drukarka A3 z maskotką DrTusza

Druk w formacie A3 – poradnik wyboru drukarki A3

Poszukując drukarki z reguły zawsze skupiamy się na urządzeniach drukujących w formacie A4. Dokumenty, faktury, eseje do szkoły czy prace zaliczeniowe drukujemy zazwyczaj na standardowych arkuszach o wymiarach 21 x 29.7 centymetrów. #Rudy często bywa pytany o urządzenia obsługujące inne formaty. Najczęstsze zapytania dotyczą polecenia drukarki A3 lub A3+. Aby ułatwić sprawę poszukiwaczom tego typu sprzętu, Doktorek przygotował propozycje sprawdzonych urządzeń wielofunkcyjnych A3 i A3+.

 

Format A3 ma wymiary 29,7 x 42,0 cm. Wysokość arkusza jest identyczna jak w formacie A4. Druga krawędź jest za to dwukrotnie dłuższa. Niektórzy użytkownicy drukarek, stojąc przed potrzebą wydruku projektu lub plakatu w formacie A3, dzielą projekt na dwie części. Jest to jednak dość czasochłonna metoda, wymagająca stosowania dodatkowych programów.

Na rynku są również dostępne drukarki A3+. Format ten jest większy od standardowego formatu A3. Jego wymiary to 32.9 x 48.3 cm i powstał z myślą o drukarkach, w których obszar drukowania wynosi pełne A3. Jest to w istocie format A3 powiększony o marginesy. 

DrTusz niejedną drukarkę w życiu testował. Tym razem przejrzał dostępne cenowo drukarki A3 i A3+ z zamiennikami tuszów, za sprawą których koszty ich eksploatacji nie obciążą kieszeni użytkowników. Oto propozycje od Rudego.

 

WORKFORCE WF-7610DWF – japońska jakość

Marka Epson należy obecnie do Seiko Group – a co za tym idzie – drukarki i urządzenia wielofunkcyjne z minimalistycznym logotypem na obudowie są naprawdę dobre. Wielofunkcyjna drukarka A3 desygnowana numerem WF-7610DWF to 4w1. Drukuje zarówno w formacie A3, jak też w A4. Do tego posiada funkcję druku dwustronnego (duplex), skanuje i kopiuje. Może też zastąpić staromodny faks.

Japoński producent wyposażył ten model w szereg dodatków, które ułatwiają codzienną obsługę.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson posiada ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, główny podajnik papieru na 250 arkuszy A4 oraz tylną ścieżkę na papiery specjalne.

drukarka a3

Atutem WF-7610DWF jest też wydajność. W trybie mono drukuje z prędkością 18 str./min. W przypadku kolorowych dokumentów prędkość wynosi 10 str./min. Druk odbywa się w rozdzielczości 4.800 x 2.400 DPI. Za jego wysoką jakość odpowiada najbardziej zaawansowana technologia głowic drukujących firmy Epson – PrecisionCore.

Pośród kolejnych zalet Epsona znajduje się możliwość podłączenia sprzętu kablem Ethernet do sieci LAN. WF-7610DWF to też doskonała drukarka WiFi, dla której drukowanie z telefonu czy tabletu nie stanowi żadnego problemu za sprawą obsługi Google Cloud Print i Apple AirPrint.

WORKFORCE WF-7610DWF drukuje w oparciu o 4 tusze 27XL. Dzięki tuszom zamiennikom od DrTusza zmniejszysz koszty wydruków, nie tracąc nic z wysokiej jakości drukowanych dokumentów.

 

HP Officejet 7612 – pozdrawiamy z Kalifornii

Hewlett-Packard nie byłby sobą, gdyby nie miał w swojej szerokiej jak Missisipi ofercie drukarki do ciut większych formatów. HP Officejet 7612 to drukarka A3+, która nie boi się żadnych zadań. W mono drukuje z szybkością 15 str./min. W przypadku kolorowych wydruków jest w stanie zapełnić do 8 stron w ciągu minuty.

Sama obsługa formatów od pocztówkowego po A3+ to wierzchołek całej góry możliwości tego urządzenia wielofunkcyjnego HP. Officejet 7612 drukuje (w maksymalnej rozdzielczości 4800×1200 DPI), skanuje, kopiuje i do tego pełni rolę faksu. Można ją podłączyć do sieci LAN za pomocą kabla Ethernet lub poprzez WiFi. Urządzenie obsługuje technologię HP ePrint i Apple AirPrint, co czyni drukowanie ze smartfonów i tabletów niezwykle wygodnym.

 

drukarka a3 hp

Drukarka posiada też wbudowany wyświetlacz dotykowy, ułatwiający sterowanie większością funkcji urządzenia. Za dostarczenie atramentu odpowiadają cztery wkłady: tusz HP 933 XL (CN054AE) (błękitny), tusz HP 933 XL (CN055AE) (purpurowy), tusz HP 933 XL HP (CN056AE) (żółty), a także tusz HP 932 XL (CN053AE) (czarny).

W ofercie DrTusza dostępne są wysokiej klasy zamienniki HP, dzięki którym wydruki zachowają najwyższą jakość.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych porad w sprawie wyboru drukarki, śmiało kontaktuj się z DrTuszem. Często zagląda na swoje profile w mediach społecznościowych – a co za tym idzie – chętnie podzieli się z Tobą swoim drukarkowym doświadczeniem.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze