Co kupić?

Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje od DrTusza

5596

Najlepsze drukarki atramentowe to takie, które zapewniają tanie drukowanie kolorowych plików. Przejrzałem aktualne oferty, porównałem kilka parametrów i wybrałem 4 najciekawsze modele. Jeśli szukasz taniej drukarki atramentowej, to zapraszam do lektury. Dla każdego znajdzie się coś kolorowego 😉

Najlepsze drukarki atramentowe. Tylko pamiętaj,że…

Drukarki atramentowe są zazwyczaj tańsze od swoich laserowych kuzynek. Ich największą zaletą jest możliwość taniego drukowania w kolorze. Jakość wydruków również prezentuje wysoki poziom, który w przypadku laserówek można uzyskać jedynie w przypadku sprzętu z górnej półki.

Atramentówki mają jednak swoje słabe strony. Po pierwsze – muszą regularnie coś drukować, aby tusz nie zasechł w dyszach. Zbyt długie przestoje w drukowaniu grożą nieodwracalną awarią.

Po drugie – tania drukarka to z reguły drogie tusze. Tworząc zestawienie „Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje na 2021 rok” brałem pod uwagę modele tanie w eksploatacji, a nie w zakupie. Dlaczego?

Wszystko już kiedyś wyjaśniałem w artykułach „Drukarka tania w utrzymaniu. Jak to sprawdzić?” oraz „Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy”.

Gotowi na lekturę? No to lecimy!

Najlepsze drukarki atramentowe. TOP 4

Kupno drukarki warto wielokrotnie przemyśleć i rozważyć na różnych płaszczyznach. Sam koszt zakupu nowej drukarki to zaledwie 1/5 całościowych kosztów eksploatacji.

Potem dochodzi konserwacja i zakup materiałów eksploatacyjnych. W moim zestawieniu ujmuję drukarki, których eksploatacja nie przyprawia o zawrót głowy. Zatem zapraszam do lektury!

Poznaj Najlepsze drukarki atramentowe wg załogi DrTusza.

HP OfficeJet Pro 6230

HP Officejet Pro 6230 to jednofunkcyjna drukarka atramentowa, która drukuje w kolorze.

Osiągi na poziomie do 10 str./min w kolorze oraz 18 str./min w czerni pozwalają na wygodne drukowanie. Ten model drukarki został wyposażony również w funkcję automatycznego druku dwustronnego, która umożliwia oszczędność papieru i zmniejszenie objętości drukowanych dokumentów.

Za druk odpowiadają cztery pojemniki z tuszem: tusz HP 935XL C (C2P24AE) (błękitny), tusz HP 935XL M (C2P25AE) (purpurowy), tusz HP 935XL Y (C2P26AE) (żółty) oraz tusz HP 934XL BK (C2P23AE) (czarny). Dzięki zamiennikom HP od DrTusza, koszty wydruków są jeszcze niższe.

HP Officejet Pro 6230 to drukarka WiFi. W dodatku oferuje możliwość łatwego drukowania ze smartfona lub tabletu. Można ją również bezprzewodowo podłączyć do sieci LAN lub Internetu. Na liście wyposażenia znajduje się również port Ethernet. Komfort obsługi poprawia podajnik na 225 arkuszy A4, a także przycisk i panel sterowania LED.

Jeśli interesuje Cię tania drukarka atramentowa, która zapewni komfortowe drukowanie, HP OfficeJet Pro 6230 jest propozycją wartą rozważenia.

Epson EcoTank L1110

Mała drukarnia – tak jednym słowem można określić drukarkę Epson EcoTank L1110.

Nie znajdziesz w niej żadnych dodatkowych bajerów. Nie ma WiFi, nie ma portu Ethernet….
Ma za to świetną głowicę drukującą. Technologia Micro Piezo zapewnia wydruki najwyższej jakości! Szybkość drukowania w kolorze to 5 stron na minutę.

W mono szybkość wzrasta do 10 stron A4 na minutę. Może nie jest to szybkość japońskiego motocykla Hayabusa, ale biorąc pod uwagę jakość wydruków, taki wynik uznaję za zadowalający.

Ponadto, w tym modelu Epson zastosował system stałego zasilania atramentem, czyli tzw. CISS. Tusz jest dolewany z butelek do zintegrowanego z drukarką pojemnika podzielonego na cztery kolory. Każda z komór jest przeznaczona pod inny kolor z palety CMYK.

Oczywiście posiadam również zamienniki butelek z tuszem, jednak w początkowej fazie eksploatacji raczej nie będą potrzebne – producent dorzuca do nowej drukarki Epson EcoTank L1110 zapas atramentu, który może wystarczyć nawet na 3 lata! Oczywiście wszystko zależy od tego, ile drukujesz…

Brother MFC-T920DW

Teraz wchodzimy poziom wyżej. Brother MFC-T920DW to urządzenie wielofunkcyjne z prawdziwego zdarzenia. Na liście funkcji znajdują się takie udogodnienia, jak np.:

 • automatyczny druk dwustronny;
 • skaner
 • ethernet – druk w sieci LAN;
 • WiFi (WiFi Direct)
 • zintegrowany faks;
 • funkcja drukowania z urządzeń mobilnych;
 • automatyczny podajnik dokumentów;
 • Podajnik papieru o pojemności do 150 arkuszy;
 • wyświetlacz LCD o przekątnej 4,5 cm.

Szybkość drukowania w kolorze wynosi 16,5 stron A4 na minutę. W czerni Brother MFC-T920DW drukuje w tym czasie o 0,5 strony szybciej.

W przypadku kopiowania dokumentów szybkość wynosi 13,5 kopii/min dla czerni i 10,5 kopii/min dla kolorowych dokumentów.

System stałego zasilania atramentem sprawia, że eksploatacja Brother MFC-T920DW jest bardzo ekonomiczna. Tusz jest uzupełniany poprzez dolewkę do czterokomorowego zbiornika, zintegrowanego z urządzeniem. Oczywiście w przypadku i tego urządzenia posiadamy zamienniki butelek z tuszem.

Brother MFC-J2330DW

Brother MFC-J2330DW to już ciężki kaliber. Pojemność głównego pojemnika na 250 kartek A4 mówi sama za siebie. Zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne drukuje w formatach A3 i A4.

Posiada skaner A4, funkcję druku dwustronnego, opcje druku w sieci LAN i kolorowy faks. Na dodatek, na liście wyposażenia znalazło się Wi-Fi Direct.

Ta wielofunkcyjna drukarka może pochwalić się dużą wydajnością i świetnymi osiągami. W czerni drukuje z szybkością do 22 stron na minutę. Drukowanie w kolorze też przebiega błyskawicznie. 20 kolorowych stron A4 na minutę to doskonały rezultat.

Lista obsługiwanych formatów papieru jest bardzo długa. W odróżnieniu do poprzedniczek, Brother MFC-J2330DW wykorzystuje tradycyjne kartridże atramentowe. Wkłady LC-3619 CMYK znajdziesz na DrTusz.pl. Posiadamy zarówno zamienniki, jak i oryginalne tusze Brother.

Pamiętaj, że Brother MFC-J2330DW to sprzęt do zastosowania biznesowego. Na domowe biuro może być trochę na wyrost.

Najlepsze drukarki atramentowe. Pytaj

Masz pytanie odnośnie konkretnego modelu? Potrzebujesz podpowiedzi w drukarkowym wyborze? Pytaj śmiało. Zapytania możesz wysyłać na maila lub poprzez moje kanały w social mediach – Facebooku, Instagramie czy Twitterze.


Zobacz komentarze

 • Dzień dobry , gdyby tak można było zamieścić w artykule przybliżone ceny tych drukarek i materiałów eksploatacyjnych byłoby super . Dziękuje pozdrawiam .

  • Dzień dobry! Do każdej z wymienionych drukarek znajduje się hiperłącze prowadzące na DrTusz.pl. Przy każdym modelu drukarki umieściłem zakładkę "Produkty pokrewne", gdzie znajdują się materiały eksploatacyjne wraz z cenami.

  • Hej. Niestety nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić bez dodatkowych informacji.

     • Ok. Teraz wiemy więcej :) Prawdopodobnie nie działa jeden z czterech kolorów. Mówiąc bardziej konkretnie - głowica odpowiedzialna za dostarczenie jednego z kolorów jest zapchana. Aby stwierdzić, o który kolor chodzi, należy wydrukować stronę testową kolorów. A następnie dokonać czyszczenia głowicy. To powinno rozwiązać problem.

     • Najczęstszą przyczyną problemu, który opisujesz, jest zapchanie bądź zapowietrzenie jednego z kolorów. Powoduje to zakłamywanie barw podczas wydruku. Zazwyczaj pomaga czyszczenie głowicy. Jeśli nasza porada okazała się nieskuteczna, prawdopodobnie niezbędne będzie oddanie drukarki do serwisu, w którym zostanie przeprowadzone profesjonalne czyszczenie tego elementu.

Ostatnie wpisy

Recykling papieru – postarajmy się

Recykling papieru to bardzo ważne zagadnienie. Segregacja odpadów w Polsce obowiązuje już od kilku lat,…

2 tygodnie temu

Historia drukarek – drukowanie przyszłości w toku

Historia drukarek sięga lat 30. XX wieku. Dziś większość z nas słysząc słowo “drukarka” wyobraża…

2 tygodnie temu

Drukarki laserowe. Które są najtańsze w eksploatacji?

Drukarki laserowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? Używa się w nich tonerów - a co…

2 tygodnie temu

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth. Dowiedz się więcej

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth mocno ułatwiają życie. Pomyśl, co Cię najbardziej wkurza w…

3 tygodnie temu

Nasi Klienci. Sprawdź, którym typem jesteś

Drukarka to bardzo demokratyczny sprzęt. Jej właścicielem może być każdy bez względu na płeć, wiek…

4 tygodnie temu

Wydajna drukarka atramentowa? Sprawdź HP Smart Tank

Wydajna drukarka atramentowa? Mamy takich wiele! Zazwyczaj polecamy modele japońskich producentów. Dziś jednak badamy drukarki…

1 miesiąc temu