O drukarkach i drukowaniu

Jak wydrukować SMS-y z telefonu? Znam kilka sztuczek!

Jak wydrukować SMS-y z telefonu? Często z różnych powodów potrzebujemy kopii wiadomości tekstowych (SMS) w wersji papierowej. Niestety, nie zawsze jest to taka prosta sprawa, jak w przypadku drukowania podstawowych dokumentów bezpośrednio z telefonu. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na to pytanie, liczę, że moje tricki będą pomocne.

Jak wydrukować SMS-y z telefonu? Aplikacją!

W pierwszej kolejności musisz odwiedzić Sklep Play i ściągnąć aplikację SMS Backup & Restore. Po zainstalowaniu należy skonfigurować miejsce przechowywania kopii zapasowych.

Zawsze zalecam zawsze przeczytanie polityki prywatności aplikacji oraz uważne zaznaczanie zgód. Oczywiście, aby móc zrobić kopię wiadomości, musimy zgodzić się na dostęp do nich. Apka SMS Backup & Restore nie przetrzymuje oraz nie wysyła wiadomości nigdzie, poza wskazanymi przez Ciebie podczas konfiguracji miejscami (Dysk Google, DropBox ).

Po konfiguracji stwórz kopię zapasową wybranej wiadomości lub całych rozmów. Następnie w menu po lewej stronie wybierz “Print from backups”. Na tym etapie możesz już wydrukować wiadomość bezpośrednio na drukarce lub zapisać ją w formacie PDF na później.

Jak wydrukować SMS-y z telefonu? Apple…

Messages & SMS Export to PDF to soft dedykowany dla użytkowników iOS. W tym przypadku działanie aplikacji jest bardzo podobne do tej proponowanej dla Androida, jednak za dodatkowe rozszerzenie funkcji trzeba niestety zapłacić.

Dedykowany i zdecydowanie bezpieczniejszy sposób wydrukowania wiadomości z iPhone’a– aplikacja to iTunes lub zdalny backup w chmurze.

Pamiętaj, aby nie mylić zwykłej synchronizacji iTunes z kopią zapasową. Synchronizacja działa w taki sposób, że jeśli stracisz dane na telefonie — stracisz je również w iTunes. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć kopię zapasową w celu zatrzymania najważniejszych wiadomości tekstowych.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

Po linii najmniejszego oporu, czyli szybko i bezboleśnie. Jeśli nie robi Ci różnicy czy wiadomości są wydrukowane w postaci tekstowej, czy w graficznej mamy dla Ciebie metodę idealną.

Najlepiej zrobić zwyczajny zrzut ekranu, który następnie możemy znaleźć w pamięci telefonu. Teraz możesz przerzucić zrzuty ekranu do komputera i tradycyjnie wydrukować pliki, które są Ci potrzebne. Oczywiście, możesz też zrobić to za pomocą smartfona oraz drukarki sieciowej.

Mam nadzieję, że pomogłem Ci w rozwiązaniu problemów z drukowaniem wiadomości SMS 🙂

Opracowała Marta Wnuszyńska.

Ostatnie wpisy

Ranking drukarek – drukuj tanio i szczęśliwie

Zakup najtańszej drukarki zazwyczaj skutkuje jej drogą eksploatacją. Niestety, wielu konsumentów kupuje designerskie kształty, nie…

3 dni temu

Gra Biegowa DrTusza – było fantastycznie!

Pierwsza Gra Biegowa DrTusza przeszła do historii i z zadowoleniem mogę powiedzieć, że była naprawdę…

2 tygodnie temu

Zaschnięty tusz w drukarce HP. Jak usunąć problem?

Zaschnięty tusz w drukarce HP to problem stary jak drukarki atramentowe. Na każdym urządzeniu, które…

2 tygodnie temu

Drukowanie dwustronne. Kompendium wiedzy

Drukowanie dwustronne jest przydatną funkcją, o której nie każdy posiadacz drukarki wie. To bardzo ekologiczne…

2 tygodnie temu

Drukarka na lato? 3 gorące propozycje

Drukarka na lato? Rudy, co Ty? Wiem, że pierwsza połowa wakacji to moment laby i…

3 tygodnie temu

Najlepsze drukarki atramentowe. Które głowice rządzą?

Najlepsze drukarki atramentowe produkuje... No właśnie!? Kto oferuje drukarki dostarczające wydruki o najwyższej jakości? Na…

4 tygodnie temu

This website uses cookies.