Jak odbezpieczyć toner? Zobacz film - Blog firmowy DrTusz

Jak odbezpieczyć toner? Zobacz film

Jak odbezpieczyć toner

Problemy z drukarką zaczynają się wtedy, gdy trzeba zrobić coś więcej niż tylko uzupełnić papier w podajniku. Każda inna czynność zlecona niedoświadczonym użytkownikom może sprawiać problemy. Tradycyjnie przybywam z pomocą i wskazówkami. Tym razem tłumaczę, jak odbezpieczyć toner.

Jak odbezpieczyć toner. To nie takie proste…

Historia zazwyczaj wygląda podobnie. Wydruki tracą na jakości. Drukarka informuje, że toner się powoli kończy.

Użytkownik wyciąga stary wkład, ogląda go z każdej strony w poszukiwaniu jakiegoś numeru lub nazwy drukarki. Potem wchodzi na DrTusz.pl lub odwiedza nas w sklepie stacjonarnym przy ul. Wyszyńskiego 2 lok. 75.

Odbiera nowy wkład laserowy i… I często dzwoni lub wraca z pytaniem, jak zainstalować kastę, bo coś blokuje umieszczenie jej we właściwej pozycji…
Warto zapoznać się z zasadą działania drukarki laserowej. Zachęcam do lektury tekstu „Jak działa drukarka laserowa? Już tłumaczę!

Miałem nawet sytuację, kiedy Klient wrócił do mnie z całą drukarką, abym mu pomógł uporać się ze złośliwym tonerem. W gruncie rzeczy taki złośliwy to on nie był. Po prostu nikt nie usunął fabrycznego zabezpieczenia.

Chcąc ułatwić życie wszystkim użytkownikom drukarek, razem z moją koleżanką Emanuelą przygotowaliśmy film instruktażowy. Miłego seansu:

Prawidłowe odbezpieczenie tonera. Instrukcja

W zależności od producenta tonery mogą mieć różne zabezpieczenia. Dobrym przykładem różnorodności jest Samsung. Wkłady laserowe tego producenta mają aż kilka zabezpieczeń.

Ich rolą jest ochrona przed fizycznymi uszkodzeniami czy naświetleniem elementów nie przepadających za zbyt intensywnym światłem słonecznym.

Zabezpieczenia różnią się w zależności od tego, czy mówimy o wkładzie do kolorowej drukarki laserowej czy do monochromatycznej, w której używa się tylko czarnego tonera.

Najpopularniejsza blokada zabezpieczająca nową kasetę laserową to papierowa osłonka wałka. Ściąga się ją jednym ruchem. W wielu modelach papier zastąpiono plastikową pokrywą, którą również należy ściągnąć przed włożeniem tonera do drukarki.

Bez ściągnięcia plastiku montaż jest właściwie niemożliwy.

W większych tonerach (jak np. MLT-D205L do Samsunga) zabezpieczeń może być więcej. Bęben światłoczuły dodatkowo zabezpiecza kartonowa osłonka oraz taśma zabezpieczająca. Taśmę należy wyciągnąć zdecydowanym ruchem.

W tonerach do kolorowych drukarek laserowych występuje tylko jedno zabezpieczenie – zabezpieczenie wałka. Na filmie instruktażowym przedstawiłem je na przykładzie tonera CLP 404S do drukarki Samsung.

Jak odbezpieczyć toner. Kto pyta, nie błądzi

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy musi być drukarkowym ekspertem. Pamiętaj, że kto pyta, nie błądzi, więc w razie problemów ze swoim tonerem możesz się śmiało ze mną kontaktować.

Staram się na bieżąco odpowiadać poprzez moje kanały w mediach społecznościowych. Łatwo mnie znaleźć zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Zawsze możesz też napisać maila na adres blog@drtusz.pl.

Zaglądaj na mój kanał na YouTube!

Aby eksploatacja drukarek nie przyprawiała nikogo o ból głowy, przygotowałem wiele poradników w formie wideo. Znajdziesz je na moim YouTube.

Staram się regularnie uzupełniać mój kanał o nowe filmy. W roli prowadzących występuje Emanuela oraz Wojtek. Doświadczenie oraz wiedza tej dwójki są ogromne, dlatego warto polegać na ich radach.

Jeśli masz sugestie odnośnie filmów, które powinny pojawić się na moim kanale, koniecznie daj znać. Pochylę się nad każdym pomysłem!


0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze