Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon? - Blog firmowy DrTusz

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?

jak przenieść kontakty z telefonu na telefon

Posiadanie nowego telefonu zawsze wiąże się z synchronizacją danych oraz przesłaniem danych ze starego urządzenia na nowe. Jednym z podstawowych elementów, który chcemy skopiować na nowy smartfon jest lista kontaktów. Jak najwygodniej przenieść numery z telefonu na telefon? Jest kilka możliwości i w dzisiejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym z nich. Zaczynajmy!

Gdzie najlepiej przechowywać listę kontaktów?

Kontakty w telefonie można zapisywać na trzy różne sposoby: na karcie SIM, w pamięci wewnętrznej smartfona lub w chmurze. Dotychczas, najpopularniejszym sposobem było używanie karty pamięci, jednak dynamiczny rozwój technologiczny zdecydowanie ułatwił nam zadanie.

Przenoszenie danych ze starego telefonu jest dużo łatwiejsze, gdy używamy funkcji chmury. Jak to zrobić? To dziecinnie proste! Wystarczy, że na telefonie z systemem Android będziesz korzystał z aplikacji Kontakty od Google, która pozwala na automatyczne importowanie posiadanych numerów.

Jest to również najbezpieczniejsze rozwiązanie chroniące nasze dane osobowe, które gwarantuje, że nawet gdy zgubisz lub rozbijesz smartfon, będziesz mógł łatwo dostać się do kontaktów w chmurze. Zapomnij więc o żmudnym kopiowaniu numerów przez Bluetooth, kartę SD czy kabel USB i skorzystaj z opcji chmury!

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz – warto wiedzieć jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych. Zobacz: Jak sprawdzić czy telefon jest zhakowany? i poznaj moje rady dotyczące bezpieczeństwa w sieci!

Jak przenieść kontakty na kartę SIM?

Być może masz starsze urządzenie lub nie jesteś przekonany do używania funkcji chmury, możesz więc skopiować swoją listę kontaktów z telefonu na kartę SIM lub pamięć przenośną microSD.

Aby zaimportować numery telefonów z telefonu z systemem Android na kartę SIM należy:

 1. Otworzyć Kontakty.
 2. Wybrać pozycję Eksportuj kontakty.
 3. Kliknąć pole Karta SIM.

W przypadku chęci przesłania danych na kartę microSD i użycia jej w nowym telefonie, powinieneś:

 1. Wejść w Kontakty.
 2. Przejść do Opcji, a następnie wybrać Eksportuj kontakty.
 3. Zaznaczyć pozycję Karta microSD.

Przesyłanie kontaktów z telefonu na telefon – smartfony z Androidem

Przenoszenie danych z telefonu z systemem Android na inny smartfon jest bardzo proste – wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto Google (lub utworzysz nowe). Wszystkie dane zapisywane na urządzeniu są automatycznie kopiowane na dysk Google, a więc wystarczy prosta synchronizacja i pobranie ich na nowy telefon z pomocą wcześniej opisanej chmury. 

Aby szybko przesłać numery ze starego telefonu na nowy możesz także użyć opcji eksportu kontaktów. Oto prosta instrukcja krok po kroku, która Ci to umożliwi:

 1. Otwórz Kontakty Google i wybierz opcję Zarządzaj kontaktami.
 2. Kliknij pole Importuj / eksportuj kontakty.
 3. Wybierz Eksportuj do pamięci telefonu i zatwierdź skopiowanie kontaktów do pamięci wewnętrznej smartfona.
 4. Prześlij pliki na nowy telefon za pomocą e-maila, SMSa lub przez łącze Bluetooth.

Do skopiowania kontaktów z telefonu na telefon możesz użyć również innych aplikacji dostępnych do pobrania w sklepie Google Play. W zależności od tego jaki program wybierzesz, procedura przenoszenia kontaktów z telefonu może być nieco inna, lecz każde oprogramowanie posiada prosty poradnik postępowania.

A może z jakiegoś powodu potrzebujesz mieć przesłane SMSem kontakty w formie papierowej? Oto mój poradnik: Jak wydrukować SMS-y z telefonu? Znam kilka sztuczek!

Jak przenieść kontakty z iPhone’a na iPhone?

Użytkownicy telefonów z systemem iOS również mogą cieszyć się przydatną i prostą funkcją iCloud. Synchronizując listę kontaktów z chmurą, numery telefonów zostaną skopiowane i wystarczy, że przy zmianie telefonu zalogujesz się na swoje konto i pobierzesz zapisane pliki.

W iPhonach istnieje również możliwość utworzenia kopii zapasowej kontaktów (tzw. backup), dzięki któremu interesujące Cię dane możesz pobrać z aplikacji iCloud kiedy tylko chcesz. Jak importować kontakty z telefonu na telefon za pomocą kopii zapasowej? Wystarczy, że:

 1. Wejdziesz w Ustawienia telefonu.
 2. Klikniesz zakładkę iCloud, a następnie wybierzesz Backup w iCloud.
 3. Włączysz funkcję Archiwum iCloud i wciśniesz opcję Utwórz backup kontaktów.

Te pare prostych kroków pomoże Ci sprawnie przenieść dane na nowy telefon, zarówno z systemami iOS, jak i z iPhone’a na Android. Jeśli chcesz sprawdzić, jak zrobić to w inny sposób – moja propozycja poniżej!

Synchronizacja kontaktów z iPhone’a na Androida i odwrotnie

Myślisz że import kontaktów na odmienny system operacyjny jest trudne? Absolutnie nie! Jeśli chcesz przenieść kontakty z Androida na iOS wystarczy, że przy podczas pierwszej konfiguracji swojego nowego telefonu zaznaczysz opcję zaimportowania kontaktów z konta Google. Wówczas, lista kontaktów zostanie automatycznie zapisana i pobrana z dysku Google, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowym iPhonem.

Jeśli chcesz z iPhona skopiować kontakty do nowego telefonu z Androidem, w pierwszej kolejności należy pobrać aplikację Google Drive na iOS’ie. Następnie, korzystając z dysku Google stwórz backup numerów telefonów. Przejdź do nowego urządzenia z Androidem, zaloguj się i pobierz przygotowaną wcześniej kopię zapasową kontaktów. I gotowe! Możesz dzwonić i SMSować ze znajomymi kiedy tylko zechcesz.

Przesyłanie kontaktów z telefonu na telefon – to warto wiedzieć!

Zakup nowego telefonu to nieraz nie tylko szczęście, ale czasem także obawa o utratę swoich danych. Lista kontaktów to jeden z najważniejszych elementów naszych smartfonów, dlatego tak ważne jest dbanie, aby ich nie utracić, choćby przez przypadek.

Najbezpieczniejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest przenoszenie numerów telefonów za pomocą konta Google oraz funkcji iCloud, dlatego warto zapisać sobie ten post na później i w razie zmiany smartfona wiedzieć jak to zrobić.

Masz jakieś pytania? Z przyjemnością odpowiem Ci na nie w komentarzach, a jeśli nie chcesz przegapić innych ciekawych poradników, koniecznie zapisz się do mojego Newslettera, gdzie czekają na Ciebie ciekawostki oraz super rabaty na tusze i tonery. Cześć! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze