Drukowanie dwustronne. Kompendium wiedzy

Drukowanie dwustronne jest przydatną funkcją, o której nie każdy posiadacz drukarki wie. To bardzo ekologiczne rozwiązanie. Jeśli drukuje się więcej niż jedną stronę. Dzięki drukowaniu dwustronnemu, realnie oszczędzamy papier. Funkcja ta często ukrywa się za zagadkową nazwą – a pytacie mnie o nią stosunkowo często. Chodzi oczywiście o DUPLEKS – dodatkowy moduł drukarki, który w Twoim imieniu „odwróci” stronę podczas drukowania.

Drukowanie dwustronne

Drukowanie dwustronne. Co to jest dupleks?

To jest właśnie funkcja, która oszczędzi Ci zachodu i cierpliwości podczas drukowania na obu stronach kartki. Unikniesz zastanawiania się, którą stroną włożyć papier, aby tekst był wydrukowany w odpowiednim kierunku. 

Zanim zechcesz użyć tej funkcji sprawdź, czy Twoja drukarka ją w ogóle posiada. W momencie sprawdzania parametrów drukarki szukaj określeń takich jak dupleks, druk dwustronny lub automatyczny druk dwustronny. Na końcu artykułu podpowiemy Wam kilka drukarek ze wspomnianą funkcją.

Drukowanie dwustronne

Jak drukować dwustronnie?

Drukowanie dwustronne jest bardzo łatwe! Mając dokument, zawierający więcej niż jedną stronę do pewnego momentu postępujesz tak, jak przy standardowym druku. 

Kiedy pojawi Ci się okno podglądu tego, co chcesz wydrukować, wejdź w preferencje drukowania. Tam znajdziesz opcję druku dwustronnego. Pamiętaj, że u każdego okienko wyboru może wyglądać troszkę inaczej, tak więc szukaj uważnie. Przygotowałem małą ściągę.

dupleks

Niestety, jeśli nie masz wspomnianych funkcji musisz zająć się tym własnoręcznie. Włóż papier do drukarki i wydrukuj pierwszą stronę dokumentu, następnie odbierz papier i umieść go ponownie w miejscu poboru papieru – tym razem oczywiście drugą stroną.

O dwustronnym drukowaniu bez dupleksu przeczytasz w artykule „Jak drukować dwustronnie? Szybki poradnik„.

Drukarka z dupleksem – jaką wybrać?

Podczas wyboru drukarki tak naprawdę wszystko jest zależne od Twoich preferencji, czyli od tego jakich funkcji i usprawnień potrzebujesz w swoim urządzeniu. Poniżej przedstawię kilka opcji wartych uwagi. 

Brother HL-L2312D

Drukarka laserowa Brother HL-L2312D – podstawowe urządzenie do druku, z dupleksem na wagę złota, gdy drukujesz wielostronicowe dokumenty. Szybkość druku na świetnym poziomie 30 stron na minutę, w rozdzielczości 1200×1200 dpi.

duplex

HP Envy 6420e

HP Envy 6420e tania kolorowa drukarka wielofunkcyjna z opcją druku dwustronnego. Jako dodatkowy atut – posiada WiFi, może drukować w sieci oraz z urządzeń mobilnych. 

Drukarka z dupleksem – sprawdź ofertę DrTusza

Jeśli żadna z tych propozycji nie przypadła Ci do gustu – pamiętaj, że mam w ofercie swojego sklepu więcej możliwości. Zapraszam na DrTusz.pl – rozejrzyj się! 🙂

.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze