Bezpłatna utylizacja tuszów i tonerów z DrTuszem

23 maja rusza „Bezpłatna utylizacja tuszów i tonerów z DrTuszem”. Każdy, kto wpadnie do naszego sklepu stacjonarnego na zakupy i zabierze ze sobą zużyte wkłady, otrzyma nasiona ziół i kwiatów. Akcja ma na celu ochronę środowiska i edukację w kwestii właściwej utylizacji elektroodpadów! Dowiedz się, dlaczego to takie ważne!

utylizacja tonerów

Bezpłatna utylizacja tuszów i tonerów z DrTuszem

Każdego roku na terenie Polski sprzedaje się ponad 4 000 000 wkładów do drukarek (słownie: cztery miliony)!

Niestety, tylko kilka procent zużytych tuszów i tonerów trafia do utylizacji. Co dzieje się z pozostałymi kartridżami? Trafiają na zwykłe wysypiska śmieci i stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska…

Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i startujemy z akcją „Bezpłatna utylizacja tuszów i tonerów z DrTuszem”!

Każdy, kto od 23 maja do 5 czerwca odwiedzi nasz sklep stacjonarny w Białymstoku (ul. Wyszyńskiego 2 lok 75), zakupi wkład do drukarki i dostarczy zużyte tuszu lub tonery, otrzyma od nas nasiona ziół lub kwiatów! 🌱

Każdy uczestnik akcji może dostarczyć maksymalnie 8 sztuk pustych zbiorników.

Wszystko po to, aby chociaż trochę wynagrodzić naturze straty, które powoduje niewłaściwa utylizacja elektroodpadów.

Dlaczego to tak istotne?

Tusze i tonery podczas użytkowania nie szkodzą użytkownikom. Gdy jednak trafiają na „tradycyjne” wysypisko śmieci, zaczynają się problemy…

Azbest, ołów, rtęć, kadm, związki bromu oraz chrom. Wszystkie te substancję są zawarte w kasetach laserowych lub zbiornikach z tuszem.

Każdy z tych związków może przyczyniać się do wywoływania różnych chorób, jak np.: nowotwory płuc, dolegliwości układu rozrodczego lub zaburzenia układu krążenia.

Nie jest to tylko teoria. W tekście „Utylizacja tuszów do drukarek. Zrób to dobrze” cytuję fragment głośnej książki „Gomorra” Roberto Saviano. Ten włoski dziennikarz relacjonuje skutki procederu nielegalnego składowania tonerów w okolicach Neapolu. Zachęcam do lektury.

zużyte zbiorniki po tuszach i tonerach

Bezpłatna utylizacja tuszów i tonerów – gdzie możesz szukać pomocy?

Jeśli nie po drodze Ci do nas (np. bo mieszkasz na drugim końcu Polski), możesz skorzystać z innych rozwiązań. Niestety, nie mamy wówczas możliwości przekazania Ci naszych nasion. I tak jednak pomagasz środowisku.

Sprzedawcy są zobligowani przyjmowania zużytych tuszów i tonerów na mocy obowiązujących aktów prawnych. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (DzU z 20015, poz. 1688).

Chociaż ustawa tyczy się większych sklepów, mniejsze sklepy w również respektują jej postanowienia.
Jeśli nie wybierasz się akurat do sklepu po nowy tusz lub toner, dostarcz puste pojemniki do lokalnego PSZOK-u.

Każda gmina w Polsce prowadzi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK to miejsce, do którego możesz dostarczyć:

  • przeterminowane leki i chemikalia;
  • zużyte baterie i akumulatory;
  • zużyte RTV i AGD (w tym tonery);
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe;
  • stare opony;
  • odpadki zielone;
  • odpady budowlane i pozostałości rozbiórkowe;

Pamiętajcie, że właściwa utylizacja tuszów i tonerów leży w gestii nas wszystkich. W końcu Ziemia to wspólny dom, a o dom trzeba dbać! 🙂

Regulamin akcji jest dostępny >TUTAJ<.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze