Jak ożywić zdjęcie? - Luma AI Ci pomoże - Blog firmowy DrTusz

Jak ożywić zdjęcie? – Luma AI Ci pomoże

Na początku sztuczna inteligencja miała ułatwiać obliczenia matematyczne, niedługo później pisanie tekstów, a obecnie potrafi już nawet tworzyć za Ciebie krótkie filmiki wideo. Jeśli chcesz zobaczyć jak to działa, zapraszam Cię do dzisiejszego wpisu.

Luma AI

Luma AI – darmowe narzędzie do tworzenia wideo

Luma AI, a właściwie Dream Machine to najnowszy, darmowy generator wideo oparty na działaniu sztucznej inteligencji. Model ten został wytrenowany bezpośrednio z pomocą dostępnych filmów i jak zapewnia producent – jest w stanie generować płynne i spójne ujęcia.

Amerykańscy twórcy generatora nie pierwszy raz próbują swoich sił na rynku technologicznym. Założycielem startup’u jest Amit Jain, który wcześniej specjalizował się w pracą nad wideo w dobrze znanej firmie Apple. Luma AI została założona w 2021 roku i pierwszą propozycją producenta był generator obrazu i obiektów 3D z komend tekstowych Genie.

Dream Machine oferuje niemal błyskawiczne ożywienie udostępnionego obrazu – 120 klatek w 120 sekund! Jak wygląda to w praktyce? Obecnie program cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, co prowadzi do jego przeciążenia. Tworzenie niektórych filmów zajmuje nawet do 10 minut, jednak nie warto się zrażać – autorzy aplikacji pracują nad przyspieszeniem całego procesu.

Do czego można wykorzystać najnowsze narzędzie AI?

Internetowy dostęp do Luma AI oraz jego zaawansowane funkcje generowania wideo oferują szerokie możliwości zastosowania. Użytkownicy mogą w prosty sposób tworzyć animowane lub realistyczne nagrania na podstawie tekstu lub obrazu.

Narzędzie to umożliwia generowanie postaci i scen, co jest niezwykle cenne w produkcji filmów, gier i aplikacji VR. Z jego pomocą jesteś w stanie tworzyć także atrakcyjne kampanie reklamowe, wizualizować projekty architektoniczne, a także zachwycać interaktywnymi materiałami dydaktycznymi do lekcji czy szkoleń.

Dzięki Luma AI, możesz ożywić swoje ulubione memy!


Luma Dream Machine to zaawansowane narzędzie, w którym ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Twórz wysokiej jakości wideo niczym z kinowego ekranu!

Każdy, kto chce stworzyć zaawansowane wizualizacje bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej, znajdzie w Luma AI potężne i intuicyjne rozwiązanie.

A co powiesz na spersonalizowaną piosenkę? Sprawdź artykuł: Stwórz własną muzykę dzięki Suno AI – generuj tekst i dźwięki!

Jak wygenerować film z pomocą Dream Machine?

Najnowsza propozycja firmy Luma AI na ten moment umożliwia bezpłatną generację do 5 wideo na dzień. Każdy film może trwać maksymalnie 5 sekund. Jak zacząć korzystanie z narzędzia? Wystarczy, że będzie postępować zgodnie z poniższymi krokami, aby wypróbować pracę innowacyjnej sztucznej inteligencji:

  1. W wyszukiwarce internetowej wpisz adres: www. lumalabs.ai
  2. Aby wypróbować możliwości generatora, kliknij przycisk Try Now w prawym górnym rogu lub na środku strony.
  3. Zaloguj się do aplikacji przy pomocy konta Google.
  4. Kliknij w pole tekstowe i dodaj wybrane zdjęcie i/lub wpisz polecenie tekstowe.
  5. Poczekaj na efekty i gotowe!

Przy korzystaniu ze sztucznej inteligencji do generowania nagrań, należy pamiętać o zasadach prawidłowego wpisywania promptów, czyli krótkich tekstów, mających wygenerować odpowiedź AI. Zadbaj o to, aby prompt był jasny i klarowny, zawierał wystarczająco dużo informacji oraz nie był zbyt dwuznaczny. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć naprawdę spektakularne rezultaty!

Sztuczna inteligencja w roli reżysera? Co może przynieść przyszłość

Luma Dream Machine, w obecnej formie, posiada naprawdę niezwykłe funkcje, jednak ma też pewne ograniczenia. Większość stworzonych projektów ma wiele niedociągnięć, niektóre elementy nie wyglądają naturalnie i nie raz potrzeba wielu prób, aby stworzyć coś naprawdę wartego uwagi.

Warto zaznaczyć, że Luma AI to dopiero początek. Trwają prace nad bardziej zaawansowanym narzędziem Sora AI od OpenAI (Chat GPT), które ma oferować usługi na jeszcze wyższym poziomie.

Sora AI ma umożliwiać nie tylko generowanie bardziej złożonych scen czy postaci, ale także uczyć się na podstawie dostarczonych danych, integrując przeróżne elementy, aby tworzyć bardziej spersonalizowane i dynamiczne projekty. Być może już niedługo będzie nas ograniczać tylko wyobraźnia!

Jeśli próbowałeś już swoich sił w darmowym kreatorze wideo AI, zachęcam Cię do podzielenia się swoimi efektami oznaczając mnie na Facebooku, Instagramie lub X! A może chcesz poznać tajniki drukowania? Odwiedź koniecznie mój kanał YouTube! Do zobaczenia jutro 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze