Jak wylogować się konta Google? - Blog firmowy DrTusz

Jak wylogować się z konta Google na telefonie i innym urządzeniu?

Dysk, Gmail, Kalendarz, Zdjęcia – to tylko kilka z usług, do których wykorzystujemy Google. Zapisuje on i przechowuje większość danych znajdujących się na naszych urządzeniach. Warto dbać o ich prywatność i wiedzieć, w jaki sposób wylogować się z konta Google na telefonie, i nie tylko. Sprawdź jak to zrobić i koniecznie zapisz ten artykuł na później!

Rudy zastanawiający się jak wylogować się z konta Google

Jak wylogować się z konta Google na telefonie?

Smartfony z systemem Android

Wylogowanie z konta Google na telefonie z Androidem jest naprawdę proste i wystarczy kilka kliknięć, aby usunąć swoje konto z urządzenia. Aby to zrobić, musisz wykonać poniższe kroki:

 1. Otwórz na telefonie przeglądarkę Chrome.
 2. Kliknij swój awatar, znajdujący się w prawym górnym rogu.
 3. Następnie, wybierz swoją nazwę użytkownika Google z zakładki Ty i Google.
 4. Wciśnij opcję Wyloguj się na dole listy.

I gotowe! Zostałeś prawidłowo wylogowany ze swojego konta Google. Dla użytkowników, którzy chcą korzystać z przeglądarki Google bez zapisywania aktywności na koncie, przygotowano specjalną opcję Używaj bez konta. Znajdziesz ją klikając w swój awatar i rozwijając menu strzałką, znajdującą się obok adresu e-mail.

Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się swojego konta z telefonu, na przykład, gdy chcesz go komuś przekazać lub sprzedać, zamiast wylogowania rozważ całkowite usunięcie konta na danym urządzeniu.

 1. Otwórz wyszukiwarkę Google i wybierz swój awatar w prawym górnym rogu.
 2. Kliknij opcję Zarządzaj kontem Google, tuż pod nazwą użytkownika.
 3. Przejdź do zakładki Dane i prywatność, a następnie zjedź na dół strony.
 4. Wyszukaj stronę Więcej opcji i wybierz Usuwanie konta Google.
 5. Jeśli Twój telefon posiada aktywne zabezpieczenia w postaci kodu PIN, hasła lub odcisku palca, Google poprosi Cię o zweryfikowanie tożsamości.
 6. Gdy już to zrobisz, na urządzeniu wyświetli się lista wszystkich aplikacji zalogowanych z danego konta Google, a na samym dole znajdziesz opcję Usuń konto.

Usuwając konto Google z telefonu musisz mieć na uwadze, że wszystkie powiązane z nim usługi, na przykład zdjęcia czy poczta Gmail również zostaną usunięte z pamięci urządzenia.

iPhony z iOS

Wylogowanie z urządzenia z iOS wygląda nieco inaczej niż w przypadku telefonu z systemem Android. Główną przeglądarką w popularnych iPhonach nie jest Google Chrome, a autorska aplikacja Safari. Chcesz wiedzieć, jak wylogować się z konta Google na telefonie z systemem iOS? Nic prostszego!

 1. Wejdź w przeglądarkę Safari.
 2. Kliknij swój awatar w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz strzałkę, znajdującą się obok Twojego adresu e-mail.
 4. Z rozwijanej listy wybierz ostatnią pozycję Wyloguj się ze wszystkich kont.

W przypadku, gdy potrzebujesz usunąć swoje konto ze smartfona od Apple na stałe, postępuj zgodnie z instrukcją przygotowaną dla urządzeń Android. Pamiętaj, że usunięcie konta Google nie oznacza jego całkowitej utraty. Oznacza to jedynie usunięcie Twojego konta oraz innych powiązanych z nim usług na danym urządzeniu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziesz mógł zalogować się na nie ponownie.

Wylogowanie z Google na komputerze lub innym urządzeniu

Z konta Google możemy wylogować się nie tylko na telefonie, ale również na innych urządzeniach, na przykład na komputerze, laptopie czy tablecie. Oto instrukcja krok po kroku, która pozwoli Ci to zrobić:

 1. Otwórz na urządzeniu przeglądarkę Google.
 2. W prawym górnym rogu wybierz swój awatar.
 3. Kliknij opcję Wyloguj się ze wszystkich kont.

Wylogowanie z Google na komputerze jest dziecinnie proste i zajmuje dosłownie kilka sekund. Możesz z jego poziomu wylogować się także z innych urządzeń. Sprawdź, jak to zrobić w następnym akapicie. 🙂

Polecam również moje inne poradniki, w których, między innymi, sprawdzisz Czy telefon jest zhakowany? lub dowiesz się Jak zeskanować kod QR telefonem? oraz wiele, wiele innych.

Zdalne wylogowanie urządzeń z konta Google

Zaobserwowałeś podejrzaną aktywność na swoim koncie? Zostawiłeś swoje urządzenie bez nadzoru? A może nie wylogowałeś się ze swojego konta na szkolnym lub służbowym komputerze? Wypróbuj opcję zdalnego wylogowania się z podłączonych do konta Google urządzeń.

 1. Otwórz wyszukiwarkę Google i kliknij swój awatar.
 2. Wybierz Zarządzaj kontem Google.
 3. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo, a następnie wyszukaj Twoje urządzenia.
 4. Z listy zalogowanych urządzeń wybierz te, z którego chcesz się wylogować.
 5. Na samym dole, pod wybranymi informacjami, kliknij Wyloguj się.
 6. Postępuj tak ze wszystkimi urządzeniami, z których chcesz się zdalnie wylogować.

Powyższe kroki możesz wykonać zarówno z telefonu, komputera, laptopa czy tabletu. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich, ale również tych, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich danych.

To już wszystko w dzisiejszym artykule. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości i od dziś będziesz wiedział, jak wylogować się z konta Google na telefonie. Zapraszam Cię również do lektury moich innych poradników oraz śledzenia mojej aktywności w mediach społecznościowych – Facebook, Instagram, X (Twitter). Do zobaczenia wkrótce! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze