Tania drukarka na Black Friday – uważaj nie tylko na cenę

Tania drukarka na Black Friday? W sumie dlaczego nie? Święto zakupów to czas, w którym ludzie szukają różnych promocji czy okazji. Wokół Czarnego Piątku i Cyber Monday urosło wiele legend na temat naciąganych promocji. Ja chcę Was ostrzec przed tanimi drukarkami, gdyż niska cena urządzenia zazwyczaj wiąże się z drogą eksploatacją.

Tania drukarka na Black Friday

Tania drukarka na Black Friday – gdzie tkwi haczyk?

Chociaż od lat edukuję Klientów i nieustannie powtarzam ostrzeżenia odnośnie nieprzemyślanych zakupów, to wciąż grono osób nabiera się na marketingowe sztuczki gigantów.

Na rynku regularnie pojawiają się tanie drukarki, które tanie są w tylko w zakupie. Kiedy przychodzi do pierwszej wymiany tuszu lub tonera, przychodzi zdziwienie. Okazuje się, że atrakcyjne cenowo modele wymagają stosowania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

A oryginalne tusze i tonery do najtańszych nie należą. W niektórych sytuacjach koszt zakupu nowego kartridża czy kasety laserowej jest droższy… niż sama drukarka w momencie zakupu!

Przy okazji Black Friday w wielkich sieciach znów mogą pojawić się promocje na tanie drukarki. Zazwyczaj są to modele znanych producentów, zachęcają kolorowymi wydrukami i niezłym wyposażeniem.

Gdzie tkwi haczyk? W kosztach wydruku! Często po przeliczeniu kosztów okazuje się, wydrukowanie nawet jedne strony kosztuje kilkanaście czy kilkadziesiąt groszy (taniej wychodzi w punkcie xero 😉 ).

Do tego dochodzi brak zamienników i akcje marketingowe, które mają na celu związanie użytkownika z oryginałami. Jakie akcje mam na myśli? Przeczytaj tekst HP+ czy warto? Przyglądamy się tuszom do drukarek HP+.

Jeśli już masz upatrzony model, upewnij się, że euforia po zakupie taniej drukarki w Black Friday nie zmieni się w rozpacz…

Wg modelu TCO (ang. Total Cost of Ownership) sam koszt nabycia urządzenia to zaledwie 20% kosztów jego późniejszej eksploatacji.

Tania drukarka na Black Friday – jak wybrać?

Drukarki laserowe i drukarki atramentowe to produkty, które raczej rzadko są recenzowane przez blogerów i serwisy poświęcone nowościom technologicznym. Premiera nowej drukarki nigdy nie wzbudza tyle emocji co premiera iPhone’a 😉 Niektóre modele pojawiają się na krótko. Inne są dostępne przez kilka lat.

Ciężko jednak znaleźć dokładne recenzje poszczególnych modeli. Bez problemu dowiesz się za to, czy do Twojej drukarki jest dostępny toner zamiennik lub tusz zamiennik.

Wchodzisz na DrTusz.pl i w lupce wpisujesz nazwę modelu. Klikasz “Enter” i po chwili widzisz pełną listę produktów. Przy każdym tuszu i tonerze znajduje się również informacja o kosztach wydruku za 1 stronę.

wyszukiwarka zamienników na drtusz.pl

Takie dane pozwalają obiektywnie ocenić koszty eksploatacji modelu.

Tania drukarka na Black Friday – mierz siły na zamiary

Ostatnie lata wywróciły rynek drukarek do góry nogami – i to dosłownie! W pandemii popyt na drukarki sprawił, że ich ceny wzrosły o kilkanaście procent. Wysoki kurs dolara i słaba złotówka również nie pomagają w obniżce cen.

Zaburzenie łańcuchów dostaw przez pewien czas oddziaływało również na dostępność drukarek na rynku.

Całokształt sytuacji sprawia, że drukarki są produktem, który rzadko podlega promocjom. Nie spodziewamy się zatem spektakularnych promocji na drukarki podczas Black Friday czy Cyber Monday.

W tych dniach atrakcyjnymi rabatami mogą zostać objęte modele, których eksploatacja będzie kosztowna.

Black Friday, Cyber Monday i kody rabatowe na tusze i tonery

Nie oferujemy rabatów na drukarki, ale… na Black Friday i Cyber Monday z pewnością pojawią się u nas zamienniki tuszów i tonerów. Oczywiście zawczasu nie zdradzimy naszych niespodzianek.

Jednak święto zakupów to nie jedyna okazja, aby zgarnąć rabaty na wkłady do drukarek.
Regularnie organizujemy akcje rabatowe. Chcesz być z nimi na bieżąco?
Śledź nas na Facebooku i Instagramie, a także subskrybuj nasz newsletter. Swój adres możesz dodać >TUTAJ<.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze