Transport drukarki atramentowej - praktyczne wskazówki - Blog firmowy DrTusz

Transport drukarki atramentowej – praktyczne wskazówki

Potrzebujesz przetransportować drukarkę i chcesz uniknąć niepotrzebnego bałaganu i uszkodzeń? W tym artykule dowiesz się krok po kroku jak poprawnie przygotować transport drukarki atramentowej, jak ją prawidłowo spakować i jakie są najlepsze praktyki, aby dotarła do celu w idealnym stanie. Poznaj wszystkie niezbędne wskazówki i triki!

Rudy i transport drukarki atramentowej.

Dlaczego poprawny transport drukarki atramentowej jest ważny?

Drukarka może kojarzyć się z urządzeniem stacjonarnym, które po pierwszym ustawieniu raczej nie zmienia już swojego miejsca w pomieszczeniu. Są jednak sytuacje, w których transport takiego sprzętu jest konieczny, na przykład z powodu remontu, zmiany aranżacji lub każdej innej potrzeby przeniesienia. 

Oczywiście, możesz wziąć drukarkę i przetransportować ją bez wcześniejszego przygotowania. Mogą jednak czekać Cię wtedy nieciekawe konsekwencje. Brak odpowiedniego zabezpieczenia drukarki może prowadzić do wylania tuszu do wnętrza drukarki lub poza drukarkę. Oprócz bałaganu, może to przyczynić się do uszkodzeń mechanicznych samego sprzętu. Przeczytaj również: „Jak usunąć plamę z tuszu do pieczątek„. 

Przygotowanie drukarki do transportu 

Zanim zdecydujesz się na transport drukarki atramentowej, musisz ją odpowiednio przygotować. Przeczytaj najpierw – „Wnętrze drukarki – co kryje się w środku?”

Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak przygotować swój sprzęt do podróży, aby dotarł na miejsce w idealnym stanie.

  1. Włącz drukarkę.
  2. Otwórz drzwiczki zewnętrzne drukarki oraz drzwiczki dostępu do głowic drukujących 
  3. Wymuś przesunięcie karetki na środek, wciskając przycisk ,,Rozpocznij kopiowanie w czerni”. 
  4. Otwórz zatrzask karetki i przesuń ją w lewą stronę. 
  5. Zamknij drzwiczki do głowic drukujących i drzwiczki zewnętrzne. 
  6. Wyłącz drukarkę i odetnij ją od prądu. 
  7. Usuń papier i podajniki papieru. 
  8. Zabezpiecz tusze – powinny być prawidłowo zamknięte, informacje jak najlepiej to zrobić znajdziesz w instrukcji producenta. 

Ten proces może oczywiście różnić się, w zależności od sprzętu. Najlepiej skorzystać z dołączonej instrukcji do drukarki. Zobacz film jak poprawnie przenieść i przetransportować przykładowe drukarki HP.

Jak spakować drukarkę?

Jeśli drukarka jest już odpowiednio przygotowana, kolejnym krokiem będzie jej odpowiednie spakowanie. Najlepiej użyć do tego oryginalny karton. Jeśli jednak takiego nie masz, możesz znaleźć pudełko o zbliżonych rozmiarach. 

Aby zapewnić bezpieczny transport, owiń dodatkowo drukarkę kilka razy folią bąbelkową. Możesz wykorzystać do tego również inny materiał ochronny tak, aby drukarka była unieruchomiona i zabezpieczona przed przemieszczeniem. 

Transport drukarki atramentowej – o czym pamiętać?

Najlepszy sposób przenoszenia drukarki to robienie tego w pozycji poziomej bez niebezpiecznego przechylania. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości lub przesyłasz drukarkę pocztą pamiętaj, aby pamiętać o poprawnym spakowaniu. Istotne jest również oznakowanie takiej paczki, tak aby kurier wiedział, że w środku jest delikatne urządzenie. Możesz nakleić naklejkę ,,Ostrożnie”. 

Jeśli nie wiesz, gdzie postawić drukarkę, tak, aby najlepiej wpłynąć na jej wydajność i żywotność przeczytaj – ,,Gdzie postawić drukarkę? Poradnik dla domu i dla biura”. 

Ponowne uruchomienie drukarki

Już wiesz jak poprawnie przygotować transport drukarki atramentowej! Jeśli masz ją już w nowym miejscu, pamiętaj o jej poprawnym, ponownym uruchomieniu. Najpierw, ostrożnie rozpakuj drukarkę i wyjmij wszystkie elementy. Podłącz odpowiednie kable i uruchom sprzęt. Istotne jest wykonanie testowego druku, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. 

Postępując zgodnie z tymi krokami, Twoja drukarka będzie gotowa do pracy zaraz po rozpakowaniu i podłączeniu. Powodzenia! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze