O drukarkach i drukowaniu

Zamienniki tuszów i tonerów – obalamy mity!

2979

Zamienniki tuszów i tonerów obrosły w wiele mitów i legend. Większość z nich mija się z prawdą. DrTusz postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami i zdementować lub potwierdzić najczęściej powtarzane plotki. Czy alternatywne tusze i tonery szkodzą? Jaką mają wydajność? Na te i inne pytania odpowiada sam Doktorek!

Zamienniki tuszów i tonerów. Komu przeszkadzają?

Źródła mitów są różne. Niekiedy wynikają z niewiedzy użytkowników. Czasem powielają je producenci drukarek, którzy chcą zarabiać nie tylko na drukarkach, ale też na materiałach eksploatacyjnych. Bez paliwa nie ruszysz autem z miejsca. Podobnie jest z tuszami czy tonerami – bez nich nie wydrukujesz nawet fragmentu potrzebnego tekstu, obrazu lub innego dokumentu.

Rynek jest jak pyszny tort. Każdy chce zawłaszczyć dla siebie możliwie największy kawałek. Dlatego nie daj się nabrać na nieuczciwe praktyki korporacyjnych gigantów. Ich działania marketingowe kładą ogromny nacisk na promocję i sprzedaż oryginalnych tuszów oraz tonerów. Zapraszamy do lektury artykułu Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy.

Zamienniki tuszów i tonerów – mówimy jak jest

Lata w branży drukarkowej, steki tysięcy zrealizowanych zamówień, prowadzenie serwisu i zbieranie opinii Klientów pozwoliło nam zyskać ogromną wiedzę. Na podstawie tej wiedzy, demaskujemy fałsz i potwierdzamy prawdziwe informacje.

FAŁSZ: Zamienniki drukują gorzej

Powtarzanie plotek o gorszej jakości wydruków, spowodowanej zamiennikami, to znany chwyt koncernów z Tokio czy Doliny Krzemowej. Plotki na ten temat nie są prawdą.

Przez kilkanaście lat dystrybucji tuszów oraz tonerów zyskałem wielu stałych partnerów, nieustannie drukujących na moich wkładach.

Praktycznie każdy, z kim miałem przyjemność rozmawiać, chwalił sobie brak widocznych różnic pomiędzy materiałami wydrukowanymi na zamiennikach a tymi powstałymi przy użyciu oryginalnych wkładów. Wszyscy chwalili sobie za to oszczędności generowane przez zamienniki.

FAŁSZ: Zamienniki to pozorna oszczędność

To kolejny z ulubionych sloganów przeciwników taniego drukowania, w dodatku niepoparty żadnymi dowodami. Zajrzyj na DrTusz.pl i porównaj koszt wydruku na oryginalnym tonerze i jego zamienniku. Teraz zastanów się, jak dużo drukujesz w ciągu roku. Już wiesz, ile możesz oszczędzić stawiając na zamienniki?

PRAWDA: Nie zawsze otrzymasz zamiennik

Do niektórych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych zamienniki tuszów lub tonerów nie są dostępne. Najczęściej sytuacja ta dotyczy nowych modeli, które dopiero co pojawiły się na rynku. Producenci nie stronią wówczas od rozwiązań utrudniających wyprodukowanie alternatywnych wkładów. Każdego poszukiwacza drukarki nieustannie uczulam – dobrze przemyśl swój zakup i sprawdź dostępność zamienników. Sam również oferuję w swoim sklepie drukarki. Zawsze stawiam na sprawdzone modele, których eksploatacja nie przysparza kosztownych niespodzianek. 

FAŁSZ: Zamienniki niszczą drukarkę

Z tezą o złym wpływie zamienników na żywotność drukarki jest jak z legendą o szkodliwym wpływie picia herbaty z łyżeczką na narządu wzroku. 😉 Chociaż od dzieciństwa mówi się nam, że to niby niezdrowe, świat jeszcze nie słyszał, aby komukolwiek z tego powodu stała się krzywda.

Podobnie jest w przypadku stosowania zamienników tuszów i tonerów w drukarkach. Producenci głoszą wszem i wobec, że tylko oryginalne wkłady zapewniają bezproblemową eksploatację. To jednak kolejny mit mający na celu zwiększenie zysków. Dobrej jakości zamienniki swoją jakością odpowiadają oryginalnym wkładom, więc absolutnie nie mają wpływu na eksploatację drukarki.

PRAWDA: Warto sięgać po sprawdzone zamienniki DrTusza

Gdy drukarka odmówi dalszego drukowania postaw na – w zależności od technologii, w jakiej drukujesz – tusz zamiennik lub zamiennik tonera. Po pierwsze, ten wybór pozwoli Ci sporo zaoszczędzić.
Po drugie, moje produkty odpowiadają swoją jakością oryginalnym materiałom eksploatacyjnym.
Zamawiając kartridże i wkłady laserowe desygnowane moim logo masz pewność, że kolorowe oraz czarno-białe wydruki będą wyraziste, czytelne, a także trwałe.

Ponadto, u mnie bez względu na wielkość zamówienia darmową dostawę otrzymasz w zestawie. Pamiętaj też, że gdy zamawiasz więcej niż jeden produkt, otrzymujesz rabat ilościowy. Możesz go bardzo łatwo obliczyć na stronie konkretnego tuszu czy tonera oraz w swoim koszyku.

Ostatnie wpisy

Życzenia na Dzień Nauczyciela – pobierz i wydrukuj

Dzień Edukacji Narodowej, znany też jako Dzień Nauczyciela przypada 14 października.Święto pedagogów to doskonała okazja,…

23 godziny temu

Wrocław – tusze i tonery z błyskawiczną dostawą!

Twoja drukarka przestała drukować akurat wtedy, kiedy była najbardziej potrzebna? Nerwowo wpisujesz w wyszukiwarce hasło…

1 tydzień temu

Darmowe programy graficzne – DrTusz sprawdza

Darmowe programy graficzne cieszą się dużą popularnością. Z ogromnej ilości dostępnych propozycji, ciężko wybrać jedną.…

2 tygodnie temu

Zamienniki do drukarek i opinie (nie) prawdziwe

Zamienniki do drukarek budzą tyle samo kontrowersji, co odwieczna wojna fanów Androida i wyznawców iOS.…

2 tygodnie temu

Naklejki na słoiki z przetworami – wydrukuj je sam

Naklejki na słoiki z przetworami to „must have” każdego smakosza darów natury! Nie tylko ułatwiają…

2 tygodnie temu

Kolorowanki za darmo! Na jesienne wieczory i do szkoły!

Kolorowanki za darmo! Idealne na jesienne wieczory i szkolną świetlicę! Gdzie je znajdziesz? Oczywiście na…

3 tygodnie temu