Dupleks – automatyczne drukowanie dwustronne

grafika dupleks dwustronne drukowanie

Dupleks ułatwia życie. Czy masz tę funkcję w swojej drukarce? Dzięki niej jest możliwe faktyczne oszczędzanie papieru. O tą funkcję pytacie bardzo często, a odpowiada ona za dwustronne drukowanie. To bardzo przydatna opcja, dzięki której tworzenie dokumentów będzie będzie łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Dupleks – co to jest?

To jest specjalna część w drukarce, która zaoszczędzi Ci dużo czasu jak również pieniędzy, kiedy zechcesz wydrukować dłuższy dokument. Zniknie problem niekończącego się myślenia o tym w jaki sposób ułożyć kartkę papieru, aby wszystko wyszło w dobrym kierunku.  

Oczywiście musisz najpierw sprawdzić czy Twoje urządzenie tą funkcję posiada. Sprawdzając parametry swojej drukarki zwróć uwagę na takie nazwy jak automatyczny druk dwustronny czy dupleks. Na końcu artykuły podamy Wam kilka drukarek dostępnych w naszej ofercie, które tą opcje posiadają.

screenshot specyfikacji z zaznaczoną opcją automatycznego druku dwustronnego

Dupleks – jak go używać?

Używanie dupleksu jest bardzo intuicyjne. Do pewnego momentu musisz postępować tak, jak przy każdym możliwym dokumencie.   

Gdy zobaczysz okienko, w którym widzisz podgląd swojego wydruku, poszukaj przycisku “preferencje drukowania”  Znajdziesz w tym miejscu opcję druku dwustronnego. Warto tu wspomnieć o tym, że w zależności od posiadanego systemu operacyjnego w komputerze – okienka mogą się trochę różnić, jednak zazwyczaj są bardzo podobne. Przy okazji podsyłam małą ściągę.

screenshot preferencje drukowania

Gorzej wygląda sprawa w sytuacji, w której Twoja drukarka nie posiada dupleksu, musisz wtedy zająć się tym manualnie. Po wydrukowaniu pierwszej strony wyjmij kartkę papieru z odbiornika, a następnie umieść ponownie w podajniku, tym razem drugą stroną. W artykule „Jak drukować dwustronnie? Szybki poradnik” pisaliśmy jak drukować dwustronnie bez automatycznej funkcji.

Jaka drukarka z dupleksem? 

Wybór drukarki jest właściwie bardzo zależny od Twoich szczegółowych preferencji czyli tego, czego poza drukiem dwustronnym będziesz potrzebować. Poniżej przedstawię kilka możliwości, poczytaj dokładniej o tych modelach!

Brother DCP-L2512D

Laserowe urządzenie wielofunkcyjne Brother HL-L2512D – podstawowy sprzęt do druku, z dupleksem na wagę złota, gdy drukujesz wielostronicowe dokumenty. Czarno-biały druk. Drukarka świetnie sprawdzi się w małych biurach przy wydruku prostych dokumentów. Pracuje z prędkością druku i kopiowania 30 kartek na minutę.

drukarka Brother DCP-L2512D

HP OfficeJet Pro 6230

HP Officejet Pro 6230 – Kolorowa, prosta atramentówka z funkcją druku dwustronnego. Dodatkowym atutem jest tutaj możliwość druku w sieci, z urządzeń mobilnych bądź poprzez WiFi.

drukarka HP OfficeJet Pro 6230

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Przyjemny dla oka design urządzenia wielofunkcyjnego HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 z pewnością zwróci uwagę. Szczególnie wiedząc, że drukuje w kolorze – wysokiej jakości.

Możliwość połączenia przez WiFi jest dodatkowym udogodnieniem. Oczywiście jak wszystkie powyższe pozycje jest wyposażona w automatyczny druk dwustronny, czyli duplex.

drukarka HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Jeśli żadna z tych propozycji nie przypadła Ci do gustu – pamiętaj, że mam w ofercie swojego sklepu więcej możliwości. Zapraszam na DrTusz.pl – rozejrzyj się!

Opracowała: Marta Wnuszyńska

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze