Stwórz własną muzykę dzięki Suno AI - generuj tekst i dźwięki!

Stwórz własną muzykę dzięki Suno AI – generuj tekst i dźwięki!

W Twojej firmie przydałby się powiew świeżości w marketingu? A może chcesz skomponować swoją własną piosenkę dla ukochanej, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Przedstawiamy Suno AI, narzędzie sztucznej inteligencji, które pozwala na proste tworzenie muzyki nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tej dziedzinie.

Suno AI

Suno AI – przyszłość tworzenia muzyki

Suno AI Music to zaawansowane narzędzie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania utworów muzycznych. Bazuje ono na obszernej bazie danych zawierających zarówno teksty, jak i podkłady muzyczne obejmujące różne gatunki, melodie, rytmy czy instrumenty.

Platforma umożliwia tworzenie piosenek, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. Sama aplikacja jest niezwykle intuicyjna, ale tym samym pozwala na komponowanie oryginalnych, niepowtarzalnych utworów, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Korzystanie z Suno AI w wersji darmowego planu daje całkiem fajne możliwości – możemy skomponować dziennie do 10 piosenek. Obecnie twórcy oferują także cztery płatne plany subskrypcji (miesięczne i roczne), które umożliwiają generowanie nawet do 2000 utworów miesięcznie i opcję doładowania kredytu w miarę potrzeb użytkownika.

Generowanie muzyki – co oferuje nowe narzędzie AI?

Suno AI posiada wiele funkcji, jednak warto zwrócić uwagę na to, że wciąż pojawiają się aktualizacje i nowe możliwości. Możemy więc być pewni, że to tylko wstęp do fascynującego świata tworzenia własnej muzyki w tak łatwy sposób.

Dzięki narzędziu AI do generowania utworów muzycznych możesz:

 • rozwijać swoje umiejętności komponowania;
 • odkrywać nowe style i gatunki muzyczne;
 • tworzyć piosenki z własnymi zwrotkami i refrenami;
 • komponować utwory dopasowane do Twoich preferencji, a nawet nastroju;
 • dawać nowe życie istniejącym piosenkom.

Wyobraź sobie, że jedziesz autem i słuchasz muzyki, którą sam stworzyłeś – wspaniałe, prawa? Możesz ją ściśle dopasować do tego jak się obecnie czujesz, co lubisz, utrwalić w tekstach swoje osobiste przeżycia i doświadczenia. Jak stworzyć utwór muzyczny korzystając z Suno? Sprawdź instrukcję poniżej!

Jak stworzyć własną piosenkę używając Suno AI Music?

Generowanie muzyki z pomocą Suno AI to świetna zabawa. Aby wygenerować własny utwór wykonaj poniższe kroki:

 1. Wejdź na stronę internetową suno.com i stwórz konto. Możesz to zrobić przy pomocy konta Google, Discord lub Microsoft.
 2. Otwórz zakładkę Create, aby zacząć komponowanie.
 3. Masz kilka możliwości stworzenia wymarzonego utworu:

a) Tryb podstawowy umożliwia wygenerowanie przez AI piosenki na podstawie krótkiego opisu. Dla najlepszych efektów należy opisać preferowany styl lub gatunek muzyczny oraz sugerowaną tematykę tekstu. Nie zaleca się podawania nazw konkretnych artystów.

b) Drugą propozycją jest wykorzystanie Trybu instrumentalnego. Opcja instrumentalna nie obejmuje tworzenia słów, jedynie melodię. Po opisaniu, na jakiej melodii nam zależy, zaznaczamy opcję Instrumental pod opisem i wciskamy Create.

c) Najwięcej możliwości oferuje nam Tryb niestandardowy, w którym możemy dostosować zarówno tekst, jak i preferowany styl muzyczny. Kolejność wygląda następująco:

 • Słowa (Lyrics) – w polu możesz wpisać dowolny tekst piosenki, którą napisałeś lub skorzystać z pomocy AI, generując losowe słowa (Make Random Lyrics). Dla najlepszych efektów, algorytm sugeruje utwory posiadające maksymalnie dwie zwrotki, czyli 8 linijek.
 • Styl muzyczny (Style of Music) – należy dokładnie opisać preferowany styl muzyczny, np. hard rock, jazz czy melodyjny pop. Warto dodać również opis wokalu, jaki chcemy wykorzystać – głęboki męski głos czy nawet kobiecy głos altowy.
 • Tytuł (Title) – nadaj utworowi dowolną nazwę. Możesz ją zmienić w dowolnej chwili.

Zatwierdź przyciskiem Create i zobacz, co wygenerowało dla Ciebie Suno AI.

Każdorazowo Suno AI wygeneruje dla Ciebie dwie wersje utworu, które możesz przesłuchać i dowolnie edytować, wydłużać oraz dostosowywać do własnych potrzeb. DrTusz przygotował dla Ciebie swoją wersję piosenki, z wykorzystaniem Suno AI. Wysłuchaj i podziel się opinią w komentarzu! 🙂

Suno AI – twórz muzykę bez ograniczeń!

W algorytmach Suno AI nie ma miejsca na identyczne lub bardzo podobne do istniejących utwory. Z tego powodu każda piosenka stworzona za pomocą sztucznej inteligencji jest niepowtarzalna i wyjątkowa. 

Topowe utwory, wyróżnione największą ilością odsłon społeczności znajdziesz na głównej stronie Suno AI, a poniżej znajdziesz kilka topowych utworów:

Zainspiruj się i stwórz własny utwór, dzięki zaawansowanej technologii Suno AI Music. Jeśli spodobał Ci się wpis, zapraszam Cię do zapisania się do mojego Newslettera, a gdy skomponujesz swoją pierwszą piosenkę – koniecznie daj mi znać na mediach społecznościowych – Facebook, Instagram, TikTok. Do zobaczenia jutro! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze