki z żeńskiego gniazda USB typu A na męski wtyk USB typu C lub micro USB. Przed zakupem upewnij się, że wtyk będzie pasował do gniazda w Twoim urządzeniu mobilnym.

Najtańsze przejściówki w serwisach aukcyjnych kosztują nawet kilka złotych. Zalecam wybór kabla, gdyż „sztywna” przejściówka będzie niewygodna.

Pamiętaj, że obecnie producenci nie dorzucają kabli USB do swoich drukarek. Jeśli takiego nie posiadasz, musisz się w niego zaopatrzyć, gdyż będzie niezbędny do drukowania z telefonu przez USB.

Nie obejdzie się bez instalacji sterowników drukarki w smartfonie lub tablecie. Producenci drukarek zadbali, aby nie było to zbyt skomplikowane. Wystarczy ściągnąć dedykowaną aplikację ze sklepu Google Play.

Brother, Canon, Epson, HP, Lexmark, Oki, Samsung czy Xerox – giganci dopilnowali, aby ich apki były łatwo dostępne.

Jak drukować z telefonu przez USB? Instrukcja

Sam proces drukowania z telefonu przez USB jest dziecinnie prosty. Należy włączyć drukarkę i podłączyć kabel do portu USB oraz smartfona lub tabletu.

Następnie na ekranie swojego urządzenia mobilnego kliknij powiadomienie o nowym połączeniu.

To już prawie wszystko. Teraz wystarczy wybrać zdjęcia lub dokumenty do wydrukowania i czekać przy tacce odbiorczej, aż pojawią się na niej zadrukowane arkusze.

Chociaż drukowanie z Wi-Fi jest o wiele wygodniejsze, drukowanie z kabla poprzez USB w pewnych sytuacjach jest jedynym ratunkiem. Dlatego warto wiedzieć, jak drukować poprzez kabel.

Zobacz komentarze

Ostatnie wpisy

Drukarka nie widzi tuszu? Sposób na urządzenia Canon

Twoja drukarka nie widzi tuszu, chociaż jest nowiutki? Spokojnie. To wcale nie oznacza, że zamienniki…

3 dni temu

Drukarka 3w1. Jak wybrać

Drukarka 3w1 ułatwia życie! Kto raz miał takie urządzenie wielofunkcyjne, nie wyobraża sobie życia bez…

3 dni temu

Drukowanie do pliku PDF. Instrukcja

Drukowanie do pliku PDF to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej możemy przechowywać wiele dokumentów w…

3 dni temu

Drukowanie fotografii w domu krok po kroku

Drukowanie fotografii to świetna sprawa. Zwłaszcza, kiedy lubicie wracać do zdjęć z dzieciństwa. Ja cenię…

2 tygodnie temu

Drukarka Wi-Fi nie drukuje? Dowiedz się, co zrobić.

Czy laserowa, czy atramentowa problem zawsze jest ten sam. Drukarka Wi-Fi nie drukuje, a Ty…

2 tygodnie temu

Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje na 2021 rok

Najlepsze drukarki atramentowe to takie, które zapewniają tanie drukowanie kolorowych plików. Przejrzałem aktualne oferty, porównałem…

2 tygodnie temu

This website uses cookies.