Ostatnie wpisy

Prasa hydrauliczna i drukarka – kto wygra pojedynek?

Długo zastawialiśmy się z Rudym, czym Was zaskoczyć. O tuszach i tonerach napisaliśmy już sporo. Ugryźliśmy więc temat z zupełnie innej strony. Nie, nie wynaleźliśmy drukarki perpetum mobile. Postanowiliśmy podzielić się efektami naukowych eksperymentów pewnych youtuberów. Czy papier może wybuchnąć? Co się stanie, gdy prasa hydrauliczna i drukarka poznają się bliżej? U nas znajdziesz odpowiedzi na każde z tych pytań.

(więcej…)

Uważaj na aktualizacje oprogramowania drukarek HP

aktualizacje oprogramowania drukarek hp

Producenci elektroniki nie lubią zamienników tuszów i tonerów. Hewlett-Packard – zaliczany do jednego z liderów w segmencie akcesoriów biurowych – ponownie zaskoczył swoich klientów. Najnowsze aktualizacje oprogramowania drukarek HP sprawiają, że niektóre z topowych modeli firmy nie chcą współpracować z zamiennikami. Wnikliwe oko Rudego przyjrzało się tej sprawie.

(więcej…)

Puste tusze i tonery – nie wyrzucaj ich!

pusty-tusz-i-toner

Co robisz z wyczerpanymi tuszami lub zużytymi tonerami? Czy zdajesz sobie sprawę ze szkód wyrządzonych przez nie dla środowiska naturalnego? Przy okazji akcji „Sprzątanie świata 2017” razem z Rudym przypominamy o zagrożeniach, które niosą puste tusze i tonery wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci. Nigdy tego nie rób!

(więcej…)

Drukarka do naleśników – wydrukuj sobie śniadanie

drukarka-do-naleśników

Słyszeliście o tym, że w niedalekiej przyszłości jedzenie będzie drukowane? Ta przyszłość już nadeszła. Praktycznie każdy, kto dysponuje kwotą 300$, może pozbyć się tradycyjnej patelni do pieczenia placków. Jej miejsce godnie zajmie drukarka do naleśników.

(więcej…)

AirPrint – drukarki Apple nie ma, ale iPhone drukuje

drukarki apple

Steve Jobs był genialnym menadżerem produktu. W dużej mierze dzięki niemu iPhone’y, iPady czy MacBooki stały się swego rodzaju ikonami popkultury. Każde z tych urządzeń jest też uznawane za świetne narzędzie pracy. Chociaż drukarki Apple wycofał z oferty 20 lat temu, z myślą o fanach produktów desygnowanych symbolem nadgryzionego jabłka, #Rudy opisuje działanie technologi AirPrint. Zobacz jak łatwe jest drukowanie z iPhone’a czy iPada.

(więcej…)

Drukarka dla studenta – propozycje DrTusza

drukarka dla studenta

Za oknami wrzesień. Szkoły znów tętnią życiem. Wakacyjną labą cieszą się jeszcze żacy, o ile nie mają przed sobą egzaminów poprawkowych. Drukarka dla studenta jest jak dłuto w rękach rzeźbiarza – trudno się bez tego narzędzia pracy obyć. Chociaż #Rudy studia ma dawno za sobą, przygotował kilka propozycji drukarek studenckich, dzięki którym życie akademickie stanie się o wiele prostsze. (więcej…)

Drukowanie przez Wi-Fi – poradnik i propozycje DrTusza

Jaką drukarkę bezprzewodową wybrać? Prośby o rady w zakupie drukarki z Wi-Fi często trafiają na skrzynkę Doktorka. Drukowanie przez Wi-Fi jest komfortowe i stało się swego rodzaju standardem. #Rudy przygotował krótki poradnik z przydatnymi informacjami dla przyszłych użytkowników, a także zestawienie kilku sprawdzonych drukarek bezprzewodowych.

(więcej…)

Wodoodporna drukarka – deszcz jej niestraszny

wodoodporna-drukarka-Bixolon

Czasem zwykła drukarka atramentowa czy laserowa nie wystarczy. W niektórych miejscach pracy konieczny jest bardziej specjalistyczny sprzęt drukujący odporny na działanie czynników zewnętrznych, szkodliwych o wiele mocniej niż drobinki wszechobecnego kurzu. Bixolon, specjalizuje się kompaktowych drukarkach termicznych i termotransferowych. Wodoodporna drukarka również jest ich dziełem.

(więcej…)

Rodzaje drukarek – lista DrTusza

rodzaje-drukarek

Każda drukarka jest inna i chociaż wszystkie mają taką samą misję, to technologie nanoszenia wzorów na papier lub inne tworzywo mocno się od siebie różnią. Nasz Doktorek opracował zestawienie, w którym opisuje pokrótce najpopularniejsze rodzaje drukarek. (więcej…)

Drukarka na plażę

drukarka

Sezon urlopowy wchodzi w swoją szczytową fazę. Druga połowa sierpnia to ostatni moment, aby podelektować się błogim lenistwem i dopieścić letnią opaleniznę. Jeśli znudziły Ci się tradycyjne atrakcje w nadmorskich kurortach, zobacz na jaki pomysł wpadł pewien hiszpański designer. Jego drukarka na plażę edukuje, bawi i zachęca do aktywności fizycznej! Takiej drukarki #Rudy jeszcze nie widział.

(więcej…)