Usługa HP+ czy warto? - Blog firmowy DrTusz

HP+ czy warto? Przyglądamy się tuszom do drukarek HP+

HP+ to abonamentowa usługa Hewlett Packard. Czy warto ją aktywować? Jakie ograniczenia za sobą niesie? Zobacz, co mogą (i czego nie mogą) drukarki z literą „e” w nazwie. Innowacyjna usługa wiąże się z pewnymi haczykami. Korzystanie z niej sprawi, że tusze zamienniki przestaną działać.

HP+ czy warto? DrTusz opisuje szerzej usługę abonamentowego drukowania od Hewlett Packard

Subskrypcyjny model drukowania

Spotify, Netflix, HBO MAX… przykłady usług subskrypcyjnych można mnożyć. Od jakiegoś czasu „abonament na tusze” oferuje również drukarkowy gigant – Hewlett Packard.

Program HP+ działa od 2021 roku. Teraz Kalifornijczycy poszli jednak krok dalej. Do sprzedaży trafiły drukarki dedykowane do pracy w autorskim systemie producenta, który jest przedmiotem tego artykułu.

Nowe wersje drukarek HP

W ofercie wielu sklepów pojawiły się drukarki Hewlett Packard z literką „e”na końcu nazwy modelowej. Niektórzy sprzedawcy w opisie informują w opisie produktu, że są to wersje HP+. Wcześniej „e” w nazwie dotyczyło usługi ePrint (zarezerwowanej właśnie dla HP). Obecnie jednak z ePrint już nikt nie korzysta, więc piąta litera alfabetu dostała nową rolę.

Na czym polega „innowacja” drukarkowego giganta? Otóż w jej skład wchodzi kilka dodatkowych usług – w tym Instant Ink. Dzięki niej drukarka sama zamówi oryginalny tusz HP w momencie, kiedy pojemnik będzie już na rezerwie.

Razem z nowym tuszem HP subskrybent otrzyma również kopertę zwrotną przeznaczoną na zużyte zbiorniki. HP zajmie się utylizacją.

HP+ cena pakietów

Instant Ink dzieli się na kilka pakietów. Ich wartość jest różni się w zależności od ilości stron, które użytkownik może wydrukować w ciągu miesiąca. Pakiety są wycenione następująco:

  • druk do 15 stron na miesiąc: 4,99 zł,
  • druk do 50 stron na miesiąc: 15,99 zł,
  • druk do 100 stron na miesiąc: 25,99 zł,
  • druk do 300 stron na miesiąc: 61,99 zł,
  • druk do 700 stron na miesiąc: 129,99 zł.

Przy aktywacji HP+ producent daje dodatkowy rok gwarancji, ale…

Czy warto? Mamy wątpliwości

Usługa ma pewne haczyki, o których producent nie wspomina.
Pierwszy z nich, to pakiety dostępne w abonamencie. Pakiet 15 stron A4 za 4,99 prezentuje się atrakcyjnie, ale… 15 stron A4 to bardzo mało. Może on przynieść więcej problemów niż korzyści.

Załóżmy, że na początku subskrypcji użytkownik wydrukuje 15 stron na raz i postanowił poczekać do końca miesiąca na nowe zbiorniki. Przy takiej przerwie wysoce prawdopodobne jest zaschnięcie tuszu w głowicy.

Z doświadczenia wiemy, że takie naprawy serwisowe często bywają nieopłacalne i drukarka nadaje się jedynie do utylizacji.

Jak producent podejdzie wówczas do tematu naprawy gwarancyjnej? Ta kwestia budzi wiele wątpliwości…

Z HP+ tusze zamienniki nie działają!!!

W momencie pierwszego uruchomienia drukarki w wersji e lub/i HP+ na ekranie Twojego monitora lub laptopa wyskoczy prośba o dołączenie do programu Hewlett-Packard+ i aktywacja usługi Instant Ink. producent zachęca użytkowników m.in półrocznym bezpłatnym okresem próbnym.

Przy pierwszym uruchomieniu może pojawić się również prośba o aktualizację oprogramowania drukarki do najnowszej wersji.

I tutaj zaczynają się schody.

DOŁĄCZENIE DO PROGRAMU HP+ I AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA SPRAWIAJĄ, ŻE TUSZE ZAMIENNIKI HP PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ. NA TEN MOMENT NIE MA SPOSOBU, ABY COFNĄĆ AKTUALIZACJĘ.

Użytkownikom zamienników zalecamy zatem nie dołączanie do HP+. Konieczne jest też wyłączenie automatycznych aktualizacji już na etapie instalacji oprogramowywania drukarki.

Jak wybrać drukarkę? Mądrze

Niestety, Hewlett Packard od lat podejmuje działania, które mają na celu wymuszenie na użytkownikach ich drukarek zakup oryginalnych tuszów i tonerów. Pisaliśmy o tym wielokrotnie.

Zachęcamy do sprawdzenia tekstu „Uważaj na aktualizacje oprogramowania drukarek HP”. Znajdziecie w nim więcej informacji na temat działań kalifornijskiego potentata.

Istnieje realna obawa, że HP+ i Instant Ink to kolejne usługi, które mają uniemożliwić stosowanie zamienników.

Jak zatem kupić drukarkę, aby nie żałować? Na rynku są dostępne sprawdzone modele innych producentów, którzy nie stosują podobnych praktyk. Pośród gamy Hewlett-Packard też są jeszcze dostępne ciekawe propozycje. W razie wątpliwości zawsze możesz też zwrócić się o pomoc do nas.

Zanim wyślesz zapytanie, przeczytaj „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta”. Kiedy już to zrobisz, wyślij zapytanie na blog@drtusz.pl.

Możesz się z nami skontaktować również poprzez Facebooka, Instagram, Twitter czy TikTok.

Pomożemy Ci dobrać model skrojony na miarę Twoich potrzeb.5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze