Drukujemy czarną koszulkę – film instruktażowy od DrTusza - Blog firmowy DrTusz

Drukujemy czarną koszulkę – film instruktażowy od DrTusza

Po ekspresowym kursie przygotowania autorskiej kolekcji na białych tkaninach, Doktorek postanowił poeksperymentować z innymi kolorami. Zobacz, co z tego wyszło.

 

O tym, jak wykonać białą koszulkę z własnym nadrukiem pisaliśmy w artykule pt. „Wydrukuj własną koszulkę – film instruktażowy DrTusza!”. Tym razem pokażemy sposób naniesienia nadruku na ubrania o innych barwach. Metoda ta sprawdza się w przypadku czarnych i kolorowych tkanin. Przygotowaliśmy zarówno film instruktażowy, jak również instrukcję w formie tekstowej. Na pierwszy ogień rzucamy wideo, w którym Ewelina opowiada krok po kroku, co zrobić, aby wykonać kolejną koszulkę do letniej kolekcji.

 

Własny nadruk na czarnej lub kolorowej koszulce – instrukcja Rudego

Zanim rozpoczniesz tworzenie kolejnego autorskiego projektu, zaopatrz się w niezbędny ekwipunek: papier transferowy (do nadruku na czarnych i kolorowych materiałach), nożyczki, żelazko, koszulkę (zalecamy bawełnę z domieszką poliestru) oraz drukarkę atramentową.

Upewnij się, że poziom tuszu w drukarce jest wystarczający. To dość istotne, gdyż zbyt niska ilość atramentu może popsuć całą zabawę. W razie czego wiesz, gdzie zamówić wkłady 😉

Zacznij od przygotowania grafiki. Musi być ona w formie prawoczytelnej. Inaczej niż w przypadku białych koszulek, tym razem nie musisz robić żadnego odbicia lustrzanego. Aby mieć pewność, że naprasowanka wydrukuje się poprawnie, zrób wydruk testowy na zwykłej kartce A4.
Udało się? Ok. Teraz włóż do podajnika papier transferowy. Drukuj arkusze pojedynczo. Grafika musi znaleźć się na czystej stronie kartki.

Gdy już przeniesiesz swój wzór, wytnij go nożyczkami. Zachowaj kilkumilimetrowe marginesy wokół przyszłego nadruku.

Koszulka również wymaga odpowiedniego przygotowania. Dokładnie ją wyprasuj w miejscu, w którym zamierzasz umieścić swoją grafikę. Nie prasuj materiału na tradycyjnej desce. Lepiej wykorzystaj do tego zwykły stół lub blat kuchenny.

Odklej nadruk od dolnej warstwy papieru (ta z czerwoną kratką). Następnie przyłóż go do miejsca, w którym docelowo ma się znaleźć.

Rozgrzej żelazko do temperatury 180°C i wyłącz funkcję prasowania z użyciem pary. Wszystko gotowe? Teraz najważniejsza część operacji o kryptonimie „Własna koszulka z nadrukiem”.

Przyłóż nadruk do tkaniny (zadrukowaną powierzchnią do góry). Zanim żelazko pójdzie w ruch, przykryj grafikę pergaminem, który powinien być w komplecie razem z papierem termosublimacyjnym. Jeśli pergamin zniknął w tajemniczych okolicznościach, możesz użyć papieru do kanapek. Ważne, aby bardziej matowa warstwa stykała się bezpośrednio z nadrukiem.

Nadszedł moment kulminacyjny. Zacznij prasować pergamin, pod którym znajduje się wzór. Przesuwaj żelazko powoli, ale stanowczo. Nie możesz zatrzymać się nawet na chwilę. Powtarzaj czynność przez około 2 minuty. Zwróć szczególną uwagę na krawędzie grafiki. Kiedy już skończysz, pozwól koszulce ostygnąć.

To wszystko 🙂 Tak oto udało Ci się stworzyć autorski ciuch, tym razem w czarnym kolorze. Taka sama metoda nanoszenia nadruków jest stosowana również w przypadku nanoszenia nadruków na tkaniny o innych kolorach. To co? Ruszasz z całą serią unikatowych koszulek handmade na sezon wiosna/lato 2017? 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze