Szukasz drukarki do domu? Posłuchaj rad DrTusza.

Drukarka to bardzo przydatne urządzenie, dla którego każdy z domowników znajdzie inne zastosowanie. Aby urządzenie służyło wiernie i długo całej rodzinie, należy dobrze się zastanowić nad jego wyborem. DrTusz chętnie udzieli w tym temacie kilku wskazówek.

 

Lata obecności w drukarkowej branży zaowocowały bogatym doświadczeniem, którym #Rudy chętnie się dzieli ze wszystkimi zainteresowanymi. W końcu każda drukarka jest inna – a co za tym idzie – wybór tej właściwej to nie taka prosta sprawa.

 

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna?

Potrzeba drukowania u każdego użytkownika przejawia się inaczej. Jedni używają domowej drukarki jako podstawki pod kwiatki. U innych urządzenie pracuje bez przerwy. Jeśli potrzebujesz kolorowych wydruków, a przy tym nie zapełniasz tuszem setek kartek każdego dnia, zastanów się nad zakupem kolorowej drukarki atramentowej. Pamiętaj jednak, że atramentówki wymagają regularnego użytkowania. Dłuższa przerwa może skutkować zaschnięciem tuszu w głowicy. W szczególnie trudnych przypadkach oznacza to horrendalne koszty naprawy, równe cenie nowego urządzenia. Gdy jednak druk w kolorze nie jest konieczny, z pewnością wystarczy Ci drukarka laserowa. Jej dwie największe zalety to fakt, iż tusz nigdy nie zaschnie, a także niższe koszty eksploatacji. Możesz jej też spokojnie pozwolić na dłuższą przerwę.

 

Ile chcesz drukować?

Koniecznie oszacuj, ile drukujesz w ciągu miesiąca. Następnie porównaj swoje wyniki z sugerowanym cyklem roboczym na stronie producenta interesującego Cię modelu. Dzięki temu nie wybierzesz zbyt mało wydajnej drukarki. W przypadku druku monochromatycznego (niezależnie od ilości) najlepiej sprawdzi się drukarka laserowa. Jeśli drukujesz dużo wielobarwnych treści, rozważ zakup kolorowej drukarki laserowej. Pamiętaj też, że laserówki słyną z lepszej wytrzymałości – zwłaszcza, gdy chodzi o druk większej ilości różnego rodzaju plików.

 

Sprawdź dostępność zamienników
Wiele osób daje się nabierać na sztuczki producentów, którzy oferują tanie drukarki tylko po to, aby niską marże zrekompensować sobie dość drogimi materiałami eksploatacyjnymi. Przechytrz ich i sprawdź, czy do interesującego Cię modelu są dostępne zamienniki tuszów lub tonerów. Toner zamiennik czy tusz zamienni potrafi być o ponad 50% tańszy od swego oryginalnego odpowiednika. Nie daj się nabrać, myśl o kosztach użytkowania drukarki w dłuższym wymiarze czasu. Zobaczysz, że to się opłaci.

 

A może urządzenie wielofunkcyjne?

Obecnie każdy z producentów posiada w swojej ofercie zarówno jednofunkcyjne drukarki, jak również wydajne urządzenia wielofunkcyjne. Te drugie są z reguły wyposażone w skaner i cały szereg dodatkowych opcji. Jeśli szukasz drukarki do domu, poza wbudowanym skanerem na pewno przyda Ci się możliwość łączności bezprzewodowej (czyli tak popularne Wi-Fi) oraz wbudowana karta sieciowa. Te dwie opcje umożliwią korzystanie z drukarkami wszystkim użytkownikom, a także druk bezpośrednio ze smartfona lub tabletu. Ciekawą opcją jest również „duplex”, który pozwala na druk dwustronny. Wybierając urządzenie pamiętaj, aby nie przesadzić z funkcjami i wydajnością. Czasem niewielka drukarka sprawdzi się w gospodarstwie domowym lepiej niż bogato wyposażony „kombajn”. Na drtusz.pl w zakładce „Drukarki” możesz sprawdzić modele polecane przez DrTusza. Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór zawsze należy do Ciebie i Twoich bliskich. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze