Jak drukować taniej? Oto 5 sztuczek

tonery do drukarek

Drukowanie kosztuje. Nawet w firmowej drukarce należy raz od czasu do czasu wymienić toner lub kartridż z atramentem. Co zrobić, aby wymieniać go rzadziej? Jak drukować taniej? Jestem ekspertem od drukarkowego oszczędzania. W dodatku chętnie dzielę się swoimi sposobami na tanie drukowanie.

Jak drukować taniej? Znam kilka sposobów

Lubisz oszczędzać? Kto nie lubi 😉 Lata praktyki pozwoliły mi bardzo dobrze poznać drukarki. Wiem też, że automatyczne ustawienia nie zawsze są ekonomiczne z punktu widzenia użytkownika. W tym wpisie wyjaśniam, jak zredukować koszty codziennego drukowania. Oto moje metody.

Jak drukować taniej – postaw na zamienniki do drukarek

Tak. Wiem, że wszyscy producenci powtarzają nieustannie, że tylko oryginalne materiały eksploatacyjne zapewniają komfortową eksploatację ich drukarek.

tonery

Absolutnie się im nie dziwię. W końcu wielu z producentów świadomie wypuszcza na rynek tanie drukarki, aby potem zarabiać na oryginalnych tuszach i tonerach. Giganci robią zatem wszystko, aby zniechęcić do zamienników.

Po latach doświadczeń i godzinach żmudnych badań oraz dokładnych analiz wiem jedno – zamienniki dorównują jakością oryginałom.

Kosztują przy tym o wiele mniej. Jeśli trafisz na rabat, zamiennik tuszu lub do swojej drukarki możesz zamówić nawet 67% taniej! Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać? 😀

Jak drukować taniej – kupuj więcej

Z myślą o tych, którzy drukują dużo przygotowałem rabat ilościowy. Zasada jest prosta – kupujesz więcej, płacisz mniej. W dodatku rabat ilościowy łączy się z innymi rabatami. O darmowej dostawie nawet nie wspominam, bo mam ją zawsze i na wszystko.

tusze i tonery

Jak drukować taniej – zmień ustawienia drukarki

Kolejnym sposobem na ograniczenie apetytu drukarki na tusz lub toner jest przyjrzenie się ustawieniom drukowania.

Możesz je sprawdzić wchodząc w „Panel sterowania”. Kiedy już tam trafisz, wybierz „Właściwości/Preferencje drukowania” i zmień „Jakość druku” z „Normalnej” na „Najszybszą”.

W przypadku czarno-białych dokumentów różnice w jakości nie będą widoczne. No chyba, że jakiś naukowiec zacznie je porównywać pod mikroskopem.

Jak drukować taniej – kolorowe drukowanie. Po co?

Chcesz oszczędzać? Nie drukuj w kolorze. Kolorowe wydruki są ładniejsze, ale korzystanie z uroków palety CMYK uszczupla portfel. Czasem nawet znacząco.

Oczywiście nie twierdzę, że należy zaprzestać drukowania w kolorze. Są sytuacje, gdzie bez barwnych slajdów na papierze o grubszej gramaturze się nie obędzie. Po prostu w większości przypadków wystarczą czarno-białe wydruki.

Jak drukować taniej – skala i duplex

Kiedy nie musisz, nie drukuj w skali 1:1. Przed drukowaniem większej ilości dokumentów, zmniejsz strony i obróć je o 90 stopni tak, aby sąsiadowały ze sobą dłuższymi krawędziami arkusza. Oszczędzisz papier i miejsce, gdyż wydruki zajmą o wiele mniej miejsca.

Kolejna sprawa to druk dwustronny. Niektóre drukarki są oferowane z modułem duplex. Wykorzystaj go i drukuj dwustronnie. Teoretycznie drukować dwustronnie możesz również ręcznie.

Jest to nieco bardziej monotonne, ale również skuteczne. Instrukcję wrzucam poniżej.

  1. Wybierz „Plik”, a następnie „Wydrukuj”.
  2. Wybierz z listy drukarkę, którą chcesz użyć.
  3. Wydrukuj pierwszą stronę, wpisując wartość 1 w polu „Strony” , a następnie kliknij przycisk „Drukuj” .
  4. Kiedy pierwsza strona się wydrukuje, odwróć arkusz, a następnie włóż go ponownie do podajnika papieru, Wydrukuj drugą stronę, wpisując wartość 2 w polu „Strony” .

Jak drukować taniej? Nie bój się spróbować

Cały czas badam i analizuję nowe metody oszczędzania. Jestem jednak otarty na wszystkie pomysły i sugestie. Jeśli masz swoje autorskie sposoby na tanie drukowanie, chętnie je poznam.

PS.
Tak wiem, że najlepsza drukarka to ta służbowa. Drukowanie w pracy się nie liczy 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze