Narzędzia AI w tworzeniu treści na Instagram - Blog firmowy DrTusz

Narzędzia AI w tworzeniu treści na Instagram – content marketing na nowo

W dobie coraz większej konkurencji na rynku mediów społecznościowych, utrzymanie spójnego i atrakcyjnego contentu na platformach takich jak np. Instagram staje się kluczowe dla budowania zaangażowania z użytkownikami i przyciągania nowych odbiorców. Sztuczna inteligencja oferuje nowe możliwości w tworzeniu takich treści, umożliwiając personalizację, analizę trendów oraz optymalizację działań marketingowych. Poniżej przedstawiam Narzędzia AI w tworzeniu treści na Instagramie, które aktualnie testuję jako osoba odpowiedzialna na social media naszej marki.

DrTusz z narzędziami AI

Generowanie pomysłów na treści za pomocą narzędzi AI

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie marketingu ważne jest, aby być na bieżąco z trendami i zainteresowaniami swojej grupy docelowej. Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji (AI) dla twórców stanowią nieocenione wsparcie w tym procesie. Analizują one dane dotyczące popularności tematów, zachowań użytkowników oraz aktywności konkurencji, co pozwala wskazać unikalne kierunki dla treści, które mogą zainteresować naszą publiczność. Przydatne do wyszukiwania popularnych tematów jest narzędzie answerthepublic.com, gdzie mogę wyszukać popularne wątki związane z naszą branżą. Wystarczy wpisać słowa kluczowe, a narzędzie pokazuje najpopularniejsze wątki z tej dziedziny.

opis panelu wtryny

Dzięki algorytmom opartym na głębokim uczeniu maszynowym, takim jak ChatGPT czy Copilot, mogę uzyskać inspiracje na tematy, które są popularne w danej branży. Te narzędzia są w stanie generować pomysły na treści, uwzględniając zarówno obecne trendy, jak i preferencje odbiorców. Co pozwala efektywniej angażować naszą społeczność. Jeśli chodzi o tworzenie konkretnych treści dla naszej marki sprzedającej drukarki i materiały eksploatacyjne, zanim przystąpimy do generowania pomysłów np.  na reels na Instagram, istotne jest zrozumienie potrzeb oraz pragnień naszej grupy docelowej. Poniżej przedstawiam prompt, który można wykorzystać do wygenerowania propozycji na reels:

“Szukam 5 pomysłów na wiralowe reels/rolki na Instagramie, dla moich odbiorców – jestem sklepem sprzedającym drukarki i metariały eksploatacyjne do drukarek. Celem jest zwiększenie zaangażowania i zwiększenie wyświetleń mojego profilu oraz pozyskanie nowych obserwujących. Zanim stworzysz pomysły, zrób badanie rynku mojej niszy i określ 5 największych marzeń i 5 największych problemów  moich obserwujących. Na podstawie tego badania, zaproponuj 5 pomysłów na rolki na Instagramie.”

Dzięki takiemu poleceniu chat GPT proponuje pomysły na treści. To samo polecenie można spróbować wkleić do narzędzia Copilot, aby sprawdzić, jakie da nam propozycje. Poniżej przykład propozycji wygenerowany na podstawie tego polecenia w Chacie GPT3.5. Oczywiście wcześniej narzędzie opisało 5 największych marzeń i problemów użytkowników drukarki. Oto gotowe propozycje wygenerowane przez Chat GPT.

treść wygenerowana przez chat GPT

Dostosowanie treści do stylu komunikacji marki

Po wygenerowaniu pomysłów, kluczowe jest zadbanie o spójność treści z osobowością marki. Narzędzia oparte na AI oferują możliwość dostosowania treści do tonu i głosu marki. Co jest niezwykle istotne dla utrzymania autentyczności komunikacji. Przed rozpoczęciem korzystania z AI warto więc jasno określić wytyczne dotyczące tonu i stylu komunikacji marki, aby narzędzia te mogły generować treści spójne z jej charakterem. Narzędzie Snackprompt stanowi przykład platformy umożliwiającej tworzenie spersonalizowanych kalendarzy treści, uwzględniając preferencje stylistyczne i ton komunikacji marki. Wchodząc na stronę snackprompt.com, w wyszukiwarce wpisz “Create A Detailed Monthly Content Calendar For Social Media”, po czym pojawi się narzędzie zintegrowane z chatem GPT. Po prawej stronie należy wpisać na ile dni chcesz wygenerować pomysły na content, platformę na jakiej chcesz to umieszczać i zakres tematów z Twojej dziedziny. Zostaną wygenerowane treści w formie tabelki na 30 dni, z propozycją zdjęć lub grafik.

panel narzędzia snackprompt.com

Edycja i optymalizacja treści za pomocą narzędzi AI

Po wygenerowaniu treści przez AI, ważne jest przeprowadzenie ich dokładnej edycji i optymalizacji. Chociaż narzędzia oparte na sztucznej inteligencji potrafią generować treści, to edycja przez ludzi nadal jest niezbędna. Wszystko po to, by zagwarantować wysoką jakość i zgodność z oczekiwaniami odbiorców. Narzędzia takie jak Grammarly mogą być pomocne w weryfikacji błędów gramatycznych i stylistycznych. Ponadto, narzędzie Captions może być wykorzystane do automatycznego generowania napisów dla filmów i Reelsów, co zwiększa ich odbiór dla osób oglądających bez dźwięku. Takich narzędzi jest oczywiście więcej, np. programy do tworzenia grafik, wykorzystujące AI <przeczytaj więcej na ten temat>.

Personalizacja treści na różnych platformach

Ostatnim etapem jest personalizacja treści na różnych platformach, w tym także na Instagramie. Dzięki narzędziom opartym na AI, można dostosowywać treści do preferencji i zachowań użytkowników na danej platformie. Narzędzia te umożliwiają dynamiczną segmentację odbiorców i automatyczne dostosowywanie formatu i stylu treści do charakterystyki każdej platformy. Narzędzie Snackprompt.com może być również wykorzystane do generowania spersonalizowanych harmonogramów publikacji, uwzględniając optymalne czasy publikacji na poszczególnych platformach społecznościowych

Podsumowanie

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w tworzeniu contentu na Instagramie może znacząco ułatwić i przyspieszyć proces tworzenia treści. Jednocześnie zwiększając ich skuteczność i dostarczając użytkownikom wartościowe informacje. Dzięki narzędziom opartym na AI, można generować pomysły na treści, dostosowywać je do stylu komunikacji marki, tworzyć treści szybciej i efektywniej, a także personalizować je na różnych platformach. Kluczem do sukcesu jest świadome i odpowiedzialne wykorzystanie AI, w połączeniu z ludzką kreatywnością i umiejętnościami interpretacji kontekstu, które są niezbędne dla skutecznego content marketingu. Najważniejsze, to testowanie różnych rozwiązań, porównywanie, które narzędzia lepiej radzą sobie z naszymi oczekiwaniami i wyciąganie wniosków na przyszłość.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze