Jak wydrukować SMS-y z telefonu? - Blog firmowy DrTusz

Jak wydrukować SMS-y z telefonu? Znam kilka sztuczek!

Jak wydrukować SMS-y z telefonu? W dobie cyfrowej komunikacji coraz rzadziej sięgamy po tradycyjne formy przekazu, takie jak papierowe wydruki. Czasami jednak zachodzi potrzeba wydrukowania SMS-a, np. ze względu na sprawy urzędowe, jako dowód w sądzie lub po prostu dla zachowania pamiątki. Jak to zrobić? Niestety, nie zawsze jest to taka prosta sprawa, jak w przypadku drukowania podstawowych dokumentów bezpośrednio z telefonu. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na to pytanie, liczę, że moje tricki będą pomocne.

grafika jak wydrukować SMS-y

Skorzystaj z aplikacji!

W pierwszej kolejności musisz odwiedzić Sklep Play i ściągnąć aplikację SMS Backup & Restore. Po zainstalowaniu należy skonfigurować miejsce przechowywania kopii zapasowych.

Zawsze zalecam zawsze przeczytanie polityki prywatności aplikacji oraz uważne zaznaczanie zgód. Oczywiście, aby móc zrobić kopię wiadomości, musimy zgodzić się na dostęp do nich. Apka SMS Backup & Restore nie przetrzymuje oraz nie wysyła wiadomości nigdzie, poza wskazanymi przez Ciebie podczas konfiguracji miejscami (Dysk Google, DropBox ).

Po konfiguracji stwórz kopię zapasową wybranej wiadomości. Następnie w menu po lewej stronie wybierz “Print from backups”.

Wykorzystanie aplikacji umożliwia:

  • wybór pojedynczych wiadomości lub całych konwersacji do drukowania,
  • formatowanie wydruku (np. rozmiar czcionki, marginesy),
  • eksport wiadomości do pliku PDF.
drukowanie rozmów z telefonu

Jak wydrukować SMS-y z telefonu od Apple

Messages & SMS Export to PDF to soft dedykowany dla użytkowników iOS. W tym przypadku działanie aplikacji jest bardzo podobne do tej proponowanej dla Androida, jednak za dodatkowe rozszerzenie funkcji trzeba niestety zapłacić.

Dedykowany i zdecydowanie bezpieczniejszy sposób wydrukowania wiadomości z iPhone’a– aplikacja to iTunes lub zdalny backup w chmurze.

laptop i telefon firmy Apple

Pamiętaj, aby nie mylić zwykłej synchronizacji iTunes z kopią zapasową. Synchronizacja działa w taki sposób, że jeśli stracisz dane na telefonie — stracisz je również w iTunes. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć kopię zapasową w celu zatrzymania najważniejszych wiadomości tekstowych.

Rekomendacja: SMS EasyReader&Printer

Jedną z ciekawszych i bardziej uniwersalnych aplikacji do drukowania SMS-ów jest SMS EasyReader&Printer. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Umożliwia:

  • drukowanie pojedynczych i wielostronicowych wiadomości SMS,
  • filtrowanie wiadomości po dacie, nadawcy, odbiorcy i słowie kluczowym,
  • formatowanie wydruku (np. rozmiar czcionki, marginesy),
  • tworzenie kopii zapasowych wiadomości SMS,
  • eksport wiadomości do formatu PDF.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze i oferuje szeroki zakres funkcji. SMS EasyReader&Printer to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje wydrukować SMS-y z telefonu.

Wybierając aplikację postaw na taką, która oferuje funkcje dodatkowe, które są dla Ciebie ważne, np. filtrowanie wiadomości, tworzenie kopii zapasowych itp.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

Szukasz prostego sposobu na wydrukowanie wiadomości tekstowych bez zbędnego zachodu lub instalacji nowych aplikacji? Mam idealne rozwiązanie!

Wykonaj zrzut ekranu rozmowy lub pojedynczej wiadomości. Następnie znajdź zrzut ekranu w pamięci telefonu i prześlij do komputera lub wydrukuj bezpośrednio z telefonu, jeśli masz drukarkę sieciową.

Proste, prawda? Metoda ta jest idealna, jeśli nie zależy Ci na wydruku w formie tekstowej, a jedynie na zachowaniu treści wiadomości.

Mam nadzieję, że pomogłem Ci w rozwiązaniu problemów z drukowaniem wiadomości SMS 🙂
Pamiętaj, że w zależności od używanego telefonu i aplikacji, opcje drukowania mogą się różnić.

5 3 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze