Ostatnie wpisy

Drukowanie naklejek – poradnik Rudego

drukowanie naklejek

Na klapie samochodu, na deskorolce, na obudowie laptopa itd. Miejsce na przyklejenie „nalepki” zawsze się znajdzie, dlatego wiele firm chętnie rozdaje materiały reklamowe w tej formie. Drukowanie naklejek to nic trudnego. Nie wierzysz? Doktorek przygotował poradnik na temat tego, jak drukować naklejki domowym sposobem tanio i wygodnie.

(więcej…)

Dobra drukarka WiFi – jak drukować z telefonu i bez kabla

drukarka wifi

#Rudy bardzo często dostaje zapytania oto, jak drukować z telefonu lub netbooka i czy wie, która drukarka WiFi jest najlepsza. Z myślą o tych, którzy częściej korzystają z telefonu niż laptopa, i mają dość kabli, przygotowaliśmy listę sprawdzonych modeli w przystępnej cenie. Tworząc zestawienie braliśmy pod uwagę cztery czynniki: WiFi, niezawodność oraz dostępność tuszów zamienników i tonerów zamienników.

(więcej…)

Polskie drukarki – kolejna lekcja historii wg Rudego

Drukarki wierszowe, produkowane przez Zakłady Mechaniczno-Precyzyjne „MERA-BŁONIE”, nie były jedynym polskim sukcesem w dziedzinie elektronicznych akcesoriów biurowych. Nasi inżynierowie w latach 70. i 80. XX wieku wypuścili na rynek również wiele  innych konstrukcji. Polskie drukarki igłowe cieszyły się ogromną popularnością. Razem z Rudym analizujemy ich historię. (więcej…)

Polskie drukarki – lekcja historii wg Rudego

polskie drukarki

Bardzo często na naszym blogu poruszamy tematy związane z drukarkami. Z reguły są to jednak urządzenia amerykańskich lub japońskich producentów. W zamierzchłych latach 70. i 80. XX wieku Polska również miała swój udział w produkcji akcesoriów biurowych. Polskie drukarki były produkowane przez już dziś nieistniejące Zakłady Mechaniczno-Precyzyjne „MERA-BŁONIE”. Zapraszamy na lekcje historii wg Rudego.

(więcej…)

Drukarka laserowa czy atramentowa – oto jest pytanie

Potrzeba zakupu drukarki jest jak jesienna chandra. Powoli wyłania się spod sterty żółtawych liści, aby dopaść Cię w najmniej niespodziewanym momencie, kiedy nie masz już czasu na poszukiwania lub potrzebujesz sprzętu „na wczoraj”. Jeśli zatem toczysz wewnętrzny monolog „drukarka laserowa czy atramentowa”, DrTusz przygotuje Cię na moment, w którym staniesz oko w oko z koniecznością wycieczki do sklepu z elektroniką.

(więcej…)

Drukarka z Chin – Pringo Prinhome pod lupą Rudego

drukarka z Chin Pringo Prinhome Printer

Państwo Środka nie jest już tylko zagłębiem siły roboczej dla największych światowych koncernów. Inżynierowie i naukowcy skupieni wokół chińskich firm coraz śmielej konkurują ze swoimi kolegami z Europy czy USA. Drukarka z Chin – Pringo Prinhome Printer, na którą #Rudy natrafił podczas swoich poszukiwań, to dobry dowód na to, że dotychczasowi hegemonii na rynku akcesoriów czy gadżetów biurowych muszą mieć się na baczności.
(więcej…)

Drukarka gratis? Nie daj się nabrać!

Sieci handlowe i dyskonty prześcigają się w tworzeniu konkurencyjnych ofert. Każdy chwyt marketingowy jest dobry, aby przykuć uwagę klienta. Uleganie pozornym okazjom może mieć długofalowe konsekwencje dla Twojego portfela. Tym razem przy wsparciu Rudego wyjaśniamy, dlaczego należy ostrożnie podchodzić do propozycji typu: kup laptop – drukarka gratis.

(więcej…)

Prasa hydrauliczna i drukarka – kto wygra pojedynek?

Długo zastawialiśmy się z Rudym, czym Was zaskoczyć. O tuszach i tonerach napisaliśmy już sporo. Ugryźliśmy więc temat z zupełnie innej strony. Nie, nie wynaleźliśmy drukarki perpetum mobile. Postanowiliśmy podzielić się efektami naukowych eksperymentów pewnych youtuberów. Czy papier może wybuchnąć? Co się stanie, gdy prasa hydrauliczna i drukarka poznają się bliżej? U nas znajdziesz odpowiedzi na każde z tych pytań.

(więcej…)

Uważaj na aktualizacje oprogramowania drukarek HP

aktualizacje oprogramowania drukarek hp

Producenci elektroniki nie lubią zamienników tuszów i tonerów. Hewlett-Packard – zaliczany do jednego z liderów w segmencie akcesoriów biurowych – ponownie zaskoczył swoich klientów. Najnowsze aktualizacje oprogramowania drukarek HP sprawiają, że niektóre z topowych modeli firmy nie chcą współpracować z zamiennikami. Wnikliwe oko Rudego przyjrzało się tej sprawie.

(więcej…)

Puste tusze i tonery – nie wyrzucaj ich!

pusty-tusz-i-toner

Co robisz z wyczerpanymi tuszami lub zużytymi tonerami? Czy zdajesz sobie sprawę ze szkód wyrządzonych przez nie dla środowiska naturalnego? Przy okazji akcji „Sprzątanie świata 2017” razem z Rudym przypominamy o zagrożeniach, które niosą puste tusze i tonery wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci. Nigdy tego nie rób!

(więcej…)