Piłka błotna, truskawki, Zenek i DrTusz - Blog firmowy DrTusz

Piłka błotna, truskawki, Zenek i DrTusz

Piłka błotna23 i 24 czerwca po rocznej przerwie powraca Swampions Soccer League. Tegoroczna, III już edycja Błotnej Ligi Mistrzów będzie towarzyszyła XXIII Ogólnopolskim Dniom Truskawki w Korycinie. Wszystkich fanów piłki błotnej czeka solidna porcja sportowych emocji i masa atrakcji. W rozgrywkach tradycyjnie nie zabraknie naszych drużyn – Babskiego DrTusz Teamu oraz Torfowego DrTusza.

Truskawkowa piłka błotna – zapraszamy do Korycina

Cała planeta – jak długa szeroka i okrągła – żyje Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Nie wszystkim pasuje jednak haratanie w gałę na zielonej i równo przyciętej murawie w czyściutkich strojach. Niektórzy preferują zgoła odmienny rodzaj piłkarskiej rywalizacji. Rywalizacji, w której wygodną trawkę zastępuje… błoto!

W weekend 23 i 24 czerwca w Korycinie odbędzie się III edycja Błotnej Ligi Mistrzów. Turniej po rocznej przerwie wraca z wielką pompą. Udział w zmaganiach zapowiedziało ponad 40 zespołów – w tym goście z Anglii oraz Rosji.

Nie wiesz, co to piłka błotna? Obejrzyj zapowiedź Swampions Soccer League 2018!

Na pokrytych warstwą błota boiskach nie zabraknie również naszych reprezentantów. #Rudy, podobnie jak ostatnio, wyśle na turniej dwa zespoły. Nasze dziewczyny wystąpią jako Babski DrTusz Team. Panowie z kolei zagrają w barwach Torfowego DrTusza.

Tym, którzy pierwszy raz spotykają się z piłką błotną przypominamy, że nasi zawodnicy podczas Mistrzostw Świata w Piłce Błotnej 2015 pokonali w finale Anglików, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium.

Najbardziej okazały spośród wszystkich pucharów na naszej półce to trofeum Torfowego DrTusza za głośne zwycięstwo w Stambule, gdzie odbywał się wówczas błotny mundial.

piłka błotna

Piłka błotna – historia

Swamp soccer zrodził się w 1998 roku w Finlandii. Na początku dyscyplina nosiła nazwę „Suopotkupallo”. Na pomysł kopania piłki po kolana w bagnie wpadli narciarze, którzy latem trenowali na błotnistej nawierzchni. W 2003 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej. Z czasem nowa dyscyplina zaczęła zyskiwać na popularności. Nad Wisłą również ma się całkiem nieźle.

Piłka błotna – zasady

Zasady piłki błotnej są zaczerpnięte bezpośrednio ze stadionów piłkarskich. Istnieją jednak pewne różnice. Na boisku może znajdować się maksymalnie 6 zawodników jednej drużyny. Liczba zmian na boisku nie podlega żadnym limitom. Na mecz składają się 2 połowy, każda po 12 minut. Nie obowiązują też spalone. Zawodnicy nie mogą zmieniać butów w trakcie gry. Jeśli zawodnik zgubi but, musi zmienić go inny zawodnik.

Piłka błotna i truskawki w Korycinie

Rozgrywki swamp soccer są częścią programu XXIII Ogólnopolskich Dni Truskawki – cyklicznej imprezy, z której Korycin słynie w całej Polsce. Podczas truskawkowego weekendu, poza piłką błotną, na uczestników wydarzenia czeka m.in. triathlon, półmaraton, występy artystyczne i koncert Zenka Martyniuka. Nie zgadniecie, na którą z atrakcji #Rudy czeka najbardziej! 😀

Jeśli nie możecie przybyć na Błotną Ligę Mistrzów osobiście, trzymajcie za nas kciuki na odległość. Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia Korycina w dniach 23-24 czerwca. Turniej to rzadka okazja do poznania czym jest prawdziwa gra w piłkę „for fun”.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze