Zamienniki do drukarek i opinie (nie) prawdziwe

Zamienniki do drukarek budzą tyle samo kontrowersji, co odwieczna wojna fanów Androida i wyznawców iOS. Lata w drukarkowej branży pozwoliły mi poznać zarówno wady, jak też zalety alternatywnych tuszów i tonerów. Postanowiłem rozprawić się z mitami na temat drukarkowych zamienników.

grafika zamienniki do drukarek i opinie

Zamienniki do drukarek – opinie producentów drukarek

Skąd najczęściej biorą się negatywne opinie, które głoszą, że zamienniki do drukarek to najgorsze zło? Zazwyczaj są to informacje rozsiewane przez samych producentów drukarek.

Dowód? Zajrzyj na dowolną stronę renomowanego producenta drukarek i wczytaj się w opisy. Jak mantra powtarza się tam sentencja na temat tego, że tylko oryginalne produkty zapewniają najlepsze wydruki i tak dalej, et cetera…

Kolejną cegiełkę do budowy mitów dokładają serwisy gwarancyjne drukarek, które często zrzucają wszelkiego rodzaju awarie na alternatywne wkłady i tonery.

Czarny PR sprawia, że zamienniki do drukarek budzą wiele kontrowersji, a nieświadomi Klienci wierzą w zapewnienia dużych producentów o tym, że toner z rozpoznawalnym logo będzie najlepszy.

Czy faktycznie tak jest? Otóż nie. Jest zupełnie odwrotnie.

Nie warto się jednak złościć na producentów drukarek. Ich model biznesowy często opiera się na sprzedaży taniej drukarki i późniejszym czerpaniu zysków ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych.

Zamienniki uszczuplają ich portfel, bo potrafią być tańsze nawet o 67%!

Czy zamienniki drukują gorzej?

To jedna z najczęściej powielanych plotek na temat jakości wydruków, spowodowanej zamiennikami. Plotki mają jednak to o siebie, że raczej mało w nich prawdy.

W ciągu wielu lat sprzedaży tuszów oraz tonerów zyskałem zaufanie wielu Klientów, którzy regularnie wracają do nas po materiały eksploatacyjne.

Ich opinie są dla nas najlepszym potwierdzeniem wysokiej klasy naszych zamienników. Większość naszych Przyjaciół chwali sobie brak widocznych różnic pomiędzy materiałami wydrukowanymi na zamiennikach i tymi, które zostały wydrukowane przy użyciu oryginalnych wkładów. Wszyscy chwalili sobie za to oszczędności generowane przez zamienniki.

Zamienniki i oszczędności

Powoływanie się na pozorną oszczędność to jeden z ulubionych argumentów przeciwników stosowania zamienników (czyli najczęściej wielkich koncernów). Codzienność boleśnie weryfikuje prawdziwość ich słów. Zamienniki są niekiedy bardziej wydajne, gdyż ich producenci nie oszczędzają na zawartości komponentów odpowiedzialnych za drukowanie.

Kolejna kwestia to cena. Proponuję porównanie cen popularny tonerów na DrTusz.pl. Dobrym przykładem są tonery do drukarki HP LaserJet Pro 1102. Zamiennika tonera 85A jest ponad dwa razy tańszy niż oryginał. Takie przykłady można mnożyć.

Zamienniki do drukarek, ale nie do wszystkich

Niestety, ale do wielu drukarek próżno szukać zamienników. Tyczy się to głównie tanich modeli, które producenci specjalnie wypuszczają na rynek tanie drukarki, aby potem czerpać zyski z kosztownych tuszów lub tonerów. Zawsze powtarzam – przed zakupem drukarki sprawdź dostępność zamienników!

Czy zamienniki psują drukarkę?

Fałsz, fałsz i jeszcze raz fałsz! Wiem, że autoryzowane serwisy często chcą obarczyć winą za awarie gwarancyjne właśnie znamienniki. Dobrej jakości zamiennik tuszu lub tonera nie ma żadnego wpływu na żywotność drukarki.

Są to bardzo zbliżone do siebie produkty, które przechodzą podobne testy. Nie ma możliwości, aby oddziaływały negatywnie na sprzęt.
Nie daj się nabrać – wybierz oszczędność i najwyższą jakość w jednym.

Zamienniki do drukarek kupuj na DrTusz.pl

Jeśli szukasz pewnych zamienników, to zapraszam do mnie. Na DrTusz.pl znajdziesz wkłady do wszystkich drukarek. Oferuję tylko sprawdzone zamienniki, co do których jestem pewien.
Gwarantuję za swoje produkty!
Mam też darmową dostawę zawsze i na wszystko!

Przeczytaj też Zamienniki tuszów i tonerów – obalamy mity!

FAQ

Czy zamienniki psują drukarkę?

Chociaż producenci drukarek przestrzegają przed używaniem zamienników, nie jest prawdą, że zamienniki oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są szkodliwe dla urządzeń. To zwykły chwyt marketingowy, który w ten sposób ma przywiązać posiadacza drukarki do oryginalnych, często bardzo drogich wkładów.

Zamienniki sygnowane marką DrTusz są bezpieczne, ekonomiczne i daję na nie swoją gwarancję. Nie mogę jej jednak udzielić na tanie wkłady zakupione w niespotykanie niskich cenach w nieznanym sklepie lub aukcji internetowej.

3.6 5 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze